Temat: Tipo 1,4 T-jet

Witam Serdecznie.
Pacjent jak w temacie: Tipo 1,4 T-jet, rok 2017, przebieg 23 000 km. Myślę, że instalację LPG da się zamontować bez problemu tylko na co zwracać uwagę przy tym silniku? Czy to prawda, że jednostki opuszczające fabrykę z LPG mają wzmocnioną głowicę i zawory, czy jest potrzebna lubryfikacja itd....?
Za wszystkie odpowiedzi, sugestie z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.

2

Odp: Tipo 1,4 T-jet

Lubryfikacja z tego co wiem jest dodatkowym zabezpieczeniem, koszt montażu nie jest wysoki. Silnik pewnie nie jest zbyt wymagający. Ja  siebie jakiś czas temu montowałem instalację brc, jestem zadowolony. Przy temacie najważniejszą kwestią okazał się monter. Masz kogoś?

3 (edytowany przez tomala78 30.06.2019 10:40:54)

Odp: Tipo 1,4 T-jet

Chcę montować w GZW w Zbrosławicach ze względu na fajną gwarancję (bardzo przekonuje mnie 100 000 km bez limitu czasu). Poza tym paru znajomych już tam montowało LPG i są zadowoleni. Przed montażem chcę go jeszcze chipować ale myślę, że to nie ma wpływu na montaż LPG.

4

Odp: Tipo 1,4 T-jet

Generalnie P. Sebastian z GZW to jeden z lepszych fachowców w tej części Polski. Generalnie podobną gwarancję daję też inne firmy i producenci. Np BRC o której wspominał wyżej "janpietrzak156" daje na instalację 2 lata bez limitu kilometrów. Więc teoretycznie może być nawet więcej niż 100 tys.km Do tego masz assitance na terenie całego kraju. Chipowanie na montaż LPG raczej wpływu mieć nie będzie, ale na dobór komponentów już tak.