26

Odp: blos?

Całkiem ciekawe informacje  smile

27

Odp: blos?

"Można więc określić, że ustalona pozycja przepustnicy odpowiada ilości
przepływającego powietrza. Przepustnica podnosząc siĂŞ odsłania zmiennej geometrii otwór „gwizdka”, którym dostaje siĂŞ gaz w ilości proporcjonalnej do aktualnego przepływu powietrza. Dawkowanie więc gazu odbywa siĂŞ praktycznie jednocześnie z pomiarem ilości przepływającego powietrza i są to procesy nieodłącznie ze sobą powiązane. Dzięki faktowi, że działanie urządzenia oparte jest na prostych i niezawodnych prawach fizyki oraz, że nie zastosowano tu żadnych elementów elektronicznych (które zawsze wprowadzają pewne opóźnienia i często niestety są zawodne), urządzenie zyskuje coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników."
Pozwoliłem sobie zacytować autora. Wg mnie to rozwiązanie jak wynika z opisu nie jest rozwiązaniem ekonomicznym. Brak wysterowania "elektronicznego" pogłębia ten fakt.

28

Odp: blos?

Nie jestem ani na tak, ani na nie, ale z tego opisu to urządzenie nie jest za bardzo ekonomiczne. A o to chodzi w instalacjach LPG

29

Odp: blos?

Wg mnie gaz zakłada się po to żeby oszczędzać.

30

Odp: blos?

marcin napisał/a:
czesio napisał/a:

Wg mnie gaz zakłada się po to żeby oszczędzać.


a potem sie wypalą gniazda zaworowe, uszczelki, glowice...


Nie miałem na myśli ubogiej mieszanki...  lol

31

Odp: blos?

marcin napisał/a:

Uzasadnij prosze jak to wywnioskowałes z tego co cytujesz? bo mnie to bardzo fascynuje
co wy razem gaz montujecie w warsztacie? oktana rozumiem niby czemu mialby popierac cos co mialo by mu klientów odbierac.


A ile się przepustnica otworzy, tyle wleci mieszanki gaz/powietrze, bez jakiegoś bardziej zaawansowanego wysterowania.(jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu). A po 2-gie nie montuję instalacji, nawet nie pracuję w tej branży.
A po 3-cie nie pisz posta jednego za drugim w odstępie 1 minuty, jest przycisk "edytuj"- będę takie usuwał
pozdrawiam

32

Odp: blos?

co to za mod co kasuje posty :evil:

33

Odp: blos?

Postów nie kasuję  bez przyczyny,  8) nic nie kasowałem  smile

34

Odp: blos?

lol  8)