1

Temat: landi delikatne szarpanie

zauważyłem ze od kilku dni podczas jazdy na gazie auto ma mniejszą moc, wolniej przyspiesza i po osiągnieciu srednich i wyzszych obrotów w trakcie przyspieszania zaczyna bardzo delikatnie szarpać. Na benzynie jest ok. Parę razy od czwartu jechał bez zarzutu. W czym może tkwić problem? Wtryski, jakiś filtr?

2

Odp: landi delikatne szarpanie

Kiedy był sprawdzany układ zapłonowy? (świece, przewody, cewka zapłonowa)

3

od zakupu auta nie sprawdzałem tych spraw. Zacząć od wymiany świec czy sprawdzenia przewodów? Dzisiaj byłem w serwsie Landi w poznaniu i polecili mi to sprawdzić przede wszystkim. Na komputerze było ok. Czy macie jakieś opinie o świecach przeznaczonych do LPG?? Konkretnie firrmy Motorcraft do Forda.

4

Proponowałbym sprawdzić świece i przewody w/n razem, a jeśli do wymiany to dobrać zgodnie z katalogiem do konkretnego modelu auta , silnika i mocy.
Jeśli Ford to moim zdaniem tylko świece Motocraft.

5

zmieniłem dzisiaj świece na motocrafty i zmieniłem kable zapłonowe, na nowe zamienniki. Pojechałem na aktualizację na komputer i niestety nie ma poprawy,Jak niedomagał tak niedomaga. Co dalej z tym fantem? W przyszłym tygodniu umówiłem się z gazownikiem na wymianę filtra w reduktorze, czy to pomoże czy szukać jakiejś innej przyczyny?