Temat: Gas Tech GT704s

Witam, mam instalacje DT gas system i chcialbym poznać niuanse kalibracji,na początek podłączyłem się do ECU gazu i zauważyłem że czasy na pb są krótsze niż czasy pb na lpg czyli za ubogo, wykonałem autokalibracje i wyszedł mnożnik 1,09 a wcześniej miałem 1,15 czyli autokalibracja zrobila jeszcze bardziej ubogo, wykres sondy(sonda 0-1v) na pb przy przyspieszaniu jest prawie staly ok 0,9v przy max obciążeniu i zmniejsza sie dopiero po odjęciu gazu a na lpg przy przyspieszaniu jest staly ok 0,05v, postanowiłem podnosic mnożnik i patrzeć jak będzie sie zachowywał wykres lambdy i przy mnożniku 1,35 wykres przy przyspieszaniu jest podobny do pb czyli w górnym zakresie, mam pytanie czy tak jest lepiej niż przedtem i jakie powinny być wykresy lambdy na pb i lpg przy obciążeniu i bez

2

Odp: Gas Tech GT704s

Jakie masz wtryskiwacze jeśli z DT to wywal na śmietnik albo podpal jak Jimi hendrix podpalił gitare.

3

Re: Gas Tech GT704s

blockout napisał/a:

Witam, mam instalacje DT gas system i chcialbym poznać niuanse kalibracji,na początek podłączyłem się do ECU gazu i zauważyłem że czasy na pb są krótsze niż czasy pb na lpg czyli za ubogo, wykonałem autokalibracje i wyszedł mnożnik 1,09 a wcześniej miałem 1,15 czyli autokalibracja zrobila jeszcze bardziej ubogo, wykres sondy(sonda 0-1v) na pb przy przyspieszaniu jest prawie staly ok 0,9v przy max obciążeniu i zmniejsza sie dopiero po odjęciu gazu a na lpg przy przyspieszaniu jest staly ok 0,05v, postanowiłem podnosic mnożnik i patrzeć jak będzie sie zachowywał wykres lambdy i przy mnożniku 1,35 wykres przy przyspieszaniu jest podobny do pb czyli w górnym zakresie, mam pytanie czy tak jest lepiej niż przedtem i jakie powinny być wykresy lambdy na pb i lpg przy obciążeniu i bez

bez obciązenia, czytaj nie na pełnym bucie zazwyczaj sondy przed katem falują zmieniając napięcie od 0,1-0,2V do 0,8-0,9V, na pełnym bucie na PB napięcie oscyluje pomiędzy 0.8-0.9V, to tak w przybliżeniu. Jak sondy niesprawne i w ten sposób nie działają nawet na PB, to nici z ustawiania LPG.

to ze mnoznik wyszedl nizej na drugiej autokalibracji nie swiadczy ze jest bardziej ubogo, moze być wyższe ciśnienie niż było poprzednio.
Na bucie masz OK.

4

Czyli wykres lambdy ma być podobny do pb ?

to ze mnoznik wyszedl nizej na drugiej autokalibracji nie swiadczy ze jest bardziej ubogo, moze być wyższe ciśnienie niż było poprzednio.

ale po kalibracji mnożnik 1,09 i przed mnożnik 1,15 na max bucie sonda pokazywała stałe ok 0,05v czyli ubogo czyli autokalibracja zmienila na jeszcze bardziej ubogo bo czasy pb na gazie jeszcze bardziej się wydłużyły w stosunku do czasów na samej pb i dopiero jak zrobiłem mnożnik 1,35 to wykresy lambdy na pb i na lpg są zbliżone do siebie

5

jeżeli teraz sondy falują, a na pełnym bucie masz te 0.9V na lpg również, to powinno być ok.

nie wiem jak dziala autokalibracjakalibracja DT gas, ale np nigdy autokalibracji nie używam, szkoda czasu, bo i tak ręcznie trzeba dostrajac.

6

croma1 napisał/a:

Jakie masz wtryskiwacze jeśli z DT to wywal na śmietnik albo podpal jak Jimi hendrix podpalił gitare.

mam wszystkie podzespoły DT Gas

caniggia napisał/a:

jeżeli teraz sondy falują, a na pełnym bucie masz te 0.9V na lpg również, to powinno być ok.

jak jade spokojnie na lpg to sonda faluje a na pełnym bucie ok 0,8v tak samo na pb tylko na lpg jakby wykres rozciągnięty troche, jakby wolniej reagowała sonda

caniggia napisał/a:

nie wiem jak dziala autokalibracjakalibracja DT gas, ale np nigdy autokalibracji nie używam, szkoda czasu, bo i tak ręcznie trzeba dostrajac.

kalibracja, najpierw każe trzymać 2500obr/min a potem jazda kalibracyjna, trzeba jechać ok 3/4 but i po jakiś 10sekundach rośnie taki słupek i pisze że kalibracja zakończona

7

blockout napisał/a:

0,8v tak samo na pb tylko na lpg jakby wykres rozciągnięty troche, jakby

w zależności od typu sondy może tak być.

wynika że system masz dobrze wystrojony.

8

a przed autokalibracjakalibracją trzeba ustawić korekcje na 1 bo mam wrażenie że korekcji wogóle nie zmieniła autokalibracja, zmieniła tylko mnożnik a korekcje mam przy małych czasach otwarcia 98% przy średnich 101% a przy dużych 103%, czy powinno tak stopniowo zwiekszać czas wtryskiwaczy lpg przy coraz większym obciążeniu ??

9

raczej nie powinno, zazwyczaj powinny się skracać.

ale to mało ważne jest, lepiej zobacz jak się czasy w rzeczywistości zachowują, tzn jakie masz pb vs lpg na wolnych , w srednim zakresie obrotow i na max bucie gdy cisnienie na reduktorze spadnie.

10

czyli porównać czasy benzyny i czasy benzyny na gazie w tych samych warunkach ?
wiem już że na wolnych czas pb ok 2,9ms a po przełączeniu na lpg czas benzyny spada na 2,6ms ale wtedy chodzi wmiare równo i lambda ładnie faluje jak próbuje skorygować i skrócic czas lpg to czasy się wyrównuja ale na lpg obroty falują i lambda brzydka

11

czyli przy kalibracji co ważniejsze ? żeby czasy na samym pb były takie same jak czasy pb przy jezdzie na lpg czy lambda ważniejsza żeby ubogo nie było, bo chyba gorzej jak ubogo niż  :razz: bogato ?

12

blockout napisał/a:

czyli przy kalibracji co ważniejsze ? żeby czasy na samym pb były takie same jak czasy pb przy jezdzie na lpg czy lambda ważniejsza żeby ubogo nie było, bo chyba gorzej jak ubogo niż  :razz: bogato ?

jedno powinno się równać drugiemu - czasy pb i pb na lpg rowne = poprawna praca sondy.

13

blockout napisał/a:

czyli porównać czasy benzyny i czasy benzyny na gazie w tych samych warunkach ?
wiem już że na wolnych czas pb ok 2,9ms a po przełączeniu na lpg czas benzyny spada na 2,6ms ale wtedy chodzi wmiare równo i lambda ładnie faluje jak próbuje skorygować i skrócic czas lpg to czasy się wyrównuja ale na lpg obroty falują i lambda brzydka

chodzi o to, abyś  podał czasy lpg jakie masz dla czasów PB w warunkach które napisałem wcześniej.

14

na wolnych lpg 0k 3,05 pb 2,6ms
srednie lpg 7,5 pb 6,2ms
duże lpg ok 18 pb 16ms

15

to co pamiętam z wczoraj , może się to różnić od rzeczywistości bo nie pamiętam dokładnie, dziś wieczorem sprawdze bo teraz w robocie jestem :wink:
chce jeszcze coś z programem popróbować bo wczoraj wrzuciłem nowy firmware do sterownika i łączy mi się tylko z takim nowym programem tech gas administrator albo Gas tech verona napisane na windowsie a starszy program DT Gastech którym wcześniej sie łączyłem teraz niechce się połączyc, dziś spróbuje downgrade firmware"u  zrobić i starym programem się połączyć bo ma inna autokalibracje, mam nadzieję że będzie dłuższa i zobacze co z tego wyjdzie,
wczoraj już próbowałem starszy firmware wgrać ale normalnie się nie dało ale znalazłem jakiś awaryjny sposób wgrania przez wyciągnięcie bezpiecznika od ECU lpg

16

na wolnych najprawdopodobniej nie mozesz uzyskac poprawnej pracy tak aby czas pb na lpg byl na pb, bo wtryskiwacze sa najprawdopodobniej za wolne. musisz zejsc z czasem lpg ponizej 3ms, a tego widac juz nie chcą obsłużyć.

dlatego masz teraz jakiś tam kompromis, mozesz ew troche zmniejszyc cisnienie na samym reduktorze nic nie ruszajac w programie, bo jeszcze masz zapas mały na końcu.
to by Ci wydłużyło czasy lpg na wolnych, ale i na bucie! tez, musisz patrzyć czy nie będzie zapętlać.

17

caniggia napisał/a:

jedno powinno się równać drugiemu - czasy pb i pb na lpg rowne = poprawna praca sondy.

na wolnych się nie zgadza ale może to wina wtrysków DT gas bo może nie daą rady przy krótkich czsach

18

musisz patrzyć czy nie będzie zapętlać.

co to znaczy ?

19

to znaczy, ze przy przekroczaniu pewnych obrotów jak są zbyt długie czasy lpg, to wtryskiwacze będą cały czas otwarte, otrzymasz najprawdopodobniej błąd w programie, albo auto szarpnie, albo przełączy na pb.

20

mam jeszcze pytanie co myślicie o włożeniu do auta zamiast parownika i wtrysków DT gas,
wtryski Magic Jet
parowkik Magic Jet III ten tłokowy
filtr fazy lotnej Magic Jet z 4 wyjściami ?
i zostawieniu ECU GT704s gastech

21

a źle CI jeździ?

bo nic lepszego specjalnie z powyższych nie włożysz...
wtryski to dziadostwo, reduktor jak trafisz a i wymagający jet pod względem zasilania fazą ciekłą...

22

a widziałem bardzo pochlebne opinie na temat wtrysków magic? czy są jakieś lepsze w rozsądnej cenie

23

Hana

24

caniggia napisał/a:

bo nic lepszego specjalnie z powyższych nie włożysz...

a miałeś do czynienia coś z wtryskami bluetech 2 ohm i parownikiem rzekomo do 200 KM DT gas ?
parownik dość sprawny chyba, ma ciśnienie min 1,2 i czasami podniesie się max do 1,4 i im większe obciążenie to raczej rośnie, nie zauważyłem żeby przy wysokich obrotach malało, wtryski puszczały gaz i nieda się kupić zestawów naprawczych bo sprzedają tylko całe wtryski po 80zł ale wymieniłem oringi, były takie nietypowe w środku ale kupiłem z firmy która produkuje oringi, chyba z gdańska i przysłali mi listem i teraz już nie śmierdzi, może masz racje żeby zostać z tym co jest

25

jak spalanie w normie (poniżej 30%) dynamika jest jak na pb, silnik równo pracuje, przechodzi na gaz dobrze, na sondach bogato jak należy, to po co kombinować?

cisnienie z 1,2 na 1,4 to bedzie tez Ci sie zmienialo na innych reduktorach jednostopniowych.