Temat: Instalacja BRC Sequent 32 do Fiata Fiorino 1,4i, 8V - lubryfikacja zaworów czy nie?

Mam nowe Fiorino, przejechałem już 9000 km, i chcę założyć te instalację. Niestety ten silnik nie ma hydraulicznej kompensacji luzu na zaworach, reguluje się je ręcznie na płytkach. Czy tym wypadku lepiej jest mieć dodatkową lubryfikację zaworów? Ma ktoś z Was tę lub Sequent 24.11 zamontowaną w tym aucie lub innym Fiacie z tym silnikiem np. Punto?  Czy stosować inny olej do gazu, np. Selenia Pure Energii Multipower gas czy ten który jest obecnie w aucie? Czy zmieniać świece zapłonowa przystosowane do wyższej wartości cieplnej czy zostawić obecne fabryczne świece? Auto jest nowe 9000 km, robię ponad 3000 km miesięcznie, z tego 80% po mieście. Proszę o porady fachowców, nigdy do tej pory nie miałem instalacji gazowej....

2

Odp: Instalacja BRC Sequent 32 do Fiata Fiorino 1,4i, 8V - lubryfikacja zaworów czy nie?

Moim zdaniem, dodatkowa ochrona zaworów w postaci lubryfikacji nie zaszkodzi. Olej stosuj taji jaki jest rekomendowany przez producenta, a świece dobieraj  takie jakie są przewidziane do tego konkretnie silnika.

3

Odp: Instalacja BRC Sequent 32 do Fiata Fiorino 1,4i, 8V - lubryfikacja zaworów czy nie?

Witaj, w aucie mojej żony montowane było BRC SQ 24 w zeszłym roku. Od tej pory zrobiła już prawie 20 tys km i wszystko działa bez zarzutu,auto jest już po pierwszym przeglądzie. Wymiana filtrów i nic więcej. Jeśli chodzi o świecę to nie zmieniałem bo były nowe, teraz pewnie będą dopiero zmieniane. Jeśli chodzi o olej i inne płyny, stosuj to co zaleci Ci montażysta. Co do lubryfikacji to są różne opinie. Generalnie jak auto (silnik) jest z tzw. grupy ryzyka to jej montaż jest zalecany. Tylko też trzeba lać płyn taki jaki zaleca producent instalacji i nic nie kombinować w tej materii. Generalnie instalacja którą Ci proponowano jest ok, co widzę po mojej małżonce - ona tylko jeździ i przesadnie o auto nie dba, a wszystko działa bez zarzutu.  [COLOR=#282828][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]

4

Odp: Instalacja BRC Sequent 32 do Fiata Fiorino 1,4i, 8V - lubryfikacja zaworów czy nie?

Moim zdaniem lubryfikacja jak najbardziej wskazana. Wydatek spory nie jest, a pewność i ochronę masz... Instalację masz dobrą więc problemu nie będzie.... Pamiętaj o serwisie i do przodu:)

5

Odp: Instalacja BRC Sequent 32 do Fiata Fiorino 1,4i, 8V - lubryfikacja zaworów czy nie?

Lubryfikacji nie ma się co bać. Koszt oleju nie jest drogi i pobierany jest w małej ilości. Skoro masz nowe auto to ja na Twoim miejscu raczej bym sobie ją zamontował i od początku dawał ochronę na zawory. Dokładnie taki sam zestaw zastosowałem do yaris 1.3, 5 lat temu i jeździ do dziś.