26

Odp: Jeep Grand Cherokee OVERLAND 4.7 HO, ok. 300KM

dewon napisał/a:

Zacznę od końca:

SebastianS napisał/a:

Możesz zamówić Omegasa z Matrixami, choć faktycznie Med jest podstawowym wtryskiem.
No i to jest KIT. Bo Med wchodzi w skład struktury własnościowej Landi Group. Gdyby AC S.A. kupiło teraz firmę Valtek - jej "składaki" w magiczny sposób stałyby się według tego klucza KITAMI. Co za żałosna dialektyka...

Żałosna to moze byc retoryka.  Kogo to obchodzi czy AC kupi Valetka czy nie? Fakty sa takie, że MED nalezy do LRO - zanim ten zaczal produkowac wtryskiwacze LPG. Tak wiec: NIE. Nawet gdyby teraz AC wykupilo Valteka to nie bedzie to samo. Zreszta po co dyskutujesz z FAKTAMI ? Jak widać: "Tonący brzydko sie chwyta." (motyw przewodni stylu twoich wypowiedzi)


Nikogo nie może obchodzić, bo przecież dopuszczalne jest tylko wykazanie, że wszystko, co przychodzi w pudełku LR to KIT, a konfekcjonowanie czegokolwiek prze AC - to "składak". Informuję, że Matrix Mechatronics własnościowo nie ma nic wspólnego z Landi Group - a przynajmniej nie ustaliłem związku. Podobnie, jak z Keihinem.
Znajomość trudnych wyrazów obcych (tu: dialektyka - nie w sensie marksistowskim) też może być żałosna - i jak widzę - jest coraz bardziej, bo oprócz erystyki, zaczyna się tutaj pojawiać również filozofia Kalego - kiedy twoja twierdzić, że mieć racja (bo tak - najczęściej) - być dobra. Kiedy moja twierdzić, że twoja rozumowanie być bezsens - moja się mylić (bo tak).
Co gorsza - dyskutant może być żałosny, więc po zakończeniu tego postu uznam się chyba za pokonanego we wszystkich przyszłych tematach, jakie zechcesz skazić swoją obecnością, bo przecież na wszystkim znasz się najlepiej, a już zwłaszcza na wykazywaniu, że wszyscy znają się na wszystkim gorzej.
Cała Twoja obecność na forum, co zresztą gdzieś sam potwierdziłeś, sprowadza się do kontestowania prawie wszystkiego, zaś zakres argumentacji po zsyntezowaniu ograniczony jest do "bo tak". Mam uprzejmą prośbę: zmień sobie forum - może poświęcone hodowli ogórków szklarniowych byłoby dobre na przykład... i tam się wymądrzaj, zamiast zaśmiecać każdy wątek TEGO forum mało wartościowymi uwagami i tezami bez pokrycia.

SebastianS napisał/a:

Jasne, da radę. Dwa IG-1 kosztują jakieś 1300 PLN. Jeden Magic III BIG na ten przykład - około 320 PLN, dwa ST - jakieś 430 PLN. Za co mam kłaść patola więcej? Za niezbędną jedynie snobowi świadomość, że mam reduktory LR? A moc grzewczą gazu jeden BIG tak na oko może mieć większą, niż dwa IG-1.

Kwestia kategorii cenowej - nigdy nie twierdzielm ze LR to tania isntalacja


A co, kręci Cię, kiedy kładziesz za coś niekoniecznie lepszego dwa razy więcej? Syndrom nowego ruskiego? "Zobaczyłem ładny krawat w sklepie i sporo się nalatałem po całej Moskwie, żeby gdzieś kupić go drożej"

SebastianS napisał/a:

Nie dysponujesz niczym, co legitymizowałoby takie komentarze - poza bezczelnością oczywiście i chęcią wykazania za wszelką cenę, że masz coś do powiedzenia w każdym temacie, w ogóle nie będąc związanym z tą branżą. Na każdym forum jest taki troll.

Sterta żali oraz wyzwisk - czyli jak pewnie wiesz typowa erystyka - zabrakło argumentow to zaczynasz lżyć...  ? (pytanie retoryczne - wiec daruj sobie odp.)


Gdybym zechciał teraz posłużyć się Twoimi metodami prowadzenia "dyskusji" - stwierdziłbym: lżyć to możesz Ty. Ja nazywam po imieniu.

SebastianS napisał/a:

A skąd czerpiesz wiedzę o tym, z iloma instalacjami LR miałem styczność na zasadzie serwisu, diagnostyki usterek itp? Skąd wiesz, ile ich było? Cieszę się, że przyznajesz, że g... wiesz o tej branży, ale jeśli tak jest i nawet byłoby tak, że nie mam pojęcia o medach (czego nie wiesz i nie jesteś w stanie wykazać), to parafrazując pewnego palanta z tego forum: Po co wytykać komuś grzechy, jeśli samemu się je popełnia?

Z wiedzy branżowej   lol czyli z tego samego źrodla z ktorego Ty czerpiesz wiedzę na temat kitow LRO i wtryskwiaczy MED... W tej branzy mozna spotkac wile osob, jedni maja kulture oraz honor drudzy nie nie. Ty zaliczasz sie do tej 2 grupy. 

Skoro nazywasz mnie palantem to Twoje słowa dowodzą, że zachowujesz sie jak prostacka, niedouczona szmata bo nawet nie wiesz na czym polega parafraza... Jak widac wciaz zapominasz, że kto mieczem wojuje...


Wystarczy być prostacką, niedouczoną szmatą, by odróżnić parafrazę od trawestacji wszawego zarozumialca.

SebastianS napisał/a:

Soft znam i wiem, jakie ma możliwości, niezależnie od faktu, że nowej instalacji LR faktycznie nie zakładałem. Rozumiem, że za punkt honoru przyjmujesz wykazanie że wszystko, co określę jako białe, jest według Ciebie czarne? Nie sil się, bo słaby jesteś.

Starego tez nie zakładałeś - więc przestan pieprzyć... zaczynasz przynudzać. Skoro jestem slaby to znaczy, że nawet ktos slaby moze Cie latwo osmieszyc.


Myślę, że ośmieszam się jedynie, kiedy na tym poziomie wdaję się w wymianę zdań. Nie czuję potrzeby udowadniania Ci czegokolwiek. Sprowadzasz każdy wątek forum, w jakim się znajdziesz, z samej defnicji stworzony jako merytoryczny, do poziomu pyskówki o niczym. Więc albo trzymaj dziób, jak nie wiesz nic na temat (tak jak w wątku o typie wtrysku w Megane Cabrio), albo zabieraj głos na merytorycznych podstawach.

27

Odp: Jeep Grand Cherokee OVERLAND 4.7 HO, ok. 300KM

Ok, Panowie, wystarczy, skupmy się na meritum tematu.