1

Temat: Szarpnięcie przy puszczeniu gazu.

Objaw jest taki że gdy jadę  na drugim biegu około 2500rpm i puszczę gaz to następuje takie ogromne szrpnięcie. Czym jest to spowodowane?
Instalacja staga, wtryski Valteki 3omy. Dzisiaj będe miał kabel do podłączenia tej instalacji na co zwrócić uwagę? jakieś przykłady w internecie znajdę poprawnych mam i innych ustawień? Ewentualnie jakać lekturę?

2

Odp: Szarpnięcie przy puszczeniu gazu.

jaki reduktor, jakie auto, jaki sterownik.

3

Mazda 626 2.0 16V sterownik stag 200. Reduktor OMVL

4

mazda na stagu 200 - może być problem. nie wiem czy wszystkie silniki mazdy, ale większość, na dotryski, któryvaltek nie obsługuje, druga sprawa, to auto dynamicznie zmienia strategię sterownia z sekwencji na inna, co na tych wtryskach, tym sterowniku obawiam się jest nie do ogarnięcia.

5

Chodzi o problem zubożania mieszanki? w Tym modelu to nie występuje. Co do reszty, hmm miałem w poprzedniej takiej samej maździe identyczną instalacje i ww problemu nie było.

Można gdzieś w necie znaleźć poprawne mapy i opis innych ustawień dla ww gazu i samochodu?

6

najlepiej jakbyś sie połączył ze sterownikiem i dał ustawienia, ew nagrał plik OSC z jazdy.

7

Chciał bym to właśnie zrobić, ale nie mogę się połączyć ze sterownikiem od gazu. Interfejs nowy+ do tego przejściówka ponieważ nie mam wejścia COM w laptopie i wyskakuje mi napis brak sterownika

8

Jeśli to ostatania buda 626, to na 100% ma strategię przełączania sekwencja-półsekwencja. Natomiast nieprawdą jest, że oprócz tej strategii te mazdy generują dotryski.

9

To nie jest ostatnia buda. To jest rok produkcji 1992. Żadne zubożenia tam nie występują. Zastanawiam sie nad kopułkąi palcem lub nad przepustnicą i nie wiem które bardziej może być winne. Na Pb objaw nie występuje.

10

jak twoj uklad wn ??

11

Można by rzec, że wzorowo. Na kopułce nie wiem ile najechane jest, ale ładnie wygląda nie powypalana. Przewody i świece z przebiegiem 2tyś

12

no to pozostaje tylko screen z programu. inaczej bedzie ciezko cos wywrozyc

13

jutro mogę zrobić screena ale tylko z postoju.

14

no to czekamy