1

Temat: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Witajcie
Jestem prawie szczęsliwym posiadaczem Opla Insignia 2.0T 250KM z 2014 - Policyjnego samochodu, budzącego nieraz postrach szczególnie na autostradach smile
Koledzy jaką instalacje Lpg możecie polecić do mojego Opla?

2

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Witaj, marka Zavoli ma dedykowany zestaw instalacji lpg do takiego wozu, należy sprawdzić kod silnika i numery centrali wtrysku. Firma Czakram jest oficjalnym dystrybutorem marki Zavoli.

3

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Jest to wtrysk bezpośredni paliwa, więc auto trochę bardziej skomplikowane smile Ale do ogarnięcia są na rynku rozwiązania Polskie. jak np. Zenit Pro Direct. z Firmy AG Centrum. Skontaktuj się z nimi. mają również dedykowane isntalacje do danych silników, może już ten mają opracowany.

4

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Witaj , przede wszystkim gratuluję zakupu , miałem okazję jeździć tym modelem , niesamowite przyśpieszenie i dynamika silnika . Odnośnie samej instalacji osobiście bym nie oszczędzał , zamontował bym instalacje dedykowaną do tego modelu Landi Renzo Omegas Direct , najważniejsze oddać w dobre ręce ( autoryzowany serwis)

5

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Poza tymi wyżej wymienionymi masz jeszcze BRC SQ SDI 2.0. Tutaj masz namiar na dokładne parametry instalacji wraz z wszystkimi komponentami http://www.lpg-brc.pl/pdf/folder_sequent_SDI_20.pdf. Najważniejszy będzie jednak właściwy montaż i odpowiednie strojenie, najlepiej w trasie.

6

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=Plusmen;n32231]Witaj , przede wszystkim gratuluję zakupu , miałem okazję jeździć tym modelem , niesamowite przyśpieszenie i dynamika silnika . Odnośnie samej instalacji osobiście bym nie oszczędzał , zamontował bym instalacje dedykowaną do tego modelu Landi Renzo Omegas Direct , najważniejsze oddać w dobre ręce ( autoryzowany serwis) [/QUOTE]

Dziękuję, do dzisiaj nie mogę wyjść z podzwiu osiągów tego auta smile,  masz może jakiś pomysł gdzie mogę zamontować taką intalacje? możesz kogoś polecić?

7

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Soft napisz skąd jesteś może podpowiemy gdzie blisko Ciebie możesz założyć instalacje

8

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=Violet;n32257]Soft napisz skąd jesteś może podpowiemy gdzie blisko Ciebie możesz założyć instalacje[/QUOTE]
Achh przepraszam faktycznie nie podałem gdzie mieszkam: Warszawa

9

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

No to co jak co ale akurat w Warszawie kolego masz parę ciekawych miejsc w których możesz zamontować instalacje Lpg, jako przykład mogę podać Egp albo np. Dam auto luub Auto Dakar, zresztą najważniejsze jest to czy już coś na własną rękę próbowałeś znaleść? jakiś warsztat. smile

10

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Dziękuję za odpowiedź, Egp - słyszałem dużo ciekawych opini na temat tej montażowni, tak samo odnośnie Dam i Auto Dakar.
Tak więc postanowiłem na własną rękę poszperać w necie, i wiecie co? znalazłem filmik na youtube: [URL]https://www.youtube.com/watch?v=tgnfkw9OSaI[/URL] oraz zaciekawiła mnie opcja montażu Landi Renzo Direct - prawdopodobnie to dobry wybór.;)
Żeby to nie był tylko suche fakty to można dodać że: " Instalacja gazowa Landi Renzo Omegas Direct wraz z montażem kosztuje 5500zł, ale dzięki LPG wystarczy pokonać dystans 17100 km aby zwróciła się w 100% inwestycja na montaż poniesiona. "
No i dodam od siebie że korek wstydu jest w fajnym miejscu i sam bym chciał go mieć dokłądnie tam gdzie na filmiku :d

11

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Pamiętaj by dobrze wybrać bo to instalacja jest bardzo skomplikowana do bezpośredniego wtrysku i aby nie mięć problemów poczytaj i poszukaj informacji. masz kilku producentów jak AC, AGC zadzwoń zapytaj.

12

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=Violet;n32271]Pamiętaj by dobrze wybrać bo to instalacja jest bardzo skomplikowana do bezpośredniego wtrysku i aby nie mięć problemów(...)[/QUOTE]
Dokładnie z taką samą opinią się spotkałem, dowiedziałem się że instalacja Lpg w moim aucie wymaga zastosowania dedykowanego setu Landi Renzo Omegas Direct oraz bezwzględnej wiedzy Montażysty Lpg.

13

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

No to kolego jak wszystko wiesz to co chesz jeszcze więcej, nie za pazerny jesteś na wiedzę smile?

14

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

To jak z Wawy, to jedź prosto do producenta. Najbliżej do Radomia. masz zenita pro direct u nich, instalka bardzo dobrej jakości.

15

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=soft;n32276]
Dokładnie z taką samą opinią się spotkałem, dowiedziałem się że instalacja Lpg w moim aucie wymaga zastosowania dedykowanego setu Landi Renzo Omegas Direct oraz bezwzględnej wiedzy Montażysty Lpg.[/QUOTE]


Ja pierdziele - ściema wyczuwana na kilometr. Zaraz się okaże że zamontujesz w EGP i jak Subcio i fajnie jeździ i jak mało pali tongue  - Jak można tak stucznie pisać ? Litości ludzie.

16

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=MarkAntony;n32280]To jak z Wawy, to jedź prosto do producenta. Najbliżej do Radomia. masz zenita pro direct u nich, instalka bardzo dobrej jakości.[/QUOTE]

ale to jak do producenta to chyba będe miał ograniczony wybór komponentów....

17

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

A co znaczy ograniczony dla Ciebie? Chcesz mieć 100 reduktorów do wyboru, 100 sterowników, 100 wtryskiwaczy? Jedziesz do specjalisty. Świadczy za to, na czym pracuje. A instalki do bezpośredniego wtrysku tym się charakteryzują, że są już skompletowane, jedynie soft jest do-konfigurowywany do auta.

18

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Instalki do bezpośredniego stworzone są z najlepszych na rynku podzespołów - tu nie ma mowy o kompromisie bo pojazdy są bardzo wymagające a margines błędu w przypadku dobory instalacji jest ograniczony.

19

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Zgadza się, mocno wyśrubowane, dobrane w 100%. I montażysta musi być za pan brat z technicznymi umiejętnościami montażowymi.

20

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

poco tłumaczycie jak i tak wybierze egp. tongue widać ze to post pod publike. Stuczne zachwalanie - szkoda że na lpg-forum specjaliscie zarówno te isntalacje jak i sam zakład oceniają zupełnie inaczej.

21

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[QUOTE=Marek28;n32311]poco tłumaczycie jak i tak wybierze egp. tongue widać ze to post pod publike. Stuczne zachwalanie - szkoda że na lpg-forum specjaliscie zarówno te isntalacje jak i sam zakład oceniają zupełnie inaczej. [/QUOTE]

Możesz mi pokazać Twój montaż z  egp, bo chcę wiedzieć czego mam unikać i czemu się na nich zawiodłeś.

Widzę że jesteś w dzidzienie lpg specjalistą (wnioskuję że tak bo wiesz wiecej niż ja), to bardzo chętnie posłucham Twoich porad.
Tylko merytorycznych, bo na chwilę obecną wysłałeś mnie do warsztatu w Radomiu (pomimo że wyraźnie napisałem że jestem z Warszawy), po drugie ciskasz się że nie wybrałem Twojej instalacji, ale na lpg-forum gdzie są specjaliści sam Nikodem zachwala np. Landi Renzo, które sam ma w BMW (jak widziałem). Z polskich instalacji polecany jest LPG Tech lub KME ale żadne z nich nie nadaje się podobno do mojego auta (bo nie ma odpowiednich i sprawdzonych setów do bezpośredniego wtrysku) a o Zenitach nie słyszałem.

W dodatku który Zenit ma dedykowany set do tego auta??? Bo tego nie wiem, a jeżeli jest to mi powiedz.

Na chwilę obecną zostałem przez Ciebie wysłany do Radomia, do nieznanego warsztatu, który nie wiem czy montuje instalacje do mojego auta...
Dodatkowo ponawiam pytanie o opinie na temat Energy Gaz Polska, Dam Auto i Auto Dakar oraz kolejny typ eco tech?

A i nie wiem co to znaczy że są dobrych komponentów albo że są skompletowane i że soft wystarczy??? Jeżeli byście mogli mi dać konkretne info to będę wdzięczny
Dodatkowo wszelkie info na temat tego Zavoli , które się na starcie pojawiło też mile widziane;)

22

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Ło matko, panowie, przecież te AGC to ściema jest jedna wielka, na lpg-forum ktoś je objechał i zabanował:D (o tu link [URL]http://lpg-forum.pl/brzoza1234-uwaga-na-milionera-z-agc-t57224.html[/URL] co by nie rzycać słów na wiart), jak to ktoś skomentował kolejna brzoza runeła:D:D: także to raczej na luziku takie tematy trza brać:D

A tak powaga to weź se tam na tym forum zerknij albo w googla wpisz, podałem Ci co wyskakuje, możesz jeszcz na klinikę-lpg zerknąć ale tam to nie wiem czy do tego auta zrobią i głownie to tam lpg-tech leci (gadałem kiedyś znimi do Forda focusa żeby mnie coś wsadzić). A ten Twój Nikodem co go tu polecałeś to z nim kontakt słaby, tam chyba jest jeszcze jakiś drugi gość bo z nim gadałem przez telefon ale na miejscu jak dojechałem to brama zamknięta, telefon milczy i tylko baner lpg dumnie wisi i powiewa na płocie, także tu to na własną odpowiedzialnośc xD

23

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

Po pierwsze nie wysyłam CIę do Radomia, tylko zaproponowałem żebyś sie skontaktował bezpośrednio z producentem instalacji, bo widziałem ze robią wtrysk bezpośredni. NIe napisałem że Ci go zrobią tylko żebyś do nich zadzwonił i się dowiedział bo nie wiem czy robili taki model. Nie będę się dowiadywał za CIebie. tongue

Po drugie co do EGP - wystarczy poczytać na lpg-forum - o warsztatach polecanych inie polecanych - a także komentarze pod instalacjami z egp. NIe odradzam CI tam montować, tylko nie polecam to jest moje zdanie i to jest to co widziałem na własne oczy.

Po trzecie specjalistą nie jestem ale znam się na branży i coś tam wiem i staram się być na bieżąco, ale za to widzę że Ty zdołałeś się juz dobrze wyedukować i śledzić poczynania na lpg-forum - skoro rzucasz Nickami ich użytkowników.


Co do kolesia o nicku: polska2017 - nawet się nie wypowiadam tongue bo ściemę czuć z daleka - chyba "ktoś" sobie założył dopiero konto bo wszystkie wypowiedzi udzielił w tym wątku - a widzę że go boli prawda i to co napisałem smile
https://zapodaj.net/0aadd0f231d54.png.htmlMożesz sobie zakąłdać co chcesz i gdzie chcesz - forum jest do wypowiedzenia opini, a po prostuna tym forum za dużo jest ściemninych i ustawianych postów. szkoda że Admin się za to nie weźmie i nei poblokuje uzytkowników którzy mają po kilka kont piszących z tego samego IP.

24

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

[B]Kolego[/B] Marek28 se poczytaj lepiej swoje wpisy:D ( i notabene kolesiem to ja nie jestem, a na pewno nie Twoim, więc ten tego...)

Nie wiem czy nie kumasz ale Zenit po prostu jest mocno średnią półką że tak to ujmę. Masz LPG-techa albo KME chociażby w ramach tego a Ty wciskasz wszystkim że Zenit jest ok, niby pod jakim względem???

Zresztą pokaż mi swój montaż na Zenicie i co to jest za auto??? Ile przejechane, w jakim silniku, jaki set i czemu polecasz (bo możliwe że ja się nie znam)???

Zabanowali was na lpg to się tu wtryniacie??? Toż to jakaś hydra jest czy co? Trza se wbić do główki że jedna instalka nie nadaje się do każdej fury i tyle a nie wciskać ludziom kit i gupoty nie mając pojęcia co się pisze...

I powiedz mi czemu znane i polecane warsztaty z przytoczonego notabene przez Ciebie lpg-forum (które też nie jest takie obiektywne) nie polecją tego cudnego Zenita tylko zestawy na baracudach i elektryce od Staga czy techa albo KME (zresztą jedno i to samo)??????

Konto można se założyć od ręki, ale pojęcie o czymkolwiek, zwłaszcza o lpg to jednak się trochę nabywa:D Zwłaszcza jeżdząć samochodem z lpg a nie waląc jak kulą w plot że instalacja jest na solidnych podzespołach big_smile Każda jest na solidnych póki się nie wypierd*ieli i tyle big_smile

A zamiast toczyć ten bełkot to propnuję coś doradzić ale ze sensem

25

Odp: Opel Insignia 2.0T 250KM 2014r Jakie Lpg

ojej,ktoś sie zdenerwował tongue szczerze to średnie jest lovato - tak jak warsztat egp. No ale nie ważne. NIe o tym tutaj mowa - tylko o tym że post jest ustawiony i własciciel wcale nie posiada takiego samochodu, i od razu sam sobie odpowiedział na pytanie i znalazł link na YT. Poprosze zdjęcia ten insigni z niezamntowaną instalacją, to dopiero uwierzę.

Tymczasem kończe ta rozmowę o niczym, bo trafiłem na przedszkole.

Wyraziłem tylko swoją opinię i jak to wszystko dla mnie wyglada na tym forum.