1

Temat: civic 99" BRC SQ 24 od 02.09.10 problem z checkiem

Witam, mam problem z gazownikiem, tak jak w temacie. Całą zimę autko przejechało bez błędu silnika. Mój gazownik... fantazjuję i filozofuje, na benzynie nie mam problemów i nic się nie zapala. wymieniłem cały układ zapłonowy, przed założeniem instalacji sonde lambda. Pozniej do dnia dzisiejszego świece, kopułka, przewody, regulacja zaworów, i przeprowadziłem 2x diagnostykę komputera w serwisie hondy. Błąd to "uboga mieszanka" lub odwrotnie. Gazownik mnie zwodzi, ciągle ją reguluje. Wymienił mi 2x listwę. I wydaje mi się że regulacją tłumaczy wszystko, wymieniłem kable chcech sie zaświecił to dla tego, że kable nowe i trzeba regulować. Jak sie zaświeca to to że mieszanka gazu była lipna, albo jakość gazu. I w sumie użytkowanie instalacji LPG sprowadza sie do postoju raz na zbiornik i 15min odłączenia klemy, i czekaniu aż przejdą dwa obiegi i później kontynuowaniu jazdy.... Po konsultacji z konkurencją facet poparzył i powiedział, że tu powinna być inna instalacja SQ 24.11. Nie wiem co dokładnie mam założone i jak to sprawdzić czy np. dokumenty z elementami się zgadzają z wyciągu homologacji. Objaw jest taki, że po porostu check sie zaświeca raz na butle, czasem miedzy 2-3 rpm była "dziura" pod butem, gasła na niskich przy kilimie i bardzo słaba na klimie. To zwiększyli mi dawkę. W tym tyg. powiedziałem, że zostawiam auto na cały dzień i ma działać mieli je testować itd. od 10, przyjechałem o 19 silnik zimny, na liczniku nic nie nabite.... rozkładam ręce.... napiszcie mi coś .... Dziękuję bardzo za pomoc!

2

Odp: civic 99" BRC SQ 24 od 02.09.10 problem z checkiem

kończąc mój wywód... została wymieniona znowu listwa, i z tego co słyszałem została zaprogramowana instalacja przez emulator - o co chodzi? Jak na razie wszystko działa... ale według innych gazowników mam zainstalowana instalacje najtańszą z możliwych i nie powinno jej tu być. Czy może, ktoś coś skomentować ? Co z tym robić jak to sprawdzić itp?

3

Odp: civic 99" BRC SQ 24 od 02.09.10 problem z checkiem

Domyślam się, że "regulacja przez emulator" to wprowadzone oszustwo w postaci kasownika ECU lub emulatora sondy przy pracy na gazie.
Zasadniczo instalacja do zdemontowania, a gazownik powinien oddać kasę i do tego grzecznie prosić o nienakopanie do dupy.