1

Temat: Instalacja BRC - problem z bledami

Witam, jestem wlascicielem Opla Corsy z 2008r. Silnik 1.4 16V - 90KM.
Zalozono mi gaz BRC sekwencja. Na poczatku pojawily sie problemy ze skokami obrotow - na biegu jalowym dlawi sie i schodzi tak nisko, ze zaswieca sie akumulator po czym lapie i podskakuje na ponad 1000. Najgorsze, ze z rana gdy auto troche stoi pojawia sie blad emisji spalin, zaraz po nim blad usterki elektronicznej silnika.. silnik przy jezdzie zaczyna wyc jak traktor oraz brak mocy - podejrzewam ze wlacza sie tryb awaryjny. Gazownicy z tego co widze, nie specjalnie wiedza co jest grane hmm Dzieje sie tak tylko z rana, gdy silnik teraz jest dosc zimny.. Skoki obrotow pojawiaja sie czesto, choc juz rzadziej niz na poczatku. Moze mial ktos z takimi objawami do czynienia ? molgbym moze cos podpowiedziec gazownikom.. Z gory dziekuje.

2

Odp: Instalacja BRC - problem z bledami

witam

po założeniu instalki też miałem problemy dot błędów oraz niestabilnych obrotów na biegu
jałowym , jak równierz szarpania w okolicy 2000 obr
Instalacja świeżo założona ma to do siebie że wykazuje słabe punkty które trzeba
uzdrowic , na pb jeszcze może byc ok ale gaz to uwydatnia i jeśli uporamy sie
z niedomaganiem to póżniej jest ok a nawet super
Ale do rzeczy - w moim przypadku winna była sonda lambda [ naturalne zużycie , mimo
iż na pb było jako tako] mśle że to 1 element który należy wziąc pod uwage
,jeszcze może ew przeopływomierz ale w mniejszym stopniu
Też sie po założeniu z tym borykałem ale teraz jak ręką odjął i wszystko jest
ok . Obecnie wkraczam na nieco inny poziom dot regulacji i zgłębiania wiedzy
na ten temat
pozdrawiam

3

Właśnie wróciłem znad grobów, od czasu do czasu dalej skaczą obroty - od ok600-700! wydaje mi się, ze i tak są za nisko.. z tego co wiem, to powinny być na ok 900. Błędów dzisiaj nie było, ale wyjeżdzałem w południe i zimno juz nie było, a one pojawiają się raczej z rana gdy jeszcze jest w okolicach 0 - 2st. Powoli mam dość tego gazu, mam nadzieje ze szybko gazownicy to wyregulują bo szybko się denerwuję i gdy coś mi nie działa to dostaje białej gorączki.. smile

4

witam

poczatki są zawsze trudne jak to w życiu , ale nie warto sie zrażac , mogłęs trafic
na niezbyt solidny warsztat a to są częste przypadki niestety

pozdrawiam