26

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

Coś się udało zrobić? jest lepiej?

27

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

Poszarpywanie przy dodawaniu gazu+ dodatkowo wilgoć może być sygnałem że coś się dzieje z układem zapłonowym, warto tam zajrzeć...

28

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

tessa napisał/a:


Gazownik powiedział mi, że listwa wtryskowa jest matrixa, więc powinna doskonale zasilać silnik paliwem gazowym. Jednak może być jeden problem. Otóż  wymiana wtrysków na Planijet była niepoprawna, ponieważ w mapie gazowej nie są wprowadzone dane o tych wtryskach. W przypadku kolejnych problemów, zalecał mi wymianę na inne wtryski.

Pozdrawiam.


Zaraz... Nie rozumiem.
Listwa jest matrixa, czy masz planijety? Bo to się jakby wyklucza wzajemnie.

Ogólnie o planijetach: Nie montować, bo szmelc.
Ogólnie o matrixach: montować, ale tylko serię HD, drogie, ale bardzo dobre.

Ogólnie o instalacji w Twoim aucie: Nieprawidłowości w pracy silnika mogą się pojawiać przy:

- fazie nagrzewania silnika (zwłaszcza zimą)
- ostrym pałowaniu
- na wolnych obrotach, w chwili zmiany obciążenia silnika - np. włączaniem się klimy, lub wentylatorów chłodnicy

Dla uzyskania pełnej stabilności musiałabyś w zasadzie wymienić cały "przód" instalacji - tj. sterownik z wiązką, oraz reduktor, pozostawiając wtryskiwacze, o ile masz jednak matrixy.

Gdybyś dojrzała do wymiany sterownika - z polskich wyrobów polecam Staga 4 - niedrogi i bezkonkurencyjny wśród krajowych wyrobów, z zagranicznymi konkuruje skutecznie a dużo tańszy.

29

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

Więc wniosek się nasuwa, zbytnia oszczędność nie popłaca...

30

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

oktan napisał/a:

Matrixy są bardzo dobrymi wtryskiwaczami, nie tylko w serii HD, więc nie ma się co martwić.


Seria XJ jest nawet o ok. 0.1 ms szybsza, ale ma nietrwałe cewki - palą się za często. Trwałość mechaniczna też nie jest porażająca.

31

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

Umknęło mi Twoje pytanie.
Palą się za często - rzadko listwa XJ dożywa 80-100 tys. km.
Do tego dochodzi podatność na zabrudzenia, zwlaszcza przy nierozgrzanej listwie, oraz zdarzające się przypadki wyklepania uszczelnienia zaworka płytkowego, co skutkuje wypuszczaniem gazu przy zamkniętym wtryskiwaczu

32

Odp: Hyundai Sonata"98- problem z sekwencją

Niestety jest możliwe, że reduktor puszcza gaz i taki efekt może wystąpić.