1

Temat: Wynajem długoterminowy samochodu

Cześć
Czy możecie mi jednoznacznie potwierdzić - czy przepisem, artykułem czy własną wiedzą, że wynajem długoterminowy nie wpływa na zdolność kredytową/leasingową Sp. z o.o.
Chciałbym wziąć auto w najmie via mój pracodawca, ale boi się moje Ukochane Szefostwo, że mając w planach plany rozwojowe z leasingami, auto w najmie zmniejszy im zdolność.
Z góry dziękuję serdecznie

2

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Co nie co na ten temat wiem - wynajem księgowany jest na kontach pozabilansowych, co nie zakłóca struktury kapitału, a w związku z tym, że pojazdy nie są własnością przedsiębiorcy rylko firmy wynajmującej, ich wartość nie jest wliczona w podstawę opodatkowania - najem nie wchodzi w zobowiązania długoterminowe.

3

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Brzmi profesjonalnie. Dziękuję. Jutro przekażę szefostwu. Możesz mi jeszcze zasugerować jakąś firmę do wynajmu samochodu?

4

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Master1. Bardzo wiele samochodów we flocie. Możesz wybierać spośród samochodów dostawczych ale również i do użytku własnego. Mają zresztą swoje placówki w wielu miastach.
Dobra obsługa, powinni Ci coś doradzić. Opcji wynajmu też wiele.

5

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Sam wynajem długoterminowy, to nic innego jak pomocnicza nazwa leasingu operacyjnego skonstruowanego w ten sposób, że rata wykupowa ustalana jest przeważnie w oparciu o szacunkową wartość rezydualną samochodu po okresie finansowania. To powoduje, że większość korzystających z tego typu finansowania nie decyduje się na wykup samochodu z leasingu. Odpowiadając na Pana pytanie, wynajem długoterminowy oferowany przez instytucje finansowe będzie wpływał na zdolność kredytową leasingobiorcy.

Zresztą więcej informacji uzyskasz we wspomnianym przez osobę powyżej master1.

6

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Jak widzę to co opinia to inaczej.

7

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Wiele tutaj może zależeć również od analityka, który będzie analizował kolejny wniosek o kredyt. Wynajem długoterminowy będzie jednak zdecydowanie mniej wpływał na zdolność finansową niż standardowy kredyt, czy leasing.

8

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

No to skoro juz tutaj rozmawiamy o wynajmie to co polecicie konkretnie na wynajem długoterminowy, okres jaki mnie interesuje to 24-36 miesięcy. Budżetem miesięcznym jakim operuje to przedział 4000/4500 zł, maksymalnie do 5000 zł (najlepiej płatności tygodniowe) i kaucja maksymalnie do 1000 zł. Uda się coś znaleźć? Jakie auto?

9

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

Nie wszystko jest na stronie. Niektóre auta nie zostają natychmiast wrzucane na stronkę. Czasami warto jest skontaktować się z obsługą, przedstawić swoje oczekiwania oraz powinni Ci rozpisać jakie mają opcje.
Dobrze jest też wybrać się do nich na plac.
Oczywiście jak upatrzysz sobie jakiś samochód możesz wybrać sie na jazdę próbną.

10

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

A czy wymagana jest tutaj wpłata własna?

11

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

W większości przypadków nie jest wymagana. A przynajmniej nie jest wymagana w masterlease.

12

Odp: Wynajem długoterminowy samochodu

W Master1 umowa może być z wpłatą własną, może być też bez wpłaty własnej. Jeśli będziesz brał najem z wpłatą własną, automatycznie wysokość raty miesięcznie będzie mniejsza.
Bez wpłaty większa - jak wybierzesz auto, powinni przedstawić Ci szczegółowe kalkulacje.