1

Temat: blos?

właściwie nie wiem czy do dobrego działu to dodaję smile
Znalazłem na allegro coś takiego jak blos
co to jest?, jak to działa?, do jakich aut można to zastosować?
nigdy się z takim rozwiązaniem nie spotkałem i ciekaw jestem gdzie i jak się to montuje?, czy jest to dobre rozwiązanie?
proszę o pomoc
pozdro

2

Odp: blos?

Hm, wyczytałem na jednym z for, że przy blosie nie występuje coś takiego jak strzał... czy to prawda? wydaje mi się, że jest on możliwy w każdej instalacji I i II generacji...i blos nie jest tu rozwiązaniem, które zapewni bezpieczeństwo... :?:

3

Odp: blos?

Widzę, że ile osób tyle opinii...

4

Odp: blos?

Osobiście sam nie jeździłem nigdy autem z blosem, więc nie będę z góry oceniał jego działania. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, mianowicie czy nie miałeś problemu przy okresowym przeglądzie? Z tego co się orientuję to blos nie posiada "elektronik sterującej" co jest wymagane przy samochodach z wtryskiem benzyny sterowanym elektronicznie...więc nie wiem jak podejdzie do takiej sytuacji diagnosta...

5

Odp: blos?

oktan napisał/a:

a tak naprawdę często jego montaż zupełnie jest niezgodny z przepisami i zdrowym rozsądkiem  :wink:


Nie biorąc pod uwagę gaźniki to jest niezgodny z przepisami...

6

Odp: blos?

mushu napisał/a:

to że jest niezgodny z przepisami jest winą chorych przepisów a nie budowy urządzenia...


też prawda...

7

Odp: blos?

@Mushu, nie denerwuj się, wydaje mi się że każdy z was ma rację , po jednej i drugiej stronie są plusy i minusy.
A co do instalacji tradycyjnej z mixerem to wszystko zależy jak ktoś kto montuje instalacje podejdzie do sprawy, wierz mi że można założyć takową że kierowca nie odczuje spadku mocy na gazie, pomimo założonego mixera i zwężonego dolotu...
Każda z opcji ma swoje dobre i złe strony.

8

Odp: blos?

No, no, ale zrobiłeś "wykładzik"... :wink:
Wielu to może w tym "procesie myślowym" pomóc  big_smile

9

Odp: blos?

No z tym "sterowanym katalizatorem" to się @Oktan przejęzyczył... :wink:

10

Odp: blos?

A niby gdzie ma się przejechać? i w jakim celu?, poza tym w swojej wypowiedzi nie widzę zupełnie nic radykalnego... :?: A co do reakcji blosa na podciśnienie nic się nie wypowiadałem. Chcesz powiedzieć że blos jest rozwiązaniem zgodnym z przepisami w samochodach np. z wielopunktowym wtryskiem benzyny sterowanym elektronicznie?