1

Temat: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Witam kupuje jednak Nissana QASHQAI 2.0 o kodzie silnika  MR20DE.
Co polecicie i jaki dobry zakład w Białymstoku.

2

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Możesz rozwinąc mi to nic nie mówi?

3

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Ok jak to się ma do Stag, Brc?

4

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Stag Qbox, wtryskiwacze Hana 2000, reduktor Magic III evo2, lub KME Silver/Tur.

Konieczne jest bardzo precyzyjne strojenie z racji braku zapasu wytrzymałości termicznej i erozyjnej gniazd zaworowych. Za ubogie dawki działają bardzo niekorzystnie, więc konieczne są precyzyjne strojenie i bardzo dokładne wtryskiwacze.

UWAGA! Należy uważać, bo niektóre Quashqaie (1.6 od 2012 roku, 2.0 nie mam danych) miały po dwa wtryskiwacze benzyny na każdy cylinder i nie zawsze sikają one takimi samymi czasami! W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do traktowania silnika, jak ośmiocylindrowego!

5

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Sebastian jaki to koszt proponowanego przez Ciebie zestawu?

6

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Oj, tylko że ja jestem ze Śląska :-)
W Białymstoku proponuję odwiedzić warsztat Mirka Gryko - nazywa się Stag Mag.

7

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Umówiony już jestem chce tylko sterownik nowszy staga współpracujący z komputerem silnika założyć.

8

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Jeśli masz na myśli komunikację z OBD i autokorekcje na tym opartą - odpuść sobie. Narobisz sobie więcej kłopotu, niż to warte.

9

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Właśnie Gryko to zaproponował!

10

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Możliwe. Jednak ja odradzam. Trzeba się postarać i porządnie wystroić auto, a nie liczyć na korekty OBD.
Wystrojenie instalacji to w praktyce ustalenie zależności pomiędzy czasem otwarcia wtrysku benzyny, a czasem otwarcia wtrysku gazu, przy którym we wszelkich warunkach pracy następuje wydatkowanie takiej samej ilości paliwa (w sensie stechiometrii odniesionej do efektywności wolumetrycznej napełniania cylindrów). Ponieważ dziedzina funkcji układu regulacji odzwierciedlonej w OBD (STFT i LTFT) nie dotyczy bezpośrednio tej zależności, używanie jej do bieżącej regulacji mnożnika gazu jest dalece niecelowe.

11

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Jak to z nim dograć, wiesz jak jest przekonany to będzie marudził!

12

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Jeśli zażyczysz sobie Staga Qbox, będzie przyparty do muru, bo Qbox jeszcze nie realizuje korekt OBD :-)

13

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Ok tak zrobię a co z lubrifikatorem?

14

Odp: QASHQAi 2.0 jaka polecana instalacja!

Zapomnij. Bezużyteczny wyciągacz szmalu.