1

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

Serwis skody nie może poradzić sobie z tym problemem,

Bo to serwis Skody, a nie serwis Landi. Nie oni to montowali i nie wiedzą jak wyregulować.

kpgor napisał/a:

szczególnie pod górkę szarpie.

A dzieje się to jak masz mało gazu? To prawdopodobnie butla założona "do jazdy na wstecznym i nie zaciąga gazu podczas jazdy pod górę.

kpgor napisał/a:

Pan z serwisu twierdzi, że gaz to nie benzyna i tak może się zdarzyć.

To dyskwalifikuje go jako "pana z serwisu". Może banany rwać, a nie pracować w serwisie.

kpgor napisał/a:

Proszę o radę co może być przyczyną i co można z tym fantem zrobić.

Na dzień dobry złóż na piśmie (za potwierdzeniem) reklamację na niezgodność towaru z umową i zarządaj usunięcia usterki, obniżenia ceny samochodu lub wymiany na wolny od wad.

Ostatecznie możesz udać się (na ich koszt) do niezależnego dobrego warsztatu rekomendowanego przez LR. Możesz też napisać (niezależnie od reklamacji w ASO) do LR co zrobić, gdy ASO Skody się poddaje.

2

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

są podobno po szkoleniu w Landi

A to ASO ma uprawnienia do montażu gazu? Bo szkolenie u dostawcy instalki to nie wszystko co trzeba mieć aby montować LPG. A co masz wbite w książce gwarancyjnej LPG (warsztat montujący)?

kpgor napisał/a:

Butlę mam toroidalną w miejscu na koło zapasowe to mogli ją źle ustawić

Odkręć pokrywę (dwa plastikowe pokrętła) i zobacz gdzie masz zamontowany wielozawór. Powinien być od strony zderzaka, a nie od strony kanapy.

3

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

Mam w karcie gwarancyjnej Landi wbity jako zakład montujący serwis skody.
Mam też wbitą pieczątkę UPRAWNIONY DO MONTAŻU INSTALACJI GAZOWYCH i nr świadectwa homologacji.

Poszukaj tego serwisu Skody na tej liście (po numerze homologacji):

http://www.its.waw.pl/Instalacje_LPG_li … 237,1.html (link usunięty)

kpgor napisał/a:

Naprawdę szacun dla Twojej wiedzy.
Rozumiem, że też zajmujesz się montażem instalacji gazowych bo jeśli jesteś tylko hobbystą to się marnujesz.

W sprawie LPG moja wiedza jest efektem czytania tego i innych forów, instrukcji montażu i obsługi różnych instalacji, literatury fachowej.
Samochody to co innego - Politechnika Wrocławska - pojazdy lądowe.

4

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

OK, są na liście montażystów Landi Renzo (str 155 i 156 listy). Ale ciekawe, że nie ma ich na stronach Landi.

Ale zobacz jak montuje się instalację Landi Renzo Omegas w Fiacie (szczególnie zainteresuje Cię 0:50 i 2:38 minuta filmu)

http://www.youtube.com/watch?v=a2xtWxzoxs8 (link usunięty)

5

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

Twierdzą, że ustawienie zbiornika nie ma wpływu na pracę instalacji. Pokazali mi ponadto instrukcję montażu instalacji gazowej wydaną przez Landi Renzo dla Oktavii 1,6 MPI.

Ustawienie zbiornika to skrót myślowy. Chodzi o położenie rurki pobierającej gaz ze zbiornika. Jeżeli jest krótka, to wielozawór powiniem być z tyłu, jeżeli jest długa to może być za kanapą. Przy podjeżdżaniu pod górę gaz zbiera się w tylnej części butli i jeżeli rurka ssąca tam nie sięga to szarpie i przerzuca na benzynę. Mimo że na płaskim pokazuje że w butli jest gaz.

Jeżeli nie chcą przekładać butli to spróbuj ich namówić na wyciągnięcie wielozaworu i wstawienie dłuższej rurki.

Ważne, że złożyłeś reklamację, instalacja ma działać. Ciekawe co zdziałają?


A jak zostały zamontowane inne komponenty instalacji?
Dokładnie z tą instrukcją? Jak zamontowano sterownik gazu i z której strony jest wtyczka sterownika? Zrób fotki spod maski.


Na koniec pozostaje Ci pisanie do LR Polska.

6

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

Kolego przy tej mocy silnika to położenie zbiornika nie ma wpływu na szarpania. W trakcie jazdy zobacz na ciśnienie gazu w momencie szarpania i zobaczysz że to nie zbiornik.  Dłuższa rurka to też jest bzdura bo by musieli ją wyprowadzić na tył zbiornika. Żeby zagłębić się w twój problem trzeba się umówić z kimś kto wie jak się je ten system.

7

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

Re: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

zdublowany

8

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

bo rzeczywiście mocniej szarpie jak jest mało gazu w zbiorniku.

kpgor napisał/a:

szczególnie pod górkę szarpie.


Powyższe 2 zdania wskazują na zbiornik.

9

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

ARG-BRC napisał/a:

Dłuższa rurka to też jest bzdura bo by musieli ją wyprowadzić na tył zbiornika.

Nie jest to bzdura, bo to załatwi temat bez przestawiania zbiornika (jeżeli ASO nie chce tego zrobić).

10

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

Jeśli w tym samochodzie jest wielozawór od strony siedzeń to rurka jest też w tym samym kierunku więc nic nie da wydłużenie jej gdyż gaz przeleje się na tył zbiornika w trakcie jazdy do góry i przy rurce zabraknie cieczy taka jest twoja teoria. Jedynym wyjściem jest przeprowadzenie rurki na tył zbiornika. Ja widzę problem nie w położeniu zbiornika. Samochód nie ma takiej mocy żeby były aż takie spadki ciśnienia no chyba że jest zagięta rurka zasilająca silnik. Po drugie jest czujnik ciśnienia gazu który przy takim problemie przełączyłby instalację na benzynę a to nie następuje.

11

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

ARG-BRC napisał/a:

Jedynym wyjściem jest przeprowadzenie rurki na tył zbiornika.

Właśnie poprzez jej wydłużenie.

12

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

Proponuję opatentować ten sposób dopóki nikt o tym nie wie. :wink:

13

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

Zrobił już to McGyver z innego forum (bo trafił na nie reformowalnego gazownika).
I szarpanie ustało. :mrgreen:

14

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

A ja myślałem już że to był chuck norris :wink:

15

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

No to kończymy OT w tym wątki i czekamy na to co napisze autor po powrocie z ASO.

16

Odp: Szarpanie silnika podczas jazdy na LPG w Oktavii 1,6 MPI

kpgor napisał/a:

nieprawidłowy montaż rurki od gazu

Ciekawe której? Tej w środku zbiorkika, o której pisałem?

kpgor napisał/a:

Podnieśli też ciśnienie, więc chyba pali trochę więcej gazu

Po zmianie ciśnienia na reduktorze konieczne jest od nowa ustawienie instalacji.

kpgor napisał/a:

Mam nadzieje, że to już koniec tej historii i do czasu przeglądu panów z serwisu skody nie będę musiał oglądać.

Ciekawe ile wezmą za przegląd instalki (wymianę fitlrów itp.)