Temat: BIULETYN cng.auto.pl - nr 5 (12) - maj 2010

BIULETYN cng.auto.pl - nr 5 (12) - maj 2010
Witam Państwa!
Chciałbym przekazać kilka ważnych informacji z ostatniego miesiąca, związanych z rynkiem CNG. Pochodzą z portalu cng.auto.pl

Wydarzenia związane z rynkiem CNG w Polsce
---
Zapowiedź | VII Supertest Ekonomii - ofensywa CNG
W zbliżającym się VII Superteście Ekonomii weźmie udział rekordowa liczba pojazdów zasilanych CNG (sprężonym gazem ziemnym). W teście wezmą udział pojazdy CNG nowe, jak i używane: Fiat Panda Natural Power, Iveco EcoDaily Natural Power, Mercedes B170 NGT, Mercedes Sprinter NGT, Opel Zafira A 1.6 CNG, VW Caddy Furgon 2.0 EcoFuel, VW Touran 2.0 EcoFuel, a być może również autobus Tedom C12G! Test odbędzie się 26 czerwca 2010 roku, a zawodnicy będą konkurować na trasie z Warszawy do Poznania. Uroczyste zakończenie testu na Rynku w Poznaniu około godziny 15. Będzie to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego pojedynku między "dieslem" a CNG.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/component/content … cedes.html
---
Relacja | XVII Międzynarodowe Targi Stacja Paliw - 12-14 maja 2010, Warszawa
Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz galerią zdjęć z międzynarodowych targów poświęconych stacjom paliw. Podczas drugiego dnia konferencji (13.05) w godzinach 11:00 - 11:20 Gerard Bartłomiejczyk, rzeczoznawca CNG, poprowadził panel "Co nam daje CNG dzisiaj".
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/component/content … jczyk.html
---
Relacja | Kongres Regionów - 19-22 maja 2010, Świdnica
Na niedawno zakończonym Kongresie Regionów szeroko reprezentowało się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Organizacją wspierającą wystąpienie przedstawicieli koncernu gazowego było również cng.auto.pl Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz przejrzenia galerii zdjęć.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/component/content … -2010.html
---
Relacja | Spotkanie z Aleksandrem Miedwiediewem, wiceprezesem Gazpromu
Karol Wieczorek, 21.05.2010
W dniu 19 maja 2010 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się spotkanie Aleksadnra Miedwiediewa, wiceprezesa Gazpromu, ze studentami. Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, między innymi w związku z ufundowaniem stypendiów dla studentów UW przez Gazprom oraz firmę EuroPolGaz, której rosyjski koncern gazowy jest współwłaścicielem. Spotkanie prowadził Dyrektor Instytutu, prof. dr hab. Edward Haliżak. W trakcie spotkania poruszono kluczowe kwestie dotyczące rynku gazowego w Polsce i naszej części Europy. Znalazło się również miejsce dla paliwa CNG i LNG dla pojazdów.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/component/content … mi-uw.html

Stacje tankowania CNG
---
Nowe stacje - Gdynia, Warszawa
Gdynia
Oficjalne otwarcie stacji odbyło się 31 maja 2010 roku. Relację z wydarzenia z obszerną fotogalerią zamieścimy w najbliższych dniach na naszej stronie i forum. Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z relacją z lokalnych mediów.
Więcej informacji (Gdynia): http://cng.auto.pl/pl/component/content … a-cng.html
-
Warszawa
Stacja została otwarta dla użytku publicznego 24 maja 2010 roku. Zastąpiła obiekt przy ul. Kasprzaka, który tego samego dnia został zamknięty. Od 1 czerwca stacja będzie czynna w trybie całodobowym.
Obiekt wygląda okazale i pozwala z nadzieją patrzeć na budowę podobnych obiektów w Polsce. Jednak pomimo ogromnych nakładów inwestycyjnych w system obsługi klienta, w dalszym ciągu nie ma możliwości samodzielnego tankowania, bezgotówkowego rozliczania się dla zainteresowanych osób czy możliwości płacenia kartą. Taka sytuacja dziwi tym bardziej, że w innych miastach takie udogodnienia dla klientów są dostępne.
Więcej informacji (Warszawa): http://cng.auto.pl/pl/component/content … kiego.html
---
Tankowanie w domu
Fuzja BRC FuelMaker zakończona
Rok po zakupie kanadyjskiej firmy FuelMaker przez włoskie konsorcjum MTM/BRC, nowo powstały podmiot BRC FuelMaker ogłosił, że zaczyna przyjmować zamówienia na dostarczenie każdego rodzaju stacji tankowania CNG.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … iczne.html

Wieści z rynku motoryzacyjnego
Samochody osobowe
---
VW Touran - kolejna generacja już w lecie 2010 roku!
Na odbywających się w kwietniu 2010 Targach Motoryzacyjnych w Lipsku został zaprezentowany nowy VW Touran II generacji. Pojazd będzie również dostępny z jednostką napędową dostępną w dotychczasowej wersji - 1.4 TSI EcoFuel o mocy 150KM.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/pojazdy/osobowe/k … ofuel.html

Samochody dostawcze
---
VW Caddy Furgon - testuj w Poznaniu z Krotoski-Cichy!
Przypominamy o możliwości testowania VW Caddy Furgon 2.0 EcoFuel CNG w Poznaniu. Wszystko dzięki uprzejmości Autoryzowanego Dealera VW i Audi Krotoski-Cichy.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/forum/viewtopic.php?t=520
---
Iveco EcoDaily Natural Power już w Polsce
W salonach Iveco pojawił się już EcoDaily NaturalPower. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z danymi technicznymi pojazdu przeznaczonego do testów oraz obejrzenia galerii pojazdu. Wkrótce ukaże się relacja z testu tego pojazdu.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/component/content … ly-np.html

Autobusy
---
222 gazowych Solarisów Urbino dla Szwecji
08.05.2010, infobus.pl
W 2010 roku Solaris dostarczy do Szwecji ponad 200 autobusów na CNG. Pojazdy będą zasilane biometanem, który robi furorę na rynku paliwowym w tym skandynawskim kraju.
Więcej informacji
http://cng.auto.pl/pl/component/content … rafik.html
---
W Mielcu od października 2 nowe autobusy na CNG
09.05.2010
Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu zakupi w najbliższym czasie dwa nowe autobusy zasilane CNG. Będą to pojazdy o długości 12 metrów. Według wymagań przetargowych, pojazdy mają trafić do operatora do 12 października 2010 roku.
Więcej informacji
http://cng.auto.pl/pl/component/content … jelcz.html

SPORT
---
Udany występ Scirocco CNG w 24godzinnym Nürburgring 2010
17.05.2010
W miniony weekend, w dniach 14-16 maja odbył się 24godzinny wyścig na torze Nürburgring w Niemczech. Podobnie jak rok temu, udział w wyścigu wzięły VW Scirocco zasilane CNG i zajęły bardzo dobre pozycje.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … zinny.html
---
VW Scirocco GT24 CNG w STCC by biogas.se Team
29.05.2010
Wyścigowy VW Scirocco zyskuje sobie również uznanie w Szwecji. Tamtejszy team wyścigowy biogas.se z powodzeniem startuje wyścigowymi Volkswagenami w serii STCC (Swedish Touring Car Championship - Mistrzostwach Szwecji Samochodów Turystycznych). W II i III rundzie pucharu kierowcy tego zespołu uplasowali się na czołowych pozycjach i walczą o prowadzenie w stawce mistrzostw Szwecji!
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … as-se.html


Działalność cng.auto.pl
---
Ruszyła giełda pojazdów CNG na stronie cng.auto.pl
W tym miesiącu w ramach portalu cng.auto.pl została uruchomiona giełda pojazdów CNG. Możecie Państwo w niej zamieszczać ogłoszenia sprzedaży swoich pojazdów. Pojazdy bliżej znane użytkownikom CNG Forum zyskają specjalny certyfikat poświadczający prawdomówność podawanych przez sprzedającego danych. W celu zamieszczenia ogłoszenia na naszej stronie prosimy o kontakt pod numerem 790 533 121 lub na adres e-mail biuro@cng.auto.pl
Wejście w zakładkę giełdy: http://cng.auto.pl/pl/rynek-cng/rynek-c … iemny.html
---
Uruchomiliśmy katalog pojazdów ciężarowych zasilanych CNG
W maju został uruchomiony w serwisie cng.auto.pl katalog pojazdów ciężarowych. Znajdziecie tam specyfikację techniczną ciężkich pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym oferowanych przez Iveco, Mercedesa i Volvo.
Zapraszamy od odwiedzenia nowego działu: http://cng.auto.pl
---
Sprawozdanie finansowe za miesiąc maj
Tak jak zapowiadaliśmy, będziemy publikować miesięczne sprawozdania finansowe z działalności cng.auto.pl dotyczące wpływów z reklam oraz wpłaty osób wspierających działalność. Szczegółowe raporty będziemy zamieszczać w połowie następnego miesiąca i załączać do kolejnego biuletynu. Pierwsze sprawozdanie finansowe ukaże się więc w biuletynie na czerwiec 2010.
Już dzisiaj mamy przyjemność poinformować, że dostaliśmy pewną ilość wpłat od użytkowników i wzrosły nasze dochody z reklamy, choć w dalszym ciągu są to kwoty symboliczne. Zachęcamy do wsparcia, również poprzez częstsze "klikanie" w banery na naszych stronach!
---
cng.auto.pl - teraz również na facebooku i GoldenLine
Cały czas staramy się udoskonalać dostęp do informacji z naszego portalu. W tym celu niedawno powstała specjalna grupa na portalu społecznościowym facebook. Przypominamy również, że od dłuższczego czasu istnieje nasza grupa również na portalu GoldenLine.
Więcej informacji: http://cng.auto.pl/pl/o-serwisie/o-serwisie-o-nas.html
---
Zaproszenie do zakupu atrakcyjnych domen CNG
Poszukują Państwo chwytliwej i łatwej do zapamiętania domeny internetowej z frazą "CNG" . Na naszych aukcjach znajdziecie kilka wartych uwagi domen z frazami "cng" i "ngv". Dochód ze sprzedaży domen zostanie przeznaczony na rozwój portalu cng.auto.pl
Więcej szczegółów: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10109573
---
Tankujesz CNG, zapisz swoje współrzędne!
Ponawiamy prośbę zapisywania współrzędnych GPS stacji CNG w Polsce. Posługując się własną nawigacją, a następnie podając współrzędne na naszym forum przyczynicie się do stworzenia pierwszego kompletnego wykazu współrzędnych stacji CNG w Polsce.
Współrzędne stacji można wpisać w wątku na forum lub przesłać bezpośrednio mailem na adres: biuro@cng.auto.pl
Więcej informacji oraz miejsce do podawania zapisanych współrzędnych:
http://cng.auto.pl/forum/viewtopic.php?t=521
---
Poszukujemy osób do pisania o CNG
Posiadasz samochód zasilany CNG? Interesujesz się tym paliwem? Zapraszamy do pisania publikacji na ten temat. Chętnie zamieścimy je na naszej stronie internetowej oraz jako wyróżnione wątki na forum. Bliższe informacje po kontakcie z zespołem redakcyjnym cng.auto.pl
Poszukujemy również osób gotowych wklejać na forum aktualności na temat CNG.
W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy publikację porównującą rozwój rynku CNG w Polsce i w Indiach. Artykuł przesłała nam autorka, Pani Barbara Kluza. Został on umieszczony na naszym portalu w tym dziale:
http://cng.auto.pl/pl/artykuly.html

Osoby zainteresowane zamieszczaniem swoich publikacji prosimy o kontakt:
e-mail: biuro@cng.auto.pl
Tel. 790-533-121

Napisano o CNG
AutoŚwiat, 24.05.2010 | Czas Na Gaz? Zdradzamy tajemnice instalacji CNG
http://cng.auto.pl/pl/component/content … -2010.html
---
Dziennik Gazeta Prawna, 11.05.2010 | INTERPELACJA - Jeszcze przez trzy lata obowiązuje zerowa stawka akcyzy na ekologiczny sprężony gaz CNG.
http://cng.auto.pl/pl/component/content … a-cng.html
---
Patryk Gorgol, 11.05.2010 | Gaz łupkowy - aby nie zapeszyć
http://cng.auto.pl/pl/component/content … orgol.html
---
Gerard Bartłomiejczyk, Samochody Specjalne, maj 2010 | Rozwój infrastruktury tankowania LNG/CNG
http://cng.auto.pl/pl/component/content … g-lng.html
---
Samochody Specjalne, maj 2010 | Solaris dostarczy 222 autobusy na biogaz do Szwecji

Życzę miłej lektury powyższych informacji oraz zapraszam do odwiedzania portalu cng.auto.pl

Karol Wieczorek
cng.auto.pl