Temat: Flaying Injection brc problem konfiguracja

Witam wszystkich

Mam problem z tą instalacją w bmw e36 320i 24v na podzespołach Boscha. Opiszę po krotce czego problem dotyczy. A mianowicie:
Jeżdżę na tej instalacji już ok.4 lata i wszystko był ok, w 2009 roku byłem w czakramie w serwisie Brc i tam wyczyścili mai Smarta(ten rozdzielacz gazu) i wszystko było ok później po jakimś czasie wymieniłem membrany (wg. zaleceń panów z serwisu) w parowniku i wszystko śmigało jak ta lala.Na początku października 2011 auto strasznie zaczęło szarpać i mulić nie przyspieszało.Bylem u gazowników w Brc i powiedzieli że to wina parownika.Wykonałem regenerację parownika i dalej to samo.Auto szarpie jak diabli nie da się jechać.Ostatnio podmieniłem Smarta i myślałem, że to jego wina i okazało się że to nie to.W serwisie nie wiedza co może być przyczyną mówią zęby wymienić instalację na nową.
Problem polega na tym, że jak rano auto zapalę na Pb chodzi super,równo, nic nie szarpie jest po prostu ok.Jak auto nagrzeje się do temperatury ustalonej w centrali 40st. Następuje przełączenie na gaz i wtedy zaczyna szarpać tak jak by gazu nie dostawało,myślałem że to świece,cewki,fajki i wymieniłem już te rzeczy i auto nadal nie chodzi na gazie.Zauważyłem jedynie ze jak aut tak solidnie się nagrzeje np.jak pochodzi silnik z 2godziny i jest mocno nagrzany to wtedy chodzi normalnie na Lpg,ale tak jest nie zawsze. Wszystkie filtry nowe ciśnienie w parowniku ponad 1200mb nawet do 1600mb.Membrany oryginalne brc. Smart czyszczony już myłem do kilka razy w denaturacie cewki ma wszystkie ok nie widać żeby były spalone.Postanowiłem, że podepnę się od centralę i tez tak uczyniłem.Do modyfikacji parametrów używałem programu ModyFly oraz dedykowanego do tej instalacji Flaying Injection i tu jest następny problem.Jak się połączę z centralą wszystko jest ok tylko w programie nie ma wykresów sondy lambda i wartości "duty".Ponadto jak np.podwyższę wartość wzbogacenia mieszanki i zaprogramuję centralkę cały proces jest ok i przechodzi bez problemów.Następnie rozłączam się z centralą (chcę sprawdzić czy nowe parametry są zapisane) i ponownie łącze i ten parametr co miał być zmieniony i jego proces przeszedł pozytywnie nadal jest na wartość podstawowej z mapy. Myślałem, że to interfejs jest do kitu ale np. jak mienię temperaturę to ją zapamięta.

Panowie proszę was o pomoc gdzie szukać przyczyny tego szarpania i tego ze centrala nie zapisuje wartości i jest brak wykresów. Może któryś kolega miał już taki przypadek lub wie co nieco na temat tej instalacji.Już wydałem tyle kasy że mógł bym nowa instalacje założyć a szkoda mi pchać pieniądze jak ta jest w aucie zamontowana do serwisu mam daleko bo ponad 100km.A naprawdę była super przed tą awaria.

Do moderatorów.
Proszę moderatorów o nie usuwanie tego wątku ponieważ jest on dla minie bardzo istotny.


Pozdrawiam

2

Odp: Flaying Injection brc problem konfiguracja

Nie ma żadnych podstaw żeby usuwać Twój post :wink:
powodzenia