Temat: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Witam,

Jestem początkującym człowiekiem jeżeli chodzi o samodzielną pracę przy instalacjach gazowych, ale postanowiłem się za to zabrać ponieważ ceny serwisu gazu w moim mieście zakrawają o absurd, dlatego proszę o pomoc.

W skrócie samochód to peugeot 306 z silnikiem 1.6sr 87 KM
Instalacja gazowa: Lecho Sec, Wtryskiwacze RAIL APACHE po wymianie z czerwonych valteków.

Pierwsze pytanie, jakie wtryskiwacze wybrać z listy w programie.
W liście do wyboru oczywiście są valteki czerwone, żółte, matrixy, rail itd. tylko czy sama nazwa RAIL odnosi się również do mojej listwy gazowej. Jeżeli nie to jest możliwość własnej definicji wtryskiwaczy tylko skąd te parametry wziąść czyli:

Maksymalny czas wtrysku gazu [ms] - ?
Minimalne otwarcie wtrysku gazu [ms] - ?
Pełne otwarcie wtrysku [ms] - ?
Procentowe podtrzymanie [%] - ?
Opóźnienie załączania wtrysku gazu do benzyny [ms] - ?

Drugie pytanie dotyczy rozwiercania dysz. Mianowicie skąd mam wiedzieć czy już mają dobrą średnice czy trzeba jeszcze. Obecnie przy dyszach dołączonych do listwy i po autoadaptacji samochodzik chodzi sprawnie troszke jakby mniej mocy miał no ale pierwsze co się rzuca w oczy to mapa. Nie trzeba być gazownikiem chyba żeby zauważyć że wzbogacanie mieszanki na poziomie 250% nie jest normalne. Niestety jest to zwykły sec bo jak już zauważyłem MINI SEC w oprogramowaniu pokazuje czy dysze są dobre czy nie.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.

Pozdrawiam,

2

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Co do parametrów listwy nie podpowiem niestety ale jeśli chodzi o wzbogacanie dobierane automatycznie po autoadaptacji to właśnie ten parametr określa poprawność dobrania dysz.
Wartość mniejsza niż -10% oznacza iż należy zmieniać dysze na mniejsze natomiast w sytuacji gdy parametr większy niż +40% dysze należy zmienić na większe(rozwiercić) Mały skok wierteł pomoże Ci trafić w odpowiedni rozmiar. Myślę iż należy jednak najpierw ustawić odpowiednie parametry listwy. Mi Podał je kolega Goran może i Tobie pomoże  :smile:

3

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Dzięki wielkie to już mi dużo pomogło, poczekam jeszcze na jakieś rady w sprawie ustawienia listwy i przystąpię do dzieła.

Pozdrawiam

4

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

W programie diagnostycznym LECHO SEC, w oknie wyboru rodzaju wtryskiwaczy wybierz definicja własna i wpisz parametry jak na załączonym screenie.
POWODZENIA

5

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Dzięki wielkie autko po zmianach zachowuje się już dużo lepiej jednak dysze jeszcze troszkę trzeba rozwiercić (obecnie 1,8 mm) bo korekta jeszcze powyżej 100 ale mapa już wygląda przyzwoicie. A swoją drogą, skąd bierzecie parametry tych wtryskiwaczy, tak na przyszłość gdybym znowu zmieniał na inne smile

Pozdrawiam,

6

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Parametry są w nowszych wersjach programu diagnostycznego LECHO.

7

Odp: Lecho sec - nowa listwa wtryskowa

Ok jeszcze raz dzięki smile