Temat: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Witam wszystkich. Szukam instalacji do Audi jak w temacie. Jaka byłaby najbardziej wytrzymała i najmniej problemowa. Auto ma co prawda spory przebieg bo już blisko 250 tys.km, ale sporo w nie zainwestowałem, wszystko jest w pełni sprawne pozostał tylko montaż LPG. Najlepiej okolice Lublina

2

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Witaj, czy miałeś już styczność z lpg czy to pierwszy raz? Pytam, bo jeśli nie to najpierw zacząłbym od szukania gazownika, a potem instalacji... Silnik trochę mocy ma więc będzie potrzebna wytrzymała instalacja. Ja doradziłbym Ci Brc P&D, instalacja wytrzymała, do tego reduktor Genius Max i pomarańczowe wtryski. Ile km średnio w roku robisz?

3

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Sprawdź na Landi.pl  znajdziesz tam warsztaty w swojej okolicy , sam montowałem instalacji tej marki i jestem bardzo zadowolony !

4

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Generalnie jeżdżę ok 20 tys km rocznie. Zakładam że po montażu instalacji, będzie więcej. LPG jeszcze nigdy nie montowałem, jedynie co to mam pozytywne opinie od znajomych i to mnie skłoniło do montażu. Orientowałem się trochę po okolicy, dostałem różne propozycje instalacji Landi Renzo, chyba to o której pisze Plusmen, Staga na różnych podzespołach, coś na sterowniku KME o ile dobrze pamiętam, no i BRC, chyba nawet ten zestaw, który podałeś. Z cenami jest różnie. Macie kogoś polecanego z okolic Lublina?

5

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Instalacja którą polecił Ci Aniolli będzie tu chyba najlepszym rozwiązaniem. Jest to już dobrze sprawdzony zestaw i montowany w wielu takich silnikach. Nie słyszałem jeszcze narzekania na nią. Przy przebiegu jaki pokonujesz instalacja będzie korzystną inwestycją. Tutaj masz spis warsztatów Lublin też jest http://www.lpg-brc.pl/index.php/siec-se … lubelskie1

6

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Dzięki, szukałem też na innych forach. I na weekend zostawiłem auto już w jednym warsztacie. Akurat jest na tej liscie p. Piekarz. Byłem też u Rogowskiego w Snopkowie, ale ceny zwalały z nóg. Warsztatownia z kolei miała dość odległe terminy. Wybór padł na opcję Piekarz i BRC. Instalacja ma być dobrana pod silnik. Tak żeby móc bez problemu obsłużyć moc. Jak odbiorę auto to zrobię jakieś zdjęcia.

7

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Taką instalację powinna zrobić profesjonalna firma. Kazałem sobie założyć polską instalację optima i jeżdżę bez problemu. Te wszystkie inne ustrojstwa niby nazywają się niemieckie ale tak naprawdę są chińskie.
   

8

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Poniżej przesyłam zdjęcia z montażu, niedawno odebrałem auto. Instalacja weszła BRC P&D, zbiornik w miejsce koła 61l, wlew pod klapką. Przełącznik to trochę moja fanaberia ale umieszczony w popielniczce. Jazda próbna na eSce nawet do 150km/h, wyprzedzanie, wszystko działa dobrze nie przechodzi na Pb. Mam jeszcze podjechać za jakiś czas na sprawdzenie ustawień i optymalizację.

9

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Wygląda bardzo ładnie. Widać, po ilości wtrysków, że jest co zasilać pod maską. Przełącznik rzeczywiście fanaberia ale kto co lubi. Oby bezawaryjnie chodziła.

10

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Moim zdaniem właśnie miejsce na przełącznik bardzo fajne. Duży plus dla fachowca również za zawór tankowania pod klapką - estetyka musi być. Instalacja sądzę, że Ci posłuży. Pamiętaj o serwisie i będzie dobrze!

11

Odp: AUDI A4 3.0 V6 - jaka instalacja

Pierwszy raport ze spalania wypadł obiecująco. Zrobiłem wypad w Bieszczady. Trasa głównie drogi krajowe, kawałek A4, mało miasta. Spalanie Pb wychodziło mi ok 14l/100km przed montażem instalacji, przy lpg wyszło mi z moich obliczeń ok 16l/100km. Byłem też na sprawdzeniu korekt, mieszanki. Drobna regulacja, ponoć standard. A o serwisie pamiętam. Jest na szczeście co 15 tys.km. Z tego co czytałem dobrze świadczy o zakładzie jak stara się dokładnie wyregulować instalację, zobaczyć jak wypadną pierwsze jazdy, jakie mapy spalania ustawić. Także jestem dobrej myśli.