1

Temat: BRC/MTM zapetlone wtryski, podlewanie pb problem

Panowie pisze po troche sie mecze od jakiegos czasu i zastanawiam sie czy cos da sie zrobic czy nie. Auto z silnikiem 4cyl. 2.0T moc 247km. Zainstalowana generalnie byla instalacja mtm eco drive, z keihinami brazowymi, z tego co wiem komputer zostal wymieniony na ten od brc bo ten od mtm-u nie mial czegos tam w ustawieniach, ale przechodzac do sedna na poczatku jezdzilem na samym gazie, po jakims czasie zauwazylem, ze przy pelnym "bucie" powyzej 4700obr. auto szarpie, werdykt taki, ze wtryski benzynowe otwieraja sie na 100% i gaz wtedy wariuje. Zostalo zrobione tak, ze powyzej tych obrotow leci na benzynie, tylko potem po przejsciu w cut off i ponownym dodaniu gazu auto gaslo, wiec zrobili,ze przy cut offie na 10s. tez przechodzi na benzyne. Tutaj mam troche szczescia bo 70% mojej jazdy to trasa, a 30 to miasto. Natomiast szlag mnie trafia bo przy tym ustawieniu jak juz musze jezdzic po miescie to auto smiga wylacznie na benzynie a nie po to montowalem lpg. Teraz w zimie jak zdazy sie wiecej jazdy pomiescie to na kazde 40l gazu potrafi spalic kolo 11l benzyny. Pomijajac kwestie finansowe bo to nie takie wazne, ale montujac lpg za ponad 4tys. mozna wymagac tego zeby smigalo normalnie bez kombinacji. Wiecie moze czy da sie lepiej ustawic ta instalacje czy niestety, ale pozostaje mi tak smiac jak do tej pory ??

P.S. Czytajac kilka tematow na forum i przewijajace sie tam auta to moe tylko napisac, ze w moim przypadku chodzi o saab-a smile