1

Temat: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Witam, chciałem założyć instalację LPG do nowo zakupionej Toyoty RAV4 z 2013r. silnik2.0 moc 111KW. Gazownik u którego byłem polecił, żebym założył instalację BRC, dokładnie SQ32. Podobno najprostsza w użytkowaniu i najtrwalsza. Czy możecie mi coś o niej powiedzieć jak to wygląda w użytkowaniu i czy pasuje do mojego auta?Pozdrawiam

2

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Silnik 2.0 moim zdaniem pod lpg jest dobry, pytanie jaki masz obecnie zrobiony przebieg w nim? Gazownik sprawdzony, polecony? Bo wiesz, gazownik to podstawa.. Co do samej instalacji Sequent 32 ludzie chwalą, jeśli regularnie się je serwisuje to na prawdę można na nich zrobić długie przebiegi... Ogólnie instalacja dobra.

3

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Przebieg jest udokumentowany 90 tys.km, gazownik u którego byłem jest osobiście mi nie znany, ale przekierował mnie do niego mechanik, u którego robię auta od lat. Auto jest już po generalnym przeglądzie. A jak wygląda praktyka tj. użytkowanie? Masz może taką instalację u siebie?

4

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

No to z takim przebiegiem to ja bym się wcale nawet nie zastanawiał. Jeśli auto jest po przeglądzie i elektryka silnika jest okej to gazuj.. Najlepiej moim zdaniem później serwisować instalację też u tego gazownika, co ją zakładał. Praktyka wygląda tak, że musisz pamiętać o serwisie instalacji + wymianie filtrów, nic wiecej nie potrzeba. Spokojnie możesz przeglądy robić co jakieś 15 tys km. No i tankuj i jeździj haha:) Ogólnie ja też mam Brc i wyboru nie żałuję, nie mam żadnych problemów...

5

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Sq32 juz sobie zdążyło sporo pozytywnych opinii wyrobić, więc raczej nic nie ryzykujesz zakładając ją. Wystarczy dobry monter i cieszyć się z jazdy.

6

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Robiłem jeszcze rozeznanie po innych zakładach w okolicy, polecali mi też inne rozwiązania jak Lovato czy Stag, tylko że nie do końca mam przekonanie. Zwłaszcza, że np w Stagu robili mi składaka, tzn sterownik Stag, wtryski AC,reduktor Zavoli - wszystko z innej parafii. Może źle myślę ale nie miałem nigdy LPG i wolę się upewnić. Szukałem też informacji w innych miejscach i konkluzja z tego wyszła taka, że jak gazownik dobry to żebym zakładał to co zaproponuje i w czym się najlepiej sprawdza.

7

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Nie wiem jak teraz ale Lovato np dawało gwarancje 60 tys km na reduktor, a BRC 100 tys. Dodatkowo ma miano taniego "badziewia". Moim zdaniem za Lovato przepłacisz i nie będziesz do końca zadowolony, nie cieszy się dobra sławą. Już lepszy ten składak.

8

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Lovato w takim razie odpada, na innym forum też mi odradzili. Także rozważę ostatecznie opcję z BRC i Stag, ale chyba bardziej skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu.

9

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Zakładaj BRC są to systemy montowane też w nowych samochodach np. KIA, HYUNDAI, PEUGEOT czy CITROEN poza tym BRC posiada system gwarancji w całym kraju.

10

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Czy to jest pewna informacja? Przepraszam, że się dopytuje, ale jestem nowy na forum. Liczę na zrozumienie.

11

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Wystarczy sprawdzić na stronach producentów  https://www.auto-motor-i-sport.pl/porad … ce,20465,5 (link usunięty) [URL="https://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/Nowe-modele-z-gazem-LPG-Co-mozna-kupic-w-Polsce,20465,5Więc"]Więc[/URL] informacja potwierdzona

12

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

[QUOTE=tilion;n33465]Czy to jest pewna informacja? Przepraszam, że się dopytuje, ale jestem nowy na forum. Liczę na zrozumienie.[/QUOTE]

Jeśli szukasz info odnośnie assistance w kraju to tu masz wykaz warsztatów od Brc:http://www.lpg-brc.pl/index.php/assistance (link usunięty)

13

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Dzięki za pomoc, zakład już wybrałem. Jestem już po słowie z p. Szewczykiem z Nowego Sącza. Instalacja będzie BRC SQ32, wszystko już dograne, tylko czekam na termin. Pozdrawiam

14

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Auto odebrałem, założona instalacja BRC SQ32, zbiornik wszedł 630/53l. Trasa na święta 400 km zrobione, wszystko dobrze pracuje. Spalanie wyszło mi średnio 11l/100km, czyli ok 1,5l więcej LPG niż benzyny przy takiej trasie i jeździe.

15

Odp: TOYOTA RAV4 i BRC SQ32

Wygląda bardzo dobrze. Fajnie, że nie rzucili Ci wszystkiego na wierzch tylko schowali to ładnie pod osłoną. Spalanie normalne jak dla takiego silnika. Póki co jeszcze mało km zrobione ale jeżeli jest wszytko dobrze wystrojone to pewnie już się tak utrzyma. Życzę zadowolenia z jazdy.