1

Temat: LPG 6 generacji

Witam wszystkich miłośników lpg. Pojawiła się nowa genereracja 6 z nowymi rozwiazaniami i zupelnie innym podejściem do lpg.
Moim zdaniem sam wtrysk bezpośredni zmienia branżę w tak znaczym stopniu, że 6 generacja sprawia wrażenie wyjętej z bardzo dalekiej przeszłości.
Zawsze zaczwycał mniePrins i jego nowości które były kopiowane przez innych producentów smile
Ale teraz to już zupelnie inna jakość Prins direct liqui max z 6 generacji to naprawdę zmiana. Której się nie spodziewałem lecz dostęna niestety dla nielicznych sad
Co sądzicie o najnowszej 6 generacji?

Posttaram się wstawić własne opinie na ten temat i kilka linków do artykułów.
Lecz dzisiaj mam bardzo mało czasu. Postaram sie odnaleść jakieś zdjęcia samej instlacji.
Abyście mogli sami zobaczyć co mnie tak cieszy.

2

Odp: LPG 6 generacji

Ale temat smile Teraz to jeszcze rynek nie ochłonoł po bezpośredniej instalacji. A tu już temat 6 generacji, jak dlamnie to wszystko za wcześnie.
Ale też widziałem już sporo tematów tylko szkoda, że nie dokońca wszędzie można je montować.

Zaraz zapodam kilka linków do czego można by było to dać:

http://egp.pl/listaprins.pdf (link usunięty)

A tutaj kilka przykładowych instalacji (jak to w zwyczaju wszystko po&&&ne ze stronki na ctr+c i ctr+v):

http://www.egp.pl/cieklywtrysk_galeria/ … ter-12.jpg (link usunięty)
http://www.egp.pl/cieklywtrysk_galeria/ … -cbzAB.jpg (link usunięty)
http://www.egp.pl/cieklywtrysk_galeria/ … X-2012.jpg (link usunięty)

A tutaj podam (przepraszam Admina ;] ) link do innego forum ale wątek ten sam:

http://www.egp.pl/cieklywtrysk_galeria/ … X-2012.jpg (link usunięty)

Jak dalmnie sprawa bardzo fajna, tylko ograniczeniem jest liczba możliwych do zagazownaia samochodow.
Niestety właściciele starszych aut będą musieli się zadowolić generacjami 4 i 5. A osoby zamożniejsze
będą mogły sobie pozwolić na 6, po kupieniu samochodu smile Jestem ciekaw czy kiedyś będzie można
zakupić w Polsce samochud seryjnie zagazowany przez producenta. To mogło by być ciekawe, prawda?

3

Odp: LPG 6 generacji

Coś nie tak z tym linkiem do forum.
http://lpg-forum.pl/6-generacja-wlasnym … 40637.html (link usunięty)

4

Odp: LPG 6 generacji

Może o to chodziło ?

5

Odp: LPG 6 generacji

Jak dla mnie to 6 generacja to pic na wodę na wyżyłowanie kasy od ludzi. Po co montować vialla w szóstej generacji. Skoro można zainstalować czwartą albo piątą. To chyba tylko aby zarobić więcej. Mogli by więcej zarobić gdyby dopracowali wtryskiwacze i sterowniki. A tak zamiast tego to pchają się już w coś innego. Bo chcą kasę wyciągnąć. Ale i tak nie można go zamontować do starych samochodów. Bo jest brak kompatybilności. No i już wiadomo po co to wszystko. Kasa kasa kasa. Kto ma stary niech zadowoli się stagiem i brc na 4 gen. A tak to ni hu hu. Bo musisz kupić nowy samochodzik. A sama instlacja nie jest tanaia. Moim zdaniem to PIC NA WODĘ.

6

Odp: LPG 6 generacji

[QUOTE=Roadpiercer;n31064]Jak dla mnie to 6 generacja to pic na wodę na wyżyłowanie kasy od ludzi. Po co montować vialla w szóstej generacji. Skoro można zainstalować czwartą albo piątą. To chyba tylko aby zarobić więcej. Mogli by więcej zarobić gdyby dopracowali wtryskiwacze i sterowniki. A tak zamiast tego to pchają się już w coś innego. Bo chcą kasę wyciągnąć. Ale i tak nie można go zamontować do starych samochodów. Bo jest brak kompatybilności. No i już wiadomo po co to wszystko. Kasa kasa kasa. Kto ma stary niech zadowoli się stagiem i brc na 4 gen. A tak to ni hu hu. Bo musisz kupić nowy samochodzik. A sama instlacja nie jest tanaia. Moim zdaniem to PIC NA WODĘ.[/QUOTE]


No cóż każdy może mieć własne zdanie.

7

Odp: LPG 6 generacji

Tania nie jest to fakt i faktycznie ciekawe jak z tą kompatybilnością.

8

Odp: LPG 6 generacji

To akurat jest dość newralgiczny punkt. Bo jak spojrzysz na to ze strony osoby posiadającej samochód, to dojdziesz do takiego wniosku. Tylko ten kto ma nowy samochód może zamontować 6 generacje, a niektórzy będą pisać. To tylko dla bogatych, bo tylko bogatego stać na nowy samochód. Bo to przede wszystkim do samochodów o wtrysku bezpośrednim. I z tego co widzę to większość to Euro 5, widziałem jedno Euro 6. Na liście. Najniższy koszt to 1200 Euro,a najwyższy to 2665 Euro.

9

Odp: LPG 6 generacji

To nowa technologia. Ten kto spodziewał się wstecznej możliwości zakładania tej instalacji. Musi naprawdę mało myśleć.
Przecież wiadomo, że najnowsze instalacje w większości pasują tylko do niektórych silników. Nawet wtrysk bez pośredni, nie jest możliwy do zamontowania wszędzie. Nie wiem czego ludzie się spodziewają od tej instalacji. I tak niewiele osób ją montuje. Ja widziałem tylko kilka samochodów. http://www.egp.pl/cieklywtrysk-prins-di … ui-max.htm (link usunięty)
Nie wiem czy ktoś w Polsce ją już montuje na wielką skalę. Raczej wątpię, tutaj jest to bardzo mało popularne.

10

Odp: LPG 6 generacji

Teraz najlepszą informacją jest brc 32.
Według najnowszych informacji wtryski mają być  !! rozgrzewane przed pracą na gazie !! I to przed przełoączeniem na gaz. T ofantastyczna infomacja dla wszystkich posiadających (w przyszłości) brc, w zimie to będcie cudowna technologia. Nie mam pojęcia jak to możliwe, że wcześniej czegoś takiego nie wprowadzonow. Brzmi to fantastycznie.
Zadowalające będzie możliwość podłączenia się popzez OBD ! Teraz dzięki telefonicznym "kabelkom" będziemy mogli monitorować pracę z telefonu bądź komputera. Nie musząć jeździć do mechanika. Będzie to badzo przyjemne, zapewne tylko użytkownicy bardziej obeznai w temacie będą mogli się poruszać po systemie bez pzeszkód. Ale to i tak fantastyczna wiadomość.

I mamy kolejnego sporego soczystego zakrapianego łzami, krwią i potem. Z ostatniej chwili taka informacja. Która już będzie utrudniaćżycię ludziom spoza kręgu uprzywilejowanych warsztatów !!!

"Poważniejszą nowością jest elektroniczna licencja, udzielana tylko autoryzowanym warsztatom współpracującym z BRC. Sprawia ona, że [B]strojenia zamontowanego systemu można dokonać tylko na komputerze z numerem IP określonym w pliku licencji[/B]. W ten sposób producent chce ukrócić działalność warsztatów nieautoryzowanych, które przypadkowymi kompletacjami i brakiem fachowości szkodą wizerunkowi włoskiej marki."

Powodzenia mali garażowi monterzy ! Witamy tylko profesjonalne warsztaty brc. Jak widać firma ma dość zabawy z ich instalacją i niepochlebnych opini na swój temat. Mam nadziej, że znajdzie się ktoś kto będzie na to zrzędził. Z chęcią się z niego pośmieję.

Tutaj macie linka do tych informacji http://gazeo.pl/lpg/nowe-produkty/Seque … ,8659.html

11

Odp: LPG 6 generacji

Witam, poszukuję informacji na temat ostatnich generacji Holdenów produkowanych w Australii, które były zasilane, tylko i wyłącznie LPG.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat zastosowanych tam rozwiązań technicznych, które pozwalały pracować na mono-LPG.
Wszystkie linki, w tym oczywiście do źródeł anglojęzycznych, do rysunków poglądowych, technicznych czy artykułów, bądź pozycji z literatury specjalistycznej, pomocnych do opracowania tematu będą dla mnie na wagę złota.