1

Temat: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

Witam.
W lutym zeszłego roku nabyłem forda z zainstalowana instalacją BRC Sequent 24. Po 3 tygodniach użytkowania zaczęły się problemy. Silnik zaczął przerywać przy próbie przyśpieszania na gazie. Pojechałem do serwisu BRC - diagnoza uszkodzone wtryski. Wymienili 2 po czy stwierdzili że to chyba jedna nie wtryski bo dalej objaw jest ten sam."wyczyścili" sterownik, wgrali ponownie program i jeździ, a raczej jeździł prze 2 miesiące bo problem wrócił. Ponowna wizyta ponowne kasowanie błędów i następny miesiąc. Pan w serwisie zasugerował wymianę sterownika, trafiła się okazja założyli inny sterownik, przejechali się i ok. Następnie zainstalowali ponownie mój i tez ok. Panowie stwierdzili że może być uszkodzony katalizator, sprawdziłem okazało się że jest ok.Na dzień dzisiejszy gdy zaczynają się problemy z gazem, to ściągam klemę z akumulatora na parę minut. Potem zakładam z powrotem i gaz działa prawidłowo przez parę tygodni.
Proszę o pomoc gdyż Pan z serwisu się już poddał.

2

Odp: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

Dodam jeszcze że wymieniłem.
Sonde Lambde, świece, przewody wysokiego, 2 wktyski

3

Odp: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

Moim zdaniem, źle wyregulowana instalacja, lub błąd montażu (niewłaściwe dysze, lub wtryskiwacze) powoduje zmianę parametrów układu benzynowego-zmieniają się korekty. Zdjęcie klemy powoduje w Fordzie wykasowanie błędów i reset parametrów PB.

4

Odp: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

Na przegląd i regulację instalacji jadę w przyszłym tygodniu.
Gdzieś czytałem że niektóre wtryski powinno się montować w pionie, moje są zamontowane w poziomie. Czy to ma jakieś znaczenie??
Ostatnio zauważyłem że zdejmowanie klemy wystarcza na coraz krócej:(

Wtryskiwacze pomarańczowe, wymienione 6 miesięcy temu

5

Odp: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

W tym przypadku położenie wtryskiwaczy nie ma czwiązku z problemami. Typ wtryskiwaczy jest ok, więc problem raczej wynika z niewłaściwej regulacji. Może podjedź do innego gazownika z sieci BRC?

6

Odp: Ford Focus MK2 - BRC Sequent 24

W szczecinie są 4 punkty zajmujące się instalacjami BRC. Dwie już poległy, damy szansę nastepnej