Temat: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

Witam serdecznie!
Szukałem i szukałem, ale nie znalazłem dlatego piszę. Jeśli jednak już jest takowy post to bądźcie dla mnie w miarę wyrozumiali :-).

Pytanie standardowe. Proszę poradźcie jaką instalację zapodalibyście do tego autka? Opartą na Stagu, czy raczej coś zagranicznego. Wolałbym zabecalować troszkę więcej i nie mieć problemów (na tyle na ile da się ich uniknąćw), niż, że tak powiem rzeźbić, a potem :-(.
Pozdrawiam!

2

Odp: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

Proponuję AC Stag300, z reduktorem Zavoli N i wtryskiwacze Magic.
Dobry sprawdzony setup.

3

Odp: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

jesli nie checsz miec problemow,  dokup lepsze wtryski bo magic jet to kiepska jakosc

4

Odp: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

dlaczego magic jet to kiepska jakość?: :roll:

5

Odp: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

Misiek213ck napisał/a:

dlaczego magic jet to kiepska jakość?: :roll:


Bo tak pisze paru kolesi, którzy nigdy w rękach ich nie mieli, ale w chwili obecnej jest to obowiązujący trend na konkurencyjnym forum. Pisanie o MJ inaczej, jak o chłamie jest passé.

MJ to wtryskiwacz z powiedzmy - średniej półki, daleko lepszy od najpopularniejszych, kiepskich choć tanich wtrysków systemu valtek30, aczkolwiek ustępujący bezsprzecznie najwyższej półce (Keihin, Hana, MED, ewentualnie Matrix).
Daje się stabilnie wysterować czasami rzędu 2,3 ms (po pewnych trickach nawet 1,9ms), w razie potrzeby jest potwornie wydajny (najbardziej wymagająca aplikacja jaką zrobiłem to obsłużone z zapasem 63KM/cyl. przy 0,95 bara w chwili max obciążenia).
Miewa spadki jakości (zależy od partii produkcji - zapewne chłopaki albo usiłują oszczędzać, albo mają braki części, które łatają gdzie bądź). Umiejętnie zastosowany wytrzymuje 70-120 tys km. Ma cenną możliwość montażu pojedynczo, co umożliwia maksymalne zbliżenie go do miejsca podania gazu w kolektor i zbliżenie parametrów zasilania do benzyny.

Jeśli Twój budżet trzeszczy w obliczu wydatków za Hana2000 - montuj MJ, bo to całkiem sensowne rozwiązanie, histeriami się nie przejmuj.

6

Odp: Golf 4 1,6 16V,77kW 2002r.

czesio napisał/a:

Proponuję AC Stag300, z reduktorem Zavoli N i wtryskiwacze Magic.
Dobry sprawdzony setup.


Sorry, że tak późno odpisuję, ale przebywałem na urlopie ... Bardzo dziękuję za odpowiedź?

Mam jeszcze pytanie do Sebastiana S. A co by Pan polecił?

Mam już 1-dno autu (Passat 1.6, 8V, 1998r. na LPG - (bodajże jest to STAG-4, wtryski chyba valteki, elektrozawór - Tomasetto i reduktor Scorpion, o ile czegoś nie pomyliłem :-)) i jak na razie - 20kkm autko spisuje sie bez zarzutu.
Zagadnąłem wtedy przy okazji gazownika o zestaw do Golfa i odpowiedział, że tutaj  trza by włożyć coś lepszego, po czy dodał raczej włoskiego.

Teraz to nie za bardzo wiem co o tym wszystkim teraz myśleć.
Pzdr