1

Odp: LPG do klasyka

No nie do końca się z Tobą zgodzę, co do instalacji to myślę że będzie to jakiś gaźnik, natomiast jestem przekonany, że jeśli zlecisz montaż instalacji w jakimś renomowanym warsztacie to nie skopsają roboty smile
Niema co łaszczyć się na niewielkie oszczędności i później wracać nieskończoną ilość razy na poprawki...
Oczywiście pod warunkiem,że znajdziesz warsztat, który podejmie się takiego nietypowego zadania smile
pozdrawiam

2

Odp: LPG do klasyka

możesz wkleić zdjęcie tego auta  :?:
jestem ciekawy jak on wygląda

3

Odp: LPG do klasyka

butla za zwyczaj jest ukryta, więc wg mnie to nie przeszkadza a reszta to kwestia podejścia właściciela  8)

4

Odp: LPG do klasyka

a może coś takiego?
ford (link usunięty)
8)
albo
chevrolet (link usunięty)
8)
generalnie mustang super stanie w przeciwieństwie do camaro...

5

Odp: LPG do klasyka

Myślę, że nie powinno się porównywać instalację LPG z tuningiem, to zupełnie co innego, to jest podyktowane względami ekonomicznymi, poza tym można tak założyć że prawie nie będzie jej widać...

6

Odp: LPG do klasyka

Oczywiście, ale w zależności w jakim aucie, to gaz można by założyć i tu i tu.

7

Odp: LPG do klasyka

Ja osobiście jestem na tak i gdybym miał jakieś stare zabytkowe autko to jak by się dało też doposażyłbym je w instalację.

8

Odp: LPG do klasyka

Przepisy w tej kwestii chyba tego nie definiują...

9

Odp: LPG do klasyka

A definiują? proszę o podpowiedź...

10

Odp: LPG do klasyka

Zgodnie z polskimi przepisami zabytkiem jest taki samochód, który ma 25 lat, a jego produkcja została zakończona co najmniej 15 lat temu. Poza tym samochód, aby być uznanym za zabytkowy, musi mieć oryginalny silnik, zawieszenie i karoserię. Elementy mniej trwałe (tak jak uszczelki gumowe, opony, szyby itp.) oraz okresowo wymieniane w trakcie normalnej eksploatacji (świece, akumulator itp.) oczywiście nie muszą być oryginalne. Choć z pewnością lepiej, żeby były, wtedy pojazd jest w 100% oryginalny.
tak na sucho z netu, w sumie to nic nie jest napisane o inst LPG, ale zapewne da się ją gdzieś podciągnąć...? "elementy mniej trwałe"? hehehe

11

Odp: LPG do klasyka

Bo takiej 25-cio letniej to chyba nie ma  :?:

12

Odp: LPG do klasyka

oktan napisał/a:

A czy przypadkiem  :?:  "zabytek" z instalacją lpg może nadal być zbytkiem  :?:   8)  wydaje mi się, że nie spełnia to definicji takiego pojazdu.


Nieprawda. Jeśli pozostaje zachowany oryginalny system zasilania, możesz zamontować gaz nawet do dolnozaworowego silnika, zasilanego tzw. "mamką" i gaźnikiem powierzchniowym.