1

Temat: modyfikacje lpg brc ???

Witam. Peugeot 307 2.0 16v 138 KM od 2miesięcy mam instalacje lpg brc seqent 24. zdecydowalem sie na ta instalacje bo wszyscy chwalili ze jest mala utrata mocy której prawie nie czuć ale u mnie ją czuc i to bardzo. samochód jest bardziej mulasty i przy wiekszych predkościach np 130 km/h na 5 biegu na lpg wciskam pedal gazu do końca i auto nie chce jechac,na benzynie nie to auto,idzie jak marzenie. wydaje mi sie ze problem polega w zlym montażu. wąż od parownika do wtrysków ma 150cm dlugości a wężyki od wtryskiwaczy do kolektora maja 35cm i srednica to 3 mm spalanie jest ok bo jakies 2 litry wiecej od benzyny. silnik nie ma żadnych blędów wszystko jest ok. Czy jest jakas możliwosc poprawy osiągów na lpg??? dodam że bylem u 2 gaziarzy  i powiedzieli ze gaz jest wyregulowany prawidlowo. Z góry dziękuje za odpowiedź .

2

Odp: modyfikacje lpg brc ???

Napisz jaki masz parownik i jakie wtryskiwacze (kolor). Przydałoby się również zdjęcie miejsca w którym "wszczepiono" się w kolektor.

3

autko jest w trakcie przeróbki,zdj przed i po przeróbce wstawie jak skoncze i znajde chwile mam nadzieje ze efekt końcowy bedzie zadawalający. mam tylko jedno pytanie czy ten czujnik przy listwie wtryskowej to jest od tęperatury gazu?

4

Jeśli chodzi ci o czujnik wkręcony w listwie w starszej generacji sequenta to mierzył chyba temperaturę, natomiast czujnik podłączony do listwy gumowym wężem mierzy ciśnienie gazu w listwie.

5

witam
posiadasz autko które doskonale powinno jezdzić na gazie a zwłaszcza z instalacją BRC
co do długości przewodów od parownika do listwy nie ma to znaczenia , natomiast długość przewodów do wtryskiwaczy w silniku 2.0 zwykle nie przekracza 15-20 cm
prawdopodobnie brak mocy wynika ze złego zaprogramowania systemu lub po zaprogramowaniu fachowiec nie wykonał testu drogowego.
jeszcze pytanko jaki rok produkcji tego autka ?

6

witam, po długiej przeprawie z BRC  twierdze że są to bardzo dobre instalacje
,lecz jest jeden podstawowy warunek
; nie trafić na partaczy tak jak ja i chyba ty też ,
auto po dwóch poprawkach jeździ prawidłowo ,
poprawione zostało ;
nawierty wtryskiwaczy , ciśnienie reduktora,zmieniony plus sterowania z cewki na stacyjkę,zmienione obroty z cewki na wał korbowy,wyrównane wężyki od wtryskiwaczy oraz skrócone ,i jak na razie auto pracuje jak należy, proponuje zmienić warsztat i będzie ok , bo nie wszyscy umieją zaaplikować BRC,nawet warsztaty wypisane przez czakrama,

a co do twojego problemu to wypisz skład swojego zestawu i sposób montarzu, bo u mnie ostatnia  kalibracja trwała 5 min a poprawki i błędy montażu poprawiali 4 miesiące ,

pozdrawiam

7

Witam dlugo nie odpisywalem gdyż pracuje za granica i nic nie dzialalem przy lpg,jutro montuje listwe wtryskowa wlasnego pomyslu,wężyki z 35cm beda mialy zaledwie 1cm który połaczy wtrysk z kolektorem z ssacym. planuje tez zmienić kolektor ssacy z dlugiego na krótki i z wieksza srednica oraz beda rozwiercone w głowicy kanały dolotowe i wydechowe oraz sportowe wałki rozrzadu. po takim zabiegu powinno sie zestroic komputer,wieksza dawka paliwa,itp ale czy mozna ustawic instalacje lpg bez strojenia sterownika pb??? jeszcze jedno pytanie,czy waż z parownika co idzie do listwy wtryskowej tez skrócic? obecnie ma okolo 150cm a moge go skrócic do okolo45 cm nie wim czy to ma jakies znaczenie??? autko mam z 2003r