Temat: Prostownik do ładowania akumulatora w autach osobowych

Nie są to duże akumulatory bo do około 60ah. Możecie polecić coś w tym zakresie? Myślałem nad prostownikiem z rozruchem, ale chyba jednak lepsża opcja będzie tradycyjny prostownik, najlepiej mikroprocesorowy. Pytanie jaki?

2

Odp: Prostownik do ładowania akumulatora w autach osobowych

Wszystko zależy od realnych potrzeb. Prostownik z rozruchem - jeżeli chcesz z niego korzystać, to powinieneś miec dostęp do energii z sieci elektrycznej. Dodam, że nie zawsze jest taka możliwość, chociaż sam pomysł z możłiwością szybkiego rozruchu jest całkiem interesujący. Prostowniki z rozruchem są też zwykle średnio 2x droższe od tradycyjnych odpowiedników.
Proponuję sprawdzić np tutaj: [URL="https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-prostownik-ctek-mxs-5-0-dlaczego-warto-go-miec-sprawdz-co-powinienes-wiedziec-na-temat-ladowania-akumulatorow/"]https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-p...-akumulatorow/[/URL]
Znajdziesz tam specyfikację prostowników CTEK MXS: 5.0. Zasady ich działania.

3

Odp: Prostownik do ładowania akumulatora w autach osobowych

Mikroprocesorowe są okey. Zwłaszcza do ładowania akumulatorów w autach osobowych.
W warsztatach zwykle wykorzystywane są mocniejsze urządzenia np prostowniki z rozruchem, będące w stanie podać prąd do 300A, który jest w stanie uruchomić silnik przy nawet na głęboko rozładowanym akumulatorze.
Przykładem prostownika z rozruchem jest model KD1903: https://kraftdele.info/prostowniki/129- … 2-24v.html

Może jego mobilność nie jest tak duża jak w przypadku małych prostowników mikroprocesorowych, ale nie to w tym urządzeniu jest najważniejsze.