REKLAMA
12.06.2017

Cena LPG: 128% normy

Płacisz 1,95, oszczędzasz 2,49 zł/l. O tyle właśnie LPG jest dziś tańsze od benzyny, a to oznacza, że niewydana, pozostająca w kieszeni kwota po kupieniu każdego litra wynosi prawie 128% jego ceny. Jak można nie chcieć takiego paliwa?
REKLAMA
Ceny paliw na stacji w Łodzi 10 VI 2017 r.fot. gazeo.plNiecałe 1,70 zł/l i prawie 2,60 zł/l oszczędności - tak dobrze nie było już od jakiegoś czasu

Z niecierpliwością czekasz na premierę Tesli Model 3? Bo taniej niż dotychczas, bo ekologicznie, bo zasięg sensowny? Fajnie, ale oprócz tego, że ten samochód to świetny gadżet, w naszych oczach i tak przegrywa w starciu z podobnej klasy autami napędzanymi LPG. Jak w przypadku każdego samochodu elektrycznego, trzeba by przejechać szmat drogi, żeby zakup Tesli się zwrócił i zaczął przynosić oszczędności, a przecież auto na prąd, bez względu na zasięg, nie bardzo nadaje się do pokonywania znacznych odległości, bo sieci stacji ładowania jak nie było, tak nie ma. Samochód na gaz tymczasem kupisz taniej i zatankujesz prawie wszędzie, gdzie tylko w ogóle dostępne jest paliwo.

Przy dzisiejszych cenach autogaz ma wyjątkowo duży ładunek sensu – za cenę litra benzyny można kupić 2,28 l LPG, czyli nawet uwzględniając wyższe nominalne zużycie autogazu oszczędza się dziś na czysto połowę wydatków na tankowanie. Przy średnich ogólnopolskich cenach na poziomie 1,95 zł za litr autogazu i 4,44 zł za litr benzyny, różnica „na pierwszy rzut oka” wynosi nawet 3 zł/l na korzyść paliwa gazowego, bo aż tyle dzieli pierwsze cyfry obydwu stawek. Nie chcemy nikogo namawiać ani tym bardziej zmuszać do porzucenia benzyny na rzecz jej znacznie tańszego odpowiednika, ale zdecydowanie do tego zachęcamy – montując instalację za nawet 3000 zł wystarczy zatankować 1200 l LPG, by odzyskać poniesiony wydatek. To ok. 40 tankowań, czyli mniej więcej tyle samo tygodni (albo mniej, jeżeli jeździ się dużo). A potem już tylko oszczędzanie, oszczędzanie i oszczędzanie... Naprawdę nie chcesz tak? Co z Tobą?


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.