Temat: Szalony pomysł - przejście całkowicie na LPG

Cześć wszystkim!

Mam taki szalony pomysł, żeby całkowicie zrezygnować w aucie z benzyny i przejść tylko na LPG.
Sprawa wygląda tak: mam BMW E81 1.6 na wtrysku bezpośrednim - wtryski piezoelektryczne, więc instalacja LPG odpada.
Ale czy na pewno? Rozumiem, że nie można się podłączyć do istniejącej instalacji benzynowej ale jakby się nią nie przejmować?
Czy jest możliwe, żeby założyć zwykłą instalację gazową jak do wtrysku pośredniego jako jedyne źródło zasilania paliwem?

Aktualnie auto jest sprawne, układ paliwowy także ale kiedyś wtryski się zepsują a są drogie i najchętniej użył bym ich tylko jako zaślepki w bloku a auto niech będzie w 100% jeździć na gazie.

Czy ktoś jest chętny podjąć się takiego projektu? Myślę, że ciekawy pomysł z dużymi perspektywami, bo jeżeli się uda to jest mnóstwo takich BMW (seria 1,3,5 z lat 2008-2012), których w zasadzie nie opłaca się naprawiać jak przychodzi do wymiany 6 wtryskiwaczy.

Pozdrawiam i życzę nam sukcesów!

Szymon

2

Odp: Szalony pomysł - przejście całkowicie na LPG

Witaj,
faktycznie iście szalony pomysł, moim zdaniem nieosiągalny w tym przypadku (bezpośredni wtrysk). Czy to ma faktycznie sens? Jeszcze nie słyszałem o padniętych wtryskach w BMW...