Odp: Kupno auto z LPG z Niemiec
Niemcy nie mają zielonego pojęcia o montowaniu instalacji LPG. MOżna wyróżnić trzy grupy aut tam zagazowanych:
- Auta zgazowane w Holandii lub w Niemczech, zwykle na markowych instalacjach Prins, BRC, Landi Renzo - nie mam wątpliwości że szansa na to że instalacje te są perfekcyjne zamontowane i wystrojone jest niewielka, ale przynajmniej istnieje sensowna możliwość serwisu i poprawy w Polsce
- Auta zagazowane w trybie "gastarbeiter aus Polen" najczęściej przez niewyobrażalnych druciarzy, metodą na chama, byle taniej kupić graty i drożej opchnąć durnemu Szwabowi - auta w których instalacja mogła wyrządzić duże i kosztowne szkody i nadaje się najlepiej do sprucia i założenia na nowo
- Auta zagazowane z użyciem instalacji "niemieckich", choć tak naprawdę tureckich - na polskim rynku totalna egzotyka, bez szans pozyskania choćby softu żeby się podłączyć i cokolwiek z tym zrobić. Kończy się jak w punkcie 2.
We wszystkich trzech wariantach zbiornik LPG jest obligatoryjnie do wymiany, bo te montowane na terenie Niemiec nie posiadają polskiego badania dozorowego TDT.
Jeśli szuka Pan rozwiązania taniego, proponuję nie eksperymentować, tylko kupić dobry egzemplarz auta (coraz rzadziej z Niemiec trafiają się lepsze niż krajowe) bez gazu, i zlecić w dobrej firmie profesjonalny montaż nowej instalacji LPG na dobrych warunkach gwarancji. Ktoś kiedyś powiedział, że tych którzy nie są krezusami nie stać na tanie warianty. Więc - żeby Pan nie przekombinował, bo nietrudno.
