REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 6
fot. gazeo.pl / Włoski środek do czyszczenia gazowych układów paliwowych CleanLPG wyróżniał się sposobem aplikacji poprzednie następne
17.05.2016

Branża LPG na Stacji Paliw 2016

Branża LPG na Stacji Paliw 2016 fot. gazeo.pl

Polska Izba Paliw Płynnych obchodząca w 2016 roku jubileusz 25-lecia działalności po raz 23 zorganizowała targi Stacja Paliw, które skupiają w jednym miejscu najważniejsze podmioty branży związanej z szeroko rozumianą dystrybucją paliw.
REKLAMA
Ładowanie video...


Jednym z powszechnie stosowanych paliw silnikowych jest bardzo popularne w Polsce LPG, które napędza w naszym kraju już blisko 3 mln samochodów. W ocenie specjalistów co piąty pojazd na polskim rynku jest napędzany gazem płynnym.

Aplikacja CleanLPGfot. gazeo.plAmpułkę ze środkiem CleanLPG umieszcza się w redukcji do tankowania, w której po podłączeniu pistoletu ulega ona rozbiciu, a jej zawartość wraz z LPG trafia do zbiornika

Nie dziwi zatem fakt, że wszyscy najwięksi operatorzy stacji paliw na polskim rynku mają w swej ofercie także także autogaz (LPG). Miało to odzwierciedlenie w ofercie targowej, która pokazywała urządzenia i różnego rodzaju produkty dedykowane dla branży autogazu.

Jedną z ciekawszych nowości na polskim rynku był produkt CleanLPG - dodatek do LPG, przeznaczony do czyszczenia samochodowych gazowych układów paliwowych. Wyróżnia się on sposobem aplikacji, którą wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej redukcji. Umieszczona w niej ampułka zawierającą środek czyszczący CleanLPG jest przy podłączaniu pistoletu zgniatana, a jej zawartość wraz z tankowanym paliwem trafia do zbiornika LPG. Produkt może być aplikowany do zbiornika LPG bez względu na stopień jego napełnienia.

Jak zapewnia przedstawiciel producenta CleanLPG oprócz czyszczenia instalacji gazowej przyczynia się także do obniżenia średniego zużycia autogazu w samochodzie. 

 

Ładowanie video...

 

W zakresie armatury do autogazu stosowanej na stacjach tankowania zaprezentowano kilka ciekawych dystrybutorów. Wszystkie prezentowane produkty były dostosowane do samodzielnego tankowania LPG.

Taki dystrybutor na swym stoisku zaprezentowała np. firma Orlen Centrum Serwisowe. Był to czeski dystrybutor Adast Popular LPG w wersji dwuwężowej (zdjęcie w galerii).

.  . .  . Petronova pokazała dystrybutor do LPG portugalskiej firmy Petrotec (zdjęcie w galerii), który w standardowym wyposażeniu był wyposażony w system preselekcji ilości wydawanego paliwa lub kwoty do zapłaty.. Z kolei firma Gia Polska zaprezentowała na swym stoisku dystrybutor Helix LPG firmy Wayne, także w wersji dwuwężowej.. Wielu wystawców pokazywało pistolety do tankowania LPG. W związku z coraz częstszą …
 

Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu

Dalsza część artykułu na następnej stronie. Zachęcam do przeczytania.
Pozostało: 50%


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.