1 (edytowany przez ania.molik 13.09.2018 17:35:44)

Temat: Necam Coltec III generacji

Witam
Posiadam instalacje LPG Coltec prawdopodobnie generacja III (numer może pomoże VG392 spisany z czegoś tam).
Auto ( OPEL VECTRA B 2.0 16V) chodzi płynie nie ma falowania obrotów ani nie przycina  , problem zaczyna się po zgaszeniu silnika. Mianowicie po przejechaniu przykładowo 30 km i zgaszeniu silnika , przy próbie ponownego odpalenia silnik od razu gaśnie przy próbie przełączenia się na gaz (na paliwie chodzi bez zarzutu ), czasami odpali po 2 próbie ale wtedy gaśnie przy każdym hamowaniu, szarpie  ( lampka na przełączniku paliwo/gaz święci wtedy mocno na czerwono tak jak by instalacja była w trakcie przełączania.
Problem naprawia się sam jeżeli zostawię np auto na godzinę / dwie ( potem znowu zaczyna chodzić normalnie).
Jeżeli chodzi o czujniki temperatury silnika wymieniłem ostatnio 2 (czujnik do komputera i ten drugi do wskażników), auto chodzi na paliwie bez problemów.
Ciężko stwierdzić mi co jest przyczyna początkowo myślałem że temperatura że któryś czujnik robi problem (dlatego je wymieniłem) , jednak nie ma reguły auto czasem przejedzie na gazie i chodzi bez problemów a czasem się dzieje to co napisałem wyżej.

Chciałem oddać go do serwisu LPG jednak przeważnie słyszę " panie to jest holenderskie to nie ma sekwencji, trzeba zmienić instalacje" a najbliższy serwis Coltec jest oddalony od moje miejscowości prawię 300KM.

Proszę o pomoc może ktoś miał coś podobnego i wie jak to rozwiązać ewentualnie może gdzieś w Okolicach województwa Opolskiego jest jakiś "spec" od Colteca

Mam też zapytanie co do zasilania oraz samego silniczka krokowego ,zarówno silniczek jak i kabel zasilający dość mocno się nagrzewają pytanie czy to jest normalne ? czy może mam problem z elektryką i to powoduje mój problem z praca instalacji ?

Pozdrawiam

2

Odp: Necam Coltec III generacji

Nie ma zbyt wielu speców od Colteca niestety, to co mozna zrobić samemu to zająć się właśnie silniczkiem krokowym , przycina się, nie domyka itp.. Jeśli dobrze kojarzę to zdemontować go z rozdzielacza (uwaga na sprężynę w środku) i dokładnie wyczyścić, zarówno ,,grzybek" jak i kanał w rozdzielaczu. Może też byc problem z reduktorem, nie trzyma ciśnienia albo po prostu puszcza gaz. Czujnik temp jest potrzebny tylko do przejścia na gaz, jeśli chce przełączać to jest ok.