1

Temat: Gwizd, świst podczas pracy silnika na LPG

Witam,

od niedawna borykam się z problemem w moim aucie. Jest to Ford Fiesta 1.3 70km z 2002 i praktycznie nową instalacją Lovato e-GO II - założona na początku sierpnia br. i ma przejechane 6tyś km. Silnik na gazie chodzi idealnie ale zauważyłem, że jak tylko się na niego przełączy słychać takie ciche gwizdanie - piszczenie jakby dmuchanie w pustą butelkę, i słychać to tylko w kabinie auta ( możliwe że pracujący silnik zagłusza te dźwieki) . Po przełączeniu na PB dźwięki te ustają a po ponownym załączeniu LPG ponownie sie pojawiają. Tak, instalacja jest na gwarancji ale boje się, że jak pojadę do gazownia, będzie mi wmawiał, że on nic nie słyszy. Zastanawiam się czy jest możliwe, aby dźwięki te powodował sam reduktor? Jakieś tam doświadczenie z grzebania w samochodzie mam , instalacje LPG też nie raz musiałem przerabiać i regulować po swojemu aby auto poprawnie jeździło ale z tymi gwizdami niestety nie mogę dojść co i jak.
Pozdrawiam

2

Odp: Gwizd, świst podczas pracy silnika na LPG

Mimo to spróbuj podjechać do warsztatu montującego. Swoją drogą znam przypadki wydawania dziwnych dźwięków przez reduktor.

3

Odp: Gwizd, świst podczas pracy silnika na LPG

Byłem w 100% pewien, że odgłosy wydaje reduktor. Wymusiłem na zakładzie montujący LPG do mojego auta jego wymianę i to był strzał w 10. Po wymianie reduktora nastała cisza. Obstawiam, że reduktor, który miałem na początku założony był leżakiem magazynowym. Po zapoznaniu się szczegółowo w dokumenty od gazu znalazłem info, że reduktor ten był poddany testom w 28 tygodniu 2019r czyli lipiec 2019 roku więc podczas jego montażu do mojego auta miał już ponad 3 lata. Teraz został założony reduktor który został testowany pod koniec czerwca 2022 roku

4

Odp: Gwizd, świst podczas pracy silnika na LPG

Fajnie że udało się rozwiązać problem. Mam nadzieję, że warsztat montujący nie robił problemów?