Temat: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Witajcie, mam pytanie odnośnie zimówek, kiedy najlepiej zmienić - już? czy za wcześnie? I co kupić na ten sezon? Interesuje mnie rozmiar 215/55 R16 ? Do tej pory jeździłem na Yokohamie W.drive V905 i jeździło mi się dobrze. Ale już czas zmienić na nówki..

2

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Myślę że Nokian WR D4 będzie ok, jak sobie takie właśnie założyłem i ogólnie kolejny sezon na nokianach śmigam

3

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

No chyba jeszcze trochę za wcześnie, ale jak zmienią się temperatury i w nocy będzie poniżej zera to czas najwyższy. Tylko, że zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro jeździłeś na oponach o których piszesz i nie narzekasz to po co chcesz zmieniać. Skoro już sprawdziłeś i okazało się dobre. To ja bym się tego trzymał. Jaki miałeś przebieg na Yokohamach?

4

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

[QUOTE=draw;n33225]No chyba jeszcze trochę za wcześnie, ale jak zmienią się temperatury i w nocy będzie poniżej zera to czas najwyższy. Tylko, że zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro jeździłeś na oponach o których piszesz i nie narzekasz to po co chcesz zmieniać. Skoro już sprawdziłeś i okazało się dobre. To ja bym się tego trzymał. Jaki miałeś przebieg na Yokohamach?[/QUOTE]

[FONT=Arial]W sumie w sezonie robiłem nawet 20tys km wiec trochę jeżdżę... Kilka sezonów zostało na nich zrobionych. Myślę właśnie co kupić, widziałem też mają model Winter V905, który brać?[/FONT]

5

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Ja bym brał te nowsze Winter V905. Z opisu nie różnią się praktycznie niczym, tylko póki co cena jest niższa. No i trafiłem na wzmiankę o ulepszonej mieszance. Z tego co piszesz to trochę najechałeś. Moje stare opony padały już po niecałych 40 tys. Więc jak tu zrobiłeś więcej to całkiem niezły rezultat.

6

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował. Skoro masz dobre doświadczenia z Yokohama to przy niej zostań. Winter V905 zapowiada się obiecująco. Tak jak drwa pisze teraz można je jeszcze dorwać w niezłej cenie. Sam może się za nimi rozejrzę w klasie premium raczej nic lepszego nie dostanę. 

7

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Dobra Panowie, dzięki za pomoc. Opony już zamówiłem przez neta, znalazłem taką opcję: https://www.24opony.pl/opony,0,141859/y … -91-t.html . Jak przyjdą to założę, bo zima tuż tuż i dam znać jak będzie się jeździło.

8

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Mnie ciekawi czy faktycznie będzie teraz ta cała zima stulecia tongue. Bo jeśli tak to faktycznie będzie trzeba jeszcze większą uwagę przywiązać do zimówek hmm.

9

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Haha różnie to może być, podobno zapowiadają zimę ostrą. Dlatego między innymi lepiej kupić nówki zimówki... Swoją drogą ja już jestem po pierwszych testach BlueEarth Winter V905 i na tą chwilę jeździ się bardzo dobrze...

10

Odp: Zimówki 2017 - jakie i kiedy?

Poprzeglądaj może opinie innych osób i na tej podstawie podejmij jakąś konkretną decyzję ? Bo wtedy możesz zrobić jakiś odsiew tych gorszych opcji i mieć pewność że wybierzesz dobrze smile.