Temat: Wyłączanie się centrali ,brak + po stacyjce

Pacjent to omegas, po przekręceniu kluczyka centralka się zapala na około 10-15sec, po czym się wyłącza, kompa przez to nie idzie podłączyć bo zrywa połączenie, komp gazu sprawny, instalacja na 100% sprawna, centralka(przycisk)nowy , co to może być ???

2

Odp: Wyłączanie się centrali ,brak + po stacyjce

Możesz posprawdzać wszystkie piny na grzebieniu centrali.

3

1. brak plusa po stacyjce/logicznej masy - dlatego nie mozesz laczyc sie z kompem
2. brak sygnalu obrotow - dlatego gasnie po 5 sec ( tak samo sie dzieje jak nie odpalisz auta zaraz po przekreceniu stacyjki w pozycje on)

4

czesio, Wtyczka sprawdzona z 20razy jak nie lepiej, przejścia przewodów też,
Tormin, 1 + po stacyjce jest na 100% podpinałem bez pośrednio do aku i to samo
2.Sygnał obrotów jest też dobrze podpięty ,bo raz jak się udało nam połączyć to obroty były widziane przez kompa,

5

podlaczenie prosto do acu nic nie da musi pokazywac sie impuls razem z masa.
sprawdz logiczna mase cienki czarny przewod i plus po stacyjce w tym musi byc problem

6

Masa dodatkowa dobra, + po stacyjce też pewny, a podłączenie do aku bezpośrednio daje możliwość sprawdzenia na krótko, info sprawdzone , dzwoniłem do technika z LR

7

Jutro wrzucam nową wiązkę zobaczę co się stanie,

8

czy dioda na przelaczniku gasnie na odpalonym silniku rowniez ??

9

Tak dokładnie gaśnie również, i w tedy zrywa połączenie z laptopem,

10

no to wyglada na brak rpm

11

A sygnał jest i to jest największy problem, jutro będę testował podpięcie obrotów pod sygnał wtryskiwacza, tak poradził mi technik z LR

12

co to za auto ?? i skad masz obroty ?? ogolnie jezeli +12V i + po stacyjce jest ok razem z masami to nie powinno byc problemu z polaczeniem do kompa. nawet przy zgaszonej centralce.
Cos musi byc powalone z kablami.

13

Problem rozwiązany, kupiłem nową wiązkę i działa jak należy , a najlepsze jest to że stara teoretycznie tez jest dobra, może jutro będę się bawił i posprawdzam ją jeszcze raz

14

nowa wiazka nowe lutowania ?? czy polaczyles kable zaraz przy wtyczce ??

15

Nowa wiązka i od nowa założona, starą jutro sprawdzę co jej dolegało tak z ciekawości na spokojnie,

16

hmmm jezeli przedzwoniles wczesniej wszystko i niby bylo ok to bym nie widzial problemu w wiazce. jednak wszystko jest mozliwe.

17

Podejrzenie mam że odcinek 4-przewodów co idą do centralki jest uwalony i on dawał zakłócenia

18

no i co znalazles podejrzenie ??

19

Powiem szczerze że nawet mi się nie chciało, ale jak tak nalegasz to jutro sprawdzę

20

ciekawosc wink jak nie masz czasu to luzior

21

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ objawy mam identyczne. Znika mi zasilanie instalacji - gasną wszystkie diody na panelu. W moim przypadku jest to ewidentnie uzależnione od temperatury otoczenia. Problem w zimę wogóle nie istnieje, wszystko działa prawidłowo. Przy wzroście temperatury otoczenia powyżej 5 st. problem pojawia się po kilku minutach po całkowitym nagrzaniu silnika. Zasilanie pojawia się po dłuższej, szybszej jeździe lub przy "przegazowywaniu" powyżej 2500 obr./min. Przewody raczej powinny być ok, bo całą zimę pracowały prawidłowo. Czy jest jakiś czujnik temperatury, który wyłacza instalację całkowicie tzn. odcina zasilanie? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

22

Witam, zima minęła, problem powyższy wrócił.  Wymieniłem czujnik temperatury i ciśnienia na listwie, kable WN, cewkę i świece i dalej bez zmian.  Jakieś sugestie?

23

Czy wiązka od omegasa została sprawdzona dokładnie kabel po kablu, złącze po złączu? Jakie wskazania ma czujnik temperatury cieczy systemu gazowego?