1

Temat: Czasami nie chce gaz wskoczyć

Dzisiaj zdarzyło się ,że w momecie gdy przełącza sie na gaz cyknęło jak zwykle ,zapiliły się zielone diody ,ale zgasł silnik i piszczałka sie uruchomiła .Odpaliłem ,świeciła sie jaśniesza czerwona dioda (ta co sie pali podczas rozgrzewania zanim wskoczy gaz),przycisnąłem ,przełączyło się na na ciemniejsza czerwoną diodę (benzyna) i potem jeszcze raz przycisnąłem ,myślałem ,że może zaskoczą zielone diody ,ale dalej paliła jaśniejsza czerwona dioda i tak jechałem na benzynie. Po kilkunastu km zaskoczyły zielone diody ,ale w tym samym momencie zgasł i po odpaleniu znowu paliła jaśniejsza czerwona dioda i za kilka km drugi raz to samo .W styczniu raz podczas przyspsizenia gaz sie rozłączył i potem nie chiał wskoczyć ,ale wiecej sie to nie powtórzyło aż do końcówki października kiedy to przy przełączaniu sie coś odrzucialo ,ale nie zgasł i po klkunastu km zaskoczy, kilkanaście dni spokoju i dzisiaj z gaśnięciem.

2

Odp: Czasami nie chce gaz wskoczyć

Znowu mam te objawy tyle,że bez gaśnięcia silnika.
Jakie są objawy upominania się filtrów o wymianę ?Może to od tego tak się dzieje ?

Słyszałem też ,że w instalacjach prins od brudnego gazu zacina się trzpień reduktora.Jeśli to od tego to dolać dobrego gazu na innej stacji (jestem w połowie zbiornika) czy może najpierw wyjeździć ten brudny?

3

Odp: Czasami nie chce gaz wskoczyć

caniggia napisał/a:

to juz nic nie pomoze.

rozbieranie i czyszczenie


Czyszczenie przewodów?

4

Odp: Czasami nie chce gaz wskoczyć

Reduktora. Plus najlepiej od razu zestaw regeneracyjny.