1

Temat: Fabryczna Landi Renzo z Włoch, problem ze sterownikiem

Witam. Jestem raczej gazowym laikiem, proszę o podpowiedź co mogę zrobić w następującej sytuacji:
Fiat Bravo 2 1,4 90km sprowadzony z Włoch z fabryczną instalacją Landi, sterownik LC02. Od jakiegoś czasu problemy z zapalaniem na zimnym silniku (szarpie, gaśnie, pokazuję komunikat o braku benzyny, im mniej paliwa w baku tym gorzej). Wymieniona pompa paliwa i świece, mechanik rozkłada dalej ręce. Chciałem żeby gazownik sprawdził ustawienia sterownika LPG i tu kaszan- brak możliwości połączenia się z komputerem- jakiś kod/ homologacja? Powiedział że może mi jedynie wymienić ten sterownik na nowy (ponad 1000zł) albo nawet całą instalkę. Czy faktycznie to jedyne wyjście? W Polsce Fiat montuje fabrycznie głównie Tartarini i nie chcą mi pomóc z Landi.
Jeśli ktoś jest w stanie pomóc (bądź zna kogoś kompetentnego) na terenie śląska, ewentualnie małopolski/podkarpacia to proszę o info.

2

Odp: Fabryczna Landi Renzo z Włoch, problem ze sterownikiem

W pierwzej kolejności podjedź do mechanika, niech "zresetuje benzynę" i zobacz czy odpalanie się poprawiło. A pźniej poszukaj takiego sterownika używanego w necie. Jak podjedziesz do gazownika to myślę, że bez problemu go podłączy i wyreguluje instalację.

3

Odp: Fabryczna Landi Renzo z Włoch, problem ze sterownikiem

Podłączę się pod temat:

Kolega kupił combo (pochodzenie z niemiec) z taką instalacją (chyba fabryczna) .
Niestety żaden okoliczny gazownik nie potrafi sczytać błędów (potrzeny chyba jakiś kod)
wszyscy oferują wymianę komputera.
Czy coś można z tym zrobić?