Temat: BIULETYN cng.auto.pl - nr 8 (15) - sierpień 2010

BIULETYN cng.auto.pl - nr 8 (15) - sierpień 2010
Witam Państwa!
Chciałbym przekazać kilka ważnych informacji z ostatniego miesiąca, związanych z rynkiem CNG. Pochodzą z portalu cng.auto.pl

Wydarzenia związane z CNG w Polsce

---
VII Supertest Ekonomii
W ostatnich dniach pojawiły się materiały filmowe z VII Supertestu Ekonomii. Zapraszamy do obejrzenia pod poniższym linkiem.
http://cng.auto.pl/pl/component/content … caddy.html

---
Spotkanie stowarzyszenia NGV Polska
31.08.2010
W najbliższych dniach zostanie zmieniony zarząd stowarzyszenia NGV Polska. Zasiądą w nim osoby zajmujące się na co dzień rozwojem i badaniem rynku CNG w Polsce, związane ze środowiskami akademickimi i społecznością kierowców CNG w Polsce, reprezentowaną przez cng.auto.pl.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … olska.html

Stacje tankowania CNG
---
Obniżka cen na stacjach PGNiG. Teraz 2,23 zł brutto za m3 CNG
Z dniem 11 sierpnia 2010 na stacjach należących do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA została obniżona cena paliwa CNG. Wynosi ona 2,23zł brutto za 1m3 paliwa.
Informujemy również, że zmienił się sposób ustalania ceny za paliwo CNG: jest ona ustalana na podstawie parytetu średniej z ostatnich pełnych 4 tygodni notowań hurtowej ceny netto Oleju Napędowego Ekodiesel PKN Orlen SA, publikowanej na stronie internetowej PKN Orlen SA (parytet ceny 1m3 CNG do ceny hurtowej netto litra Oleju Napędowego wynosi 55%)
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … iemny.html

---
Perspektywa otworzenia stacji CNG w Bielsku-Białej - czekamy na Państwa opinie!
31.08.2010
Pod koniec sierpnia 2010 otrzymaliśmy informację, że na terenie Bielska-Białej przy ul. Okrężnej powstanie stacja CNG dla potrzeb Ośrodka Badawczo Rozwojowego Fiata. Zainstalowany kompresor będzie miał wydajność 300m3 na godzinę. Dyrekcja ośrodka zastanawia się nad udostępnieniem możliwości tankowania dla użytkowników zewnętrznych, uzależniając decyzję od szacunkowego zainteresowanie nową stacją.
Więcej informacji
http://cng.auto.pl/pl/component/content … rezna.html

---
Stacje niedostępne publicznie - Poznań, Przemyśl, Zgorzelec
Kontynuujemt szeroko zakrojone działania na rzecz udostępnienia dla użytku publicznego trzech wyłączonych stacji CNG - w Poznaniu, Przemyślu i Zgorzelcu.
-
Poznań - Kostrzewo
Części użytkowników z Wielkopolski ta stacja jest już znana. Jest ona uruchomiania w awaryjnych sytuacjach. Jednak wnosimy, że skoro wówczas nie ma przeszkód dla tankowania pojazdów prywatnych, również w normalnych sytuacjach powinna ona być dostępna dla użytku publicznego, nawet w godzinach 7:00-15:00 w dni powszednie.
http://cng.auto.pl/forum/stacja-cng-poz … -vt831.htm
-
Przemyśl
Stacja tankuje autobusy, niedługo przybędzie pojazdów komunikacji miejskiej w tym mieście zasilanych CNG. Czemu nie ma możliwości tankowania pojazdów? Przy innych zajezdniach istnieje taka możliwość, a w Przemyślu wyraźnie pozbawiono jej użytkowników.
http://cng.auto.pl/forum/stacja-cng-prz … -vt128.htm
-
Zgorzelec
Doskonałe położenie stacji, bezkonkurencyjne ceny paliwa w okolicy oraz zoptymalizowana wydajność pozwala sądzić, że ta stacja musi być czynna. Kiedy wreszcie ruszy po awarii?
http://cng.auto.pl/forum/stacja-cng-zgo … -vt253.htm

---
Czechy. Jak uzyskać kartę do samodzielnego tankowania u południowych sąsiadów?
Część stacji CNG na terenie Czeskiej Republiki może być wyłącznie użytkowana przy pomocy specjalnej karty CNG Card Centrum, którą trzeba wcześniej wyrobić wedle niżej opisanej procedury.
Stacje wymagające użycia karty lub umożliwiające tankowanie w dłuższym wymiarze godzin są podane na mapie w szerszym opisie poniżej.
Więcej informacji
http://cng.auto.pl/pl/component/content … c-rwe.html

---
Pierwsza publiczna stacja tankowania LCNG (CNG/LNG) we Włoszech. Technologia dostarczona przez Vanzetti Engineering
Firma Vanzetti Engineering S.r.l. uruchomiła pierwszą na terenie Włoch stację tankowania LCNG (Liquefied to Compressed Natural Gas). Obiekt powstał w miejscowości Villafalletto (Cuneo), ok. 50 km od siedziby firmy Vanzetti w Moretta, w północno-zachodniej części kraju. Zainstalowana infrastruktura ma wydajność 600 m3/h (500 kg/h). Gaz ziemny dla stacji dostarczany jest cysternami w postaci LNG.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … ering.html

---
Otwarto pierwszą stację tankowania CNG i LNG w północnej Hiszpanii
26.08.2010
W Guipúzcoa, mieście położnym na północy Hiszpanii w Kraju Basków, otwarto nową stację tankowania CNG i LNG, dostępną NON STOP dla klientów. Obiekt wzniesiony pod marką Avia Gasogas przez firmę Agas 21 pozwala na tankowanie wszelkiego typu pojazdów, również ciężarówek.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … -2010.html

Wieści z rynku motoryzacyjnego
Samochody osobowe
---
Angela Merkel na otwarciu stacji CNG
26.08.2010
Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, włączyła się w promocję niemieckiego przemysłu i paliwa CNG. Podczas otwarcia pierwszej stacji tankowania CNG w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi dokonała pierwszego tankowania pojazdu marki Mercedes. Dostawcą technologii tankowania była niemiecka firma Bauer, znana polskim użytkownikom CNG m.in. ze stacji w Poznaniu.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … -2010.html

Samochody dostawcze
---
Mocarny Włoch o ekologicznym sercu
Test Iveco EcoDaily 3.0 NaturalPower (CNG)
Właśnie mija 11 lat, odkąd w swojej ofercie Iveco oferuje dostawczy model Daily przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). W tym czasie producent sprzedał już 4000 tego typu pojazdów. Dzięki uprzejmości przedstawiciela producenta w naszym kraju - Iveco Polska, mieliśmy możliwość przetestowania kolejnej generacji ekologicznego pojazdu, który pojawił się w ofercie producenta na rynku polskim w 2009 roku.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … r-cng.html
---
VW Caddy Furgon - testuj w Poznaniu z Krotoski-Cichy!
Przypominamy o możliwości testowania VW Caddy Furgon 2.0 EcoFuel CNG w Poznaniu. Wszystko dzięki uprzejmości Autoryzowanego Dealera VW i Audi Krotoski-Cichy.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/forum/viewtopic.php?t=520

Autobusy
---
Nowe autobusy zasilane CNG u południowych sąsiadów
31.08.2010
U południowych sąsiadów pojawią się nowe autobusy zasilane CNG. W Trnavie (Słowacja) na trasy wyjedzie 19 niskopodłogowych Iveco zasilanych sprężonym gazem ziemnym. W Třebíč (Czechy) pojawią się dwa autobusy 12 metrowe z opcją zakupu trzeciego.
Więcej informacji:
http://cng.auto.pl/pl/component/content … o-mad.html

SPORT
---
Udany początek weekendu na Nurburgring - Steinhof drugi, Gładysz ósmy. Niedziela szczęśliwa dla Gładysza (trzecie miejsce), Steinhof nie ukończył
31.08.2010, cng.auto.pl
W pierwszym z dwóch wyścigów Scirocco R Cup rozgrywanych na torze Nurburgring Maciek Steinhof startując z ósmej pozycji startowej ostatecznie zajął drugie miejsce, a startujący z dwunastego pola Adam Gałdysz wskoczył na ósme miejsce. W kolejnym wyścigu w niedzielę Adam Gładysz zajął 3. miejsce, a Maciek Steinhof nie ukończył rywalizacji. Steinhof nadal liderem klasyfikacji generalnej
Więcej informacji
http://cng.auto.pl/pl/component/content … iogaz.html

Działalność cng.auto.pl
---
cng.auto.pl - na szczycie w Googlach z hasłem CNG
W sierpniu po wpisaniu hasła "CNG" w najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarce Google nasz portal wyświetlany jest jako drugi na liście wyników. Wyższą lokatę posiada tylko Wikipedia, która jest zawsze priorytetowo traktowana przez tą wyszukiwarkę. Dzięki temu możemy łatwiej docierać z rzetelną informacją do osób zainteresowanych sprężonym gazem ziemnym w Polsce.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
---
Apel o wsparcie promocji CNG w Polsce!
Szanowny użytkowniku, prowadzisz własną stronę, jesteś zainteresowany promocją CNG w Polsce, podoba Ci się nasz serwis, dodaj linki naszych serwisów do swojej strony.
http://www.cng.auto.pl
http://www.cng.auto.pl/forum
http://mapa.cng.auto.pl

---
cng.auto.pl - teraz również na YouTube
Cały czas staramy się udoskonalać dostęp do informacji z naszego portalu. W tym celu niedawno
cng.auto.pl stworzyło na portalu multimedialnym YouTube swój kanał. Zachęcamy do częstych wizyt i oglądania zamieszczanych tam przez nas materiałów filmowych.
Więcej informacji:
http://www.youtube.com/user/cngautopl#p/u

---
Tankujesz CNG, zapisz swoje współrzędne!
Ponawiamy prośbę zapisywania współrzędnych GPS stacji CNG w Polsce. Posługując się własną nawigacją, a następnie podając współrzędne na naszym forum przyczynicie się do stworzenia pierwszego kompletnego wykazu współrzędnych stacji CNG w Polsce.
Współrzędne stacji można wpisać w wątku na forum lub przesłać bezpośrednio mailem na adres: biuro@cng.auto.pl
Więcej informacji oraz miejsce do podawania zapisanych współrzędnych:
http://cng.auto.pl/forum/viewtopic.php?t=521
---
Poszukujemy osób do pisania o CNG
Posiadasz samochód zasilany CNG? Interesujesz się tym paliwem? Zapraszamy do pisania publikacji na ten temat. Chętnie zamieścimy je na naszej stronie internetowej oraz jako wyróżnione wątki na forum. Bliższe informacje po kontakcie z zespołem redakcyjnym cng.auto.pl
Poszukujemy również osób gotowych wklejać na forum aktualności na temat CNG.
Osoby zainteresowane zamieszczaniem swoich publikacji prosimy o kontakt:
e-mail: biuro@cng.auto.pl
Tel. 790-533-121, 883 244 021

Napisano o CNG
---
Interia.pl, 6.08.2010 | Taniej niż na LPG!
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc … omments---
---
Wnp.pl, 27.08.2010 | Rząd sprzeda Lotos PGNiG?
http://gazownictwo.wnp.pl/rzad-sprzeda- … 1_0_0.html

Życzę miłej lektury powyższych informacji oraz zapraszam do odwiedzania portalu cng.auto.pl

Karol Wieczorek
cng.auto.pl