Temat: BRC "Sequent 24 light -akcja serwisowa-WAŻNE!!!

Chciałbym poinformować osoby które mają instalacje LPG BRC "Sequent 24 light ,że niech się zgłaszają do autoryzowanych serwisów na wymianę wtrysków wraz z listwą Zavoli na Rail BRC montowanych w droższym modelu BRC "Sequent".Wszystko odbywa się w ramach dwuletniej gwarancji.

Gdy montowałem swoją instalację latem wszystko było ok ,ale gdy przyszły mrozy zaczeły skakać obroty i potrafił zgasnąć na gazie itp.W ramach gwarancji wymieniono mi nowe wtryski ,ale problem znikł na 2 tygodnie i znowu się zaczeły cyrki w te mrozy.Po zadzwonieniu do serwisu ,że znów mam problem zostałem wezwany na wymianę i poinformowany ,że wtryski Zavoli mają wadę fabryczną która ujawnia się w naszym zimowym klimacie.Po zamontowaniu wtrysków Rail różnica jest kolosalna.Wtryski chodzą dużo ciszej ,a przełączenie z PB na LPG następuje bez żadnych objawów i skutków w dalszej eksploatacji .

2

Odp: BRC "Sequent 24 light -akcja serwisowa-WAŻNE!!!

właśnie w poniedziałek jadę w ramach gwarancji wymienić listwę, lecz jest koszt dopłaty - 150 zł brutto. Ale i tak po 6 miesiącach walki z regulacjami to i te 150 zł dam byle w końcu to auto jeździło....

3

150 zł??.Kolego serwis chce wyłudzić pieniądze .Wszystko jest w ramach gwarancji za 0 zł!!!

4

Ciekawe. Light był tańszy od zwykłego BRC SQ24 o 500 zł (ze względu na wtryski). I teraz dają "gratis" wtryski BRC?

5

Dziadek napisał/a:

150 zł??.Kolego serwis chce wyłudzić pieniądze .Wszystko jest w ramach gwarancji za 0 zł!!!

Nieprawda,koszt wymiany wtryskiwaczy w ramach gwarancji to właśnie 150 pln.Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!Zapytaj w Czakramie.

6

Teraz widzę że trzeba było brać lighta - wychodzi przy nowych wtryskach i tak sporo taniej niż pełne sequnt24.

7

http://www.gaz-hal.pl/

Kolego jest to autoryzowany monter instalacji BRC. Zadzwoń kolego i potwierdzą to co piszę ,że 0zł. tym bardziej kolego jaki miałbym w tym cel ? skoro sam miałem problem Zavoli i właśnie powyższa firma mi wymieniła za 0zł. Chyba z własnej kieszeni nie płacą za klienta?.Po to masz 2-letnią gwarancję !

8

pewnie byłeś BARDZO ciężkim klientem...to Ci dali za darmo żebyś już dał im spokój... straszyłeś ich sądem?

9

PYTON333 napisał/a:

pewnie byłeś BARDZO ciężkim klientem...to Ci dali za darmo żebyś już dał im spokój... straszyłeś ich sądem?

Chyba Lem nie miał takiej wyobraźni .... :mrgreen: ,jednak kolego muszę Cię zmartwić i rozczarować .Sami zadzwonili i poinformowali mnie o tej akcji i zostałem wezwany na serwis w dogodnym dla mnie terminie jak .Brat też wymieniał za 0zł w swojej BMW więc jak zapłaciłeś 150 zł to nie ma co się burzyć .Ofrajerowałeś się i tyle.

10

frajer byłem że zagazowałem auto......

11

PYTON333 napisał/a:

Taaaaa ale taniej miło jest jezdzić no nie?

12

W innym wątku pisze kolega:

Przemek_6010 napisał/a:

bergas, Zestaw naprawczy BRC przeznaczony jest tylko dla posiadaczy BRC Light, u których dwie kolejne gwarancyjne wymiany wtryskiwaczy Zavoli nie odniosly skutku. Akcja serwisowa dotyczy sieci Czakram, nie wiem jak jest u innych.

Na stronie Czakramu o akcji cicho sza. A jak reklamowali Lighta to baner był na pół strony.

13

sisiu napisał/a:
PYTON333 napisał/a:

Taaaaa ale taniej miło jest jezdzić no nie?

i na ciągłym wur...ie...
no faktyczni miło   :evil:

14

jak pisza ludzie na forum ze brc light to gowno to nikt nie slucha, wiekszosc slyszy tylko brc i juz mysli ze ma cudo pod maska.
A jak to nazwales "fraje" byles bo zalozyles brc light a nie np sq lub plug and play.
Chciales miec tanio i dobrze to teraz sie mecz. Twoj wybor

15

czy wy w ogóle czytacie ze zrozumieniem posty????? Gazownik nie wspominał o tym że montuje mi okrojoną wersja BRC. Nie dał mi żadnego wyboru. Kumiacie to czy nie????
bo zaczynam myśleć że mam tu do czynienia z zadufanymi w sobie i swojej wiedzy na temat :evil:  lpg chłopaczkami...

16

Witam,

Mi jakiś czas temu proponowali wymienić listwę i wtryskiwacze Zavoli na BRC za bodajże 350 zł. Ale skończyło się na wymianie na nowe wtryskiwacze Zavoli w ramach gwarancji. Auto pochodziło miesiąc i znów identyczne problemy. Trochę poczytałem, pojechałem do gazownika i wszystkie problemy z tą instalacją potwierdził. Za wymianę listwy i wtryskiwaczy( na BRC) chciał 250 zł. Jednak moje zdanie było takie, że w ramach gwarancji należy się to za darmo( w końcu założyli instalację nienadającą się do auta). Przy okazji nadmieniłem, że dowiedziałem się, że za taką wymianę gdzie indziej ludzie płacili 150 zł. Właściciel obiecał, że skontaktuje się z przedstawicielem w celu wyjaśnienia sprawy i dziś zadzwonił do mnie w celu poinformowania, że zrobi to za 150 zł. Jestem umówiony na środę. Właśnie przeczytałem wasze posty i widzę, że jednak udało się Wam nie płacić. Przed chwilą zadzwoniłem do Czakramu, ale osoba, z którą rozmawiałem powiedziała, że kwestie, o której cały czas piszę załatwiam tylko w zakładzie, w którym montowałem instalację. Wychodzi pewnie, że to zakłady montujące same sobie wymyślają opłatę za tą wymianę w celu łatwego zarobku? Jak Wam się udało załatwić tą wymianę za darmo? Gazownik sam to Wam zaproponował czy musieliście "walczyć o swoje"?

Pozdrawiam

17

PYTON333 napisał/a:

czy wy w ogóle czytacie ze zrozumieniem posty????? Gazownik nie wspominał o tym że montuje mi okrojoną wersja BRC. Nie dał mi żadnego wyboru. Kumiacie to czy nie????
bo zaczynam myśleć że mam tu do czynienia z zadufanymi w sobie i swojej wiedzy na temat :evil:  lpg chłopaczkami...

Chłopaczku!!! Chciałeś tanio to i miałeś,a z takiego gościa jak Ty,co tylko tutaj krzyczy to tylko mogę żałować że gazownicy w nieskończoność nie wymieniali Ci wtryskiwaczy na Peny.Miałbyś chłopaczku nauczkę.

18

PYTON333 pierwsze slysze aby ktos montowal brc i mial tylko jeden kit w ofercie, zreszta jak by mi ktos powiedzial ze brc 4cyl kosztuje 2500zl to bym sie odrazu zapytal na jakich to podzespolach. itp itd.
Tanio = bryndza i  tyle.
I przestan obrazac bo nikt cie tu nie obraza.

19

chłopaki....od początku...chciałem zagazować auto bo myślałem że może być taniej się poruszać, szwagier zagazował..jego kolega też.... dali nr telefonu, ja zadzwoniłem zapytałem czy do tego typu auta da rade założyć i ile to będzie kosztować, no i czy będzie działać. dostałem odpowiedź - 2600 zł , będzie działać. ja jako klient płace i nie mam obowiązku znać się na podzespołach. Jeśli gazownik powiedziałby że poleca coś lepszego i droższego to na pewno wziąłbym tą pewniejszą opcję. Nie dał mi wyboru. A tu posty tylko .." chciałeś mies tani to masz....." to maja być porady??????dzięki za takowe....i bez nich wiem że instalacja jest do dup...y

20

Witam,
Ja miałem problem z moją instalacją BRC 24 light - nie można jej wyregulować. W trakcie regulacji było ok - mieszanka nie była ani za bogata ani za uboga. Ale kilka dni po podłączeniu VAG"a mieszanka była do 25 % za uboga i samochód palił w mieście do 13.5 LPG + 2 litry PB. Ostatnio serwis wymienił mi wtryski Zavoli na nowe wtryski Zavoli bo niby w okresie jak mi montowali wyszła jakaś wadliwa seria wtryskiwaczy ale z tego co tu przeczytałem to jest jakiś globalny problem z wtryskami Zavoli wogóle. Czy gdzie można znaleźć oficjalne informacje na ten temat?
Pozdrawiam

21

koledzy wczesniej mowili ze skoro produkt nie spelnia warunkow to mozesz zarzadac zwrotu pieniedzy niech to zdejmuja i zaloz co innego gdzie indziej.
ogolnie akcja wymiany gowna na dobre wtryski jest jak najbardziej ok i tak zachowuje sie kazda porzadna firma ktora wpusci na rynek bubel.
Jednak rzadanie za to 150zl jest paranoja nie znam sie jednak wydaje mi sie ze w kazdym sadzie nie dosc ze dostaniesz pieniadze to jeszcze rekompensate.
wystarczy tylko dobry rzeczoznawca.
ewidentnie masz zalozony syf jezeli warsztat nie potrafi sie przyznac do bledu musisz dzialac na scierzce prawnej.

22

jeśli ktoś ma czas i pieniądze żeby w tym kraju dochodzić sądownie swoich praw to życzę powodzenia....nawet jeśli sąd przyznałby mi race to minęłaby już dawno gwarancja, a poza tym taka sieć jak CZAKRAM z pewnością ma wysoce wykwalifikowanych prawników. i wierzcie mi wiem co mówię w tej kwestii.

23

sady i egzekwowanie prawa dziala wszedzie gowniano. polska nie jest wyjatkiem

24

skoro masz takie zdanie o sądownictwie to po co radzisz pchać się w pozwy????

25

PYTON333 napisał/a:

jeśli ktoś ma czas i pieniądze żeby w tym kraju dochodzić sądownie swoich praw to życzę powodzenia....

odpowiedzialem na to.

A dotyczylo to twojej bezradnosci i ubolewania. Jak nie chcesz placic to walcz, nie chcesz wlaczyc plac.
Proste jak budowa cepa.

Pozdrawiam