Temat: Vsi prins clio 1.4

Otóż problem jest taki, do renault clio 1998 r 1.4 została zamontowana instalacja vsi prins.Instalacja poprzednio była używana w scenicu 1.6. Podobno wszystko było ok.
Jednak w clio instalacja nie przełącza się na gaz. Sterownik widzi czas wtrysku benzyny,temperaturę gazu, ciśnienie gazu , temperaturę reduktora , na przełączniku pokazuje że jest w stanie gotowości itp. Obroty są ustawione bodajże na 13 czyli cały czas pokazuje 1000 obrotów. Co może być nie tak ? czy konieczne jest zastosowanie emulatora obrotów który będzie zmieniał sygnał? Dodam że samochód już był u fachowców którzy niby montują prinsa ale zwasze był kłopot , typu " ja nie montuje prinsa, nie znam się , szef wie ale będzie kiedy indziej "itp, tak że zostaje zdany sam na siebie.

2

Odp: Vsi prins clio 1.4

marcobass napisał/a:

Co może być nie tak ?

Montaż używanych komponentów instalacji jest zabroniony polskim prawem. Holendrzy respektują prawo (nie tak jak Polacy) i dlatego zaimplementowali w instalacji moduł odczytujący VIN samochodu z ECU. Dlatego też, odczytując inny VIN po przekładce instalacja nie przełącza na gaz.

3

Odp: Vsi prins clio 1.4

O właśnie takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem,Dzięki  :wink:

4

Odp: Vsi prins clio 1.4

Tylko swoją drogą jestem ciekaw jak ten sterownik odczytuje ten vin skoro nie ma podłączenia do obd?