Temat: LPG w Niemczech

Czy jest  gdzieś mapa stacji LPG w Niemczech  ? Mam na myśli aktualną nie starszą niż początek tego roku ?

2

Odp: LPG w Niemczech

Nie bardzo rozumiem tę mapkę. Jakąś dziwną trasę pokazuje. 715 km w 13 godzin. Ale nieważne. Czytałem że nawet jak bezpośrednio nie ma na autostradach to są drogowskazy na stacje i że większość z nich ma LPG. A płatność i tak będzie gotówką ;-)

3

Odp: LPG w Niemczech

oktan napisał/a:

Mapka jest w porządku, trzeba tylko odpowiednio wpisać parametry. Na stacja w okolicach autostrad spokojnie honorują karty kredytowe. A na drogowskazy bym nie liczył, nie zawsze są dokładne opisy oferowanych na stacji paliw, lepiej przed wycieczką się przygotować cool

To chyba w Niemczech dawno nie byłeś. Ja bylem pod koniec roku i mogę napisać iż mapki są zbędne. Poruszając się autostradami  średnio co 60 - 80 km jest stacja z LPG. Oznaczone są dobrze wcześniej właśnie znakami LPG.  Tak wiec przyjmując zasięg baku gazu na 400 km tankujemy co 300. Dobrze jest mieć swój adapter lpg dutch bo różnie bywa. Czasem mają czasem nie. Jak mają to nie trzeba kaucji euro wystarczy dowód osobisty lub paszport. Na pomoc przy tankowaniu w większości nie ma co liczyć. Ale w sumie mnie to teraz nie dziwi, bo ich końcówki są świetne. Nakręca się gwint i tankuje. Absolutne 0 ryzyka odmrożenia rąk, w przeciwieństwie do naszych okropnych odskakiwaczy, zwłaszcza jak ktoś ma nisko zawór gazu zlokalizowany. Właśnie dlatego jak mają, a czasem się trafiają węże z naszymi końcówkami to i tak lepiej przynajmniej mnie tankowało się niemieckim systemem.

4

Odp: LPG w Niemczech

oktan napisał/a:

Jeżeli ktoś lubi wrażenia, nie musi używać map :grin: Jeżeli natomiast zależy na sprawnym przejeździe zwłaszcza w nocy polecam, nie wszystkie stacje z LPG w Niemczech są czynne całodobowo. Na mapce można sprawdzić godziny pracy oraz dokładną lokalizację, bo niektóre znajdują się kilka kilometrów od autobahnu cool


Masz rację nie wszystkie. Dlatego zalecane tankowanie inne niż w Polsce. Nie przy końcówce LPG tylko wtedy gdy mamy jeszcze rezerwę na 100 km. Wtedy nawet taka zamknięta stacja humoru nie psuje. A przy autostradach zazwyczaj jednak są całodobowe stacje. A na to iż one bywają nie bezpośrednio przy tylko np: 1-2 km od autostrady polecam GPS. Ale to jak kto woli. Jak ktoś umie dobrze i szybko mapy czytać to bierze zwykłą mapę i tez znajduje drogę powrotną na autostradę. A jak się nie umie to wygodniejszy GPS.