1

Temat: SUZUKI SX4 LPG BRC

Witam wszystkich. To mój pierwszy post więc od razu przejdę do rzeczy. Mam możliwość kupić Suzuki SX4 z 2013r. silnik 1,6. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że auto jest z instalacją LPG. Przyznam otwarcie, że nigdy nie miałem auta z LPG więc stąd moje obawy. Poniżej przesyłam zdjęcia instalacji które udało mi się zrobić, żeby ktoś fachowym okiem ocenił czy jest ok. Instalacja to BRC SQ 32 zakładana w zeszłym roku wyposażona w lubryfikację. Takie dane dostałem od sprzedającego. Jeśli chodzi o stan auta to nie budzi zastrzeżeń. Proszę o ocenę. Z góry dziękuję i pozdrawiam

2

Odp: SUZUKI SX4 LPG BRC

Na pierwszy rzut oka nie widzę żadnych mankamentów, instalacja okej. Pytanie ile właściciel zrobił na niej kilometrów? I jak kondycja silnika, nie ma wycieków? Najlepiej pojeździj trochę autem, jeśli ma zapas mocy, nie szarpie to ja bym brał. Co do samej instalacji to ogólnie żywotna. Co do auta, pojeździłby big_smile

3

Odp: SUZUKI SX4 LPG BRC

Auto ma przejechane wg stanu licznika i książki serwisowej 70 tys.km, z czego instalacja była zakładana w 2016r. przy 40 tys na liczniku. Autem już jeździłem i powiem szczerze nawet nie poczułem różnicy, że to LPG. Zaskakująco dobrze zbierało się przy wyprzedzaniu i wkręcaniu na wyższe obroty, jak na silnik 1.6. Na tygodniu jestem umówiony z nim do mechanika na dokładne sprawdzenie auta i wtedy podejmę decyzję.

4

Odp: SUZUKI SX4 LPG BRC

Na zdjęciach nie widać nic co mogłoby się rzucić w oczy. Widać, że instalacja jest jeszcze świeża wszystko ładne i czyste. Według mnie akurat dobrze że jest tam BRC wsadzone z racji tego, że jeżeli mieszkasz w innych stronach gdzie był robiony montaż lpg to brc ma szerokie pole gazowników w całej Polsce i nie będziesz miał problemu z jej dalszym serwisowaniem.

5

Odp: SUZUKI SX4 LPG BRC

Dziękuje Panowie. Auto sprawdzone zarówno przez mechanika, jak i gazownika. Wszystko było i jest w porządku. Zakup dokonany. Jak sprawdzałem, a jestem z Pilzna to nie pędzie problemu ani z przeglądami ani z ew. serwisem. Jak się okazało w Tarnowie siedzibę ma główny zakład od BRC, a od siebie mam do nich rzut beretem.

6

Odp: SUZUKI SX4 LPG BRC

W takim razie teraz możesz cieszyć się autem i oby Ci służyło oraz instalacja ale z doświadczenia wiem, że BRC jak jest dobrze zmontowane to potrafi zrobić dużo km bez awarii.