1

Temat: prins - piszczy i przełącza się na benzyne

Witam. Od pewnego czasu mam problem z instalacją Prins, a mianowicie. Odpalam auto ( Saab 900 96r, 2,5 v6 ) nagrzewam na benzynie po czym dodając delikatnie gazu przełączam na gaz. Auto musi jakiś czas ( minutę ) popracować na jałowym biegu i dopiero mogę jechać. Zazwyczaj jak już raz się przełączy to danego dnia nie ma najmniejszego problemu i auto jeździ normalnie aż do wystudzenia silnika, wtedy muszę przeprowadzić początkową procedurę. Ale częściej bywa tak że nagrzeję silnik, przełączę na gaz i zaczyna mi piszczeć że nie ma gazu i przełącza się na benzynę. Znajomy mi powiedział że to może być problem z parownikiem, ale nie wydaje mi się gdyż jak by siadł parownik to by nie jeździł na gazie i już, a nie raz tak raz tak. Myślę że to jakiś czujnik temperatury lub coś podobnego. Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie jakiejś porady, jak również za namiary na warsztat w Warszawie lub okolicy zajmujący się instalacją Prins. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

2

Odp: prins - piszczy i przełącza się na benzyne

w W-wie masz EGP na ul. Ostrobramskiej, obsługują prinsa
może być przytkany reduktor, który pod wpływem temp. puszcza, i jest ok
najlepiej jak podepną się pod gniazdo serwisowe i odczytają zapisane kody błędów

3

U mnie pojawił się podobny problem.Auto zapala jak zwykle na benzynie,po rozgrzaniu przełącza się na gaz i wtedy wskaznik piszczy jakby butla była pusta,i nie przełącza na gaz.Kiedy  w trakcie przełączania auto stoi,to zgaśnie.Natomiast w trakcie jazdy szarpnięcie i sygnał,przełącza na bp.Ręczne przełączanie też nic nie daje.Co to może być?

4

Komputer i diagnostyka, sprawdź jakie są zapisane błędy. Bez tego ani rusz.