26

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Pan Sebastian uwielbia kobiety, zakładać kobietom również (!), ale jest dość daleko od Warszawy - bo na Śląsku big_smile
Na PW poszła wiadomość o kimś bliżej.

27

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Zapraszam z tą 3 litrówką do Łodzi smile zobaczymy co tam Panu zamontowali . Fachowo Pan opisuje :shock:   jak na miesiąc jazdy na Seq56 (czemu SEQ56 a nie Plug&Drive ?). Pewnie razem dojdziemy jaka to przyczyna smile ( zła przepustowość gazu, mała ilość gazu dostarczonego do reduktora itd.)
Czemu autko na Stagu jest żwawsze niż na benzynie ???
Co ma zmienna geometria dolotu do BRC ? Proble tkwi w dobrym montażu dysz !! A zmienne fazy rozrządu hmmm włosi to mają w jednym paluszku bo w tych samochodach się lubują !!
Robiłem wiele aut powyżej 3 litrów i mnie to dziwi :shock:
Albo coś jest źle skompletowane albo trzeba brać Staga ( to reklama ?)
Pozdrawiam.

28

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Dobrze @ARG mówi, wg mnie to coś skopane przy doborze podzespołów.
BRC powinno tam działać.

29

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

ARG-BRC napisał/a:

Zapraszam z tą 3 litrówką do Łodzi smile zobaczymy co tam Panu zamontowali . Fachowo Pan opisuje :shock:   jak na miesiąc jazdy na Seq56 (czemu SEQ56 a nie Plug&Drive ?).


MOże dlatego, że już sequent 56 był reklamowany jako doskonały, a lepsze jest wrogiem dobrego? smile)))))

ARG-BRC napisał/a:

Pewnie razem dojdziemy jaka to przyczyna smile ( zła przepustowość gazu, mała ilość gazu dostarczonego do reduktora itd.)

Nieprecyzyjna kalibracja dająca zwłaszcza w zakresie pracy open loop (brak korekty po sondach lambda) za ubogą mieszankę... :-/

ARG-BRC napisał/a:

Czemu autko na Stagu jest żwawsze niż na benzynie ???

Bo być może auto ma agresywnie skonstruowane mapy zapłonu i przy podaniu właściwej dawki LPG auto nie koryguje (opóźnia) zapłonu po knocksensorze, co robi na Pb (tak się dzieje dość powszechnie w kilku markach)

ARG-BRC napisał/a:

Co ma zmienna geometria dolotu do BRC ? Proble tkwi w dobrym montażu dysz !!


To elementarne, drogi Watsonie, ale nie na tym koniec :-D
Owszem, BRC ma coś do zmiennych faz dolotu. Współczynnikiem pomiędzy nimi jest lampka check engine ;-)

ARG-BRC napisał/a:

A zmienne fazy rozrządu hmmm włosi to mają w jednym paluszku bo w tych samochodach się lubują !!


Prawda... Nic nie wybucha tak pięknie, jak nastawniki faz rozrządu w Alfa Romeo  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

ARG-BRC napisał/a:

Robiłem wiele aut powyżej 3 litrów i mnie to dziwi :shock:


Mnie nie dziwi. Byłem w Łodzi w niedzielę i jest tam sporo takich aut  :twisted:

ARG-BRC napisał/a:

Albo coś jest źle skompletowane albo trzeba brać Staga ( to reklama ?)
Pozdrawiam.


o kurczę... Tu nie żartuję... Zaskoczyło mnie to sformułowanie... Taki zatwardziały BRC-owiec taki tekst?
Chyba śnię. Z kim będę się kłócił na forum?  sad

30

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Sebastianie S ja dałem na luz i nie mam zamiaru sie kłucic nie mam do tego siły za duży mam kocioł w zakładzie. Nie zauważyłeś że dużo wody na tym forum (agresywna raklama jednej z firm)?  Chcesz mnie przekonać że na gazie (w stanie lotnym) auto ma lepsze osiągi (parametry) niż na benzynie no cóż chemia się kłania ale co tam ty zawsze masz rację. Jedynie mogą piszę mogą być do siebie zbliżone .No chyba że się mylę albo ty pomyliłeś STAGA z Vialle ale to już inna bajka.
Pozdrawiam check engine  :wink:

31

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Nie chce Cię przekonywać, chcę to stwierdzić, że w niektórych silnikach niektórych marek, ze względu na różnicę w LO gazu i benzyny, moc maksymalna silnika zasilanego LPG może być nieznacznie wyższa niż na benzynie. Drobne wyjaśnienie - w poprzednim poście.

P.S. Wiem, że na BRC to nie wyjdzie smile

32

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Drogi Sebastianie nie pisz cały czas o tuningu aut bo jeśli już stwierdzasz taki fakt to zmień tak samo mapę benzynowa i zobaczymy czy na gazie bedzie mocniejszy.


kockodo - ja bym założył MAXA do twojego 2.8 V6. Dziś zrobiłem drugiego 2,3 V5 150KM i założyłem małe 1500mbar i śmiga jednak do twoich 193 KM tylko MAX.

33

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Powiem ci tak - skontaktuj sie z Czakramem a oni ci doradzą na 100% ja nie chce się wypowiadać bo nie byłem przy montażu instalacji i co ci doradzili. www.czakram.pl (link usunięty)

34

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Myślę, że przy kick-downie na wysokich obrotach będzie słabszy, tak jakby zabrakło paliwa.

35

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

kockodo napisał/a:

Ponaglam pytanie,Czy ktos wie jakies sa objawy gdy jest za slaby reduktor? wiecej pali samochod? przerywa , dusi sie czy co?


W przypadku wybranej instalacji P&D nalezy spodziewać się, że będzie w chwili mocnego wciśnięcia gazu chwilę (dosłownie ułamek sekundy, ale zwykle wyczuwalnie) się mulił, po czym nastąpi "odetkanie" - chwila w której nastąpi podparcie się benzyną, niesygnalizowane na centralce.

36

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Sebastianie podoba mi się twoja zawziętość oraz te bzdury z podparciem.

Duże brawa wink

37

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Dzięki.
Prawda boli, jak się usiłuje bronić na leżąco.

38

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Drogi Sebastianie czyżbyś mówił o tym http://img231.imageshack.us/img231/1995/06062008482.jpg samochodzie ????

Ja z nim nie mam najmniejszych problemów BRC znakomicie z SAABEM sobie radzi !!!!!!!
Co do tłumaczeń to wyjaśniłam Ci kiedyś że nie mam zamiaru pisać tutaj książki pod tytułem jak założyć auto gaz , takie książki już istnieją !!!
Widzisz ja staram się tylko ciebie nakierować a ty żyjąc swoim mniemaniu jaki to jest z ciebie 100 % specjalista  nie chcesz dopuścić pewnych informacji. Ja znam to co ty kładziesz i nie spuszczam ci tu niepotrzebnego gnoju tak jak ty to robisz. 
Pozdrawiam

39

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

ARG-BRC napisał/a:


Co do tłumaczeń to wyjaśniłam Ci kiedyś że nie mam zamiaru pisać tutaj książki pod tytułem jak założyć auto gaz , takie książki już istnieją !!!
Widzisz ja staram się tylko ciebie nakierować a ty żyjąc swoim mniemaniu jaki to jest z ciebie 100 % specjalista  nie chcesz dopuścić pewnych informacji. Ja znam to co ty kładziesz i nie spuszczam ci tu niepotrzebnego gnoju tak jak ty to robisz.
Pozdrawiam


Rozumiem, że odzywa się w Tobie ton pretensji za to, że ja Ciebie z kolei próbuję nakierować i wskazuję Ci w merytorycznych słowach bolączki systemu BRC?
Mentalność Kalego, stareńki... jak Kalemu zabrać krowy - to być grzech i zło. Ale jak kali zabrać komu krowy - być bardzo dobra, mnóstwo za bardzo.

40

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Bez komentarza

41

Odp: VW Golf IV i Sequent 24 marki BRC to jest oszczędność!

Śmiało możesz zakładać , BRC znakomicie sobie radzi w tym samochodzie. Wiem bo robiłem takie furki. Zapytaj mariusza 20_50 bo chyba on już jeździ takim samochodem na tej instalacji. Może ci powie jak się sprawuje ten samochodzik.
Pozdrawiam smile