Temat: Problem nie przełącza się na lpg

Witam
Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość jeśli w złym dziale napisałem.
Mój problem polega na tym że raz przełącza mi się na lpg a raz nie, tzn czasami pokonam 10 km silnik rozgrzany na maxa a lpg nie wskakuje sad a jak się już załączy to później nie ma już problemu.  Instalacja to brc gen chyba 4,wtryski pomarańczowe, auto 200sx moc 170 km turbo.
Myślałem że może wina jest czujnika temp to go wymieniłem wraz z reduktorem (GENIUS 1500) na większy z instalacji PRINS, ale problem nadal występuje wymieniłem tez płyn w chłodnicy termostat.
Może ktoś zna jakiś dobrych fachowców na podkarpaciu oprócz firmy Czakram bo oni nic nie umieją byłem raz u nich to zasugerowali mi żebym wymienił instalacje na nową i zapłacił 2000 tys zł a problemu nie mogli zdiagnozować.

2

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

Witaj, nie wiem czy to był dobry pomysł ze zmianą red. na Prinsa. Nie jestem pewien czy pracuje on w na ciśnieniu Jak reduktor BRC. Zmieniłeś rodzaj czujnika w komputerze BRC?

3

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

Witam zmieniłem reduktor w raz z czujnikiem temp ogólnie mam wrażenie że chodzi lepiej na tym reduktorze.Np dzisiaj przełączał mi się normalnie ale są takie dni że wogóle niechce zaskoczyć lpg może gdzieś gubi sygnał??

4

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

Spróbuj zauważyć czy nie przełączanie na gaz jest w podobnych warunkach. Np. przy przełączeniu po nocy, albo po dłuższym postoju. Co się wtedy dzieje z przełącznikiem? Kontrolki migają? I najważniejsze, nie chce przełączyć, czy przełącza i gaśnie?

5

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

nie przełącza przeważnie po nocy ale to nie zawsze czasami szybko zaskoczy ale to rzadko , z dwa razy się zdarzyło że przełączył się dość szybko i pipczał przełącznik w aucie i sam automatycznie przełączył się na benzynę a czasami jest tak że się przełączy ale jak mu dodaje gazy na biegu to gaśnie a na wolnych obrotach normalnie mogę dodać gaz i przeważnie jest tak że jak mi to występuje to startuje z większym (butem ) a po kilku sekundach już jest normalnie .nigdy mi się nie zdarzyło żeby się przełączył i sam zgasł. Na starym reduktorze miałem takie same objawy. Mozę być wina w filtrze wazy lotnej bo go nie wymieniałem ??

6

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

To nie wina filtra. Jaki jest przebieg na instalacji?

7

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

hmmm nie mam przy sobie dokumentów od lpg ale pewnie z 8 lat i przejechane ponad 100 tys km, a odam Ci jeszcze że jak byłem u tych magików z brc i go podpieli do kompa to coś im pokazywało tzn przeskakiwało 0 - 100 i mi powiedzieli że tak nie powinno być że pewnie jakiś kabelek nie łączy, ale co to doładnie był to nie wiem sam

8

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

a może być przyczyną że ucieka mi płyn z chłodnicy??

9

Odp: Problem nie przełącza się na lpg

Oczywiście, że tak. Jeśli reduktor nie będzie dogrzany płynem do odpowiedniej temperatury instalacja nie włączy się. Lub jeśli temp. reduktora w trakcie działania spadnie do poziomu powrotu na benzynę to rozłączy gaz.