Temat: Ciekły wtrysk gazu do silników TSI - montaż

Witamy,
Pragniemy zaoferować Państwu usługę montażu instalacji ciekłego wtrysku gazu firmy Vialle LPdi.
http://www.vialle.com.pl/images/lpdi_small.png

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzamy usługę montażu najnowszej generacji instalacji ciekłego wtrysku gazu firmy Vialle LPdi do silników TSI 1.2, 1.4, 1.8.

Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system do zasilania pojazdów gazem dostępny na rynku. Holenderska firma VIALLE jest prekursorem jeśli chodzi o wtrysk gazu w fazie ciekłej. System LPdi działa na zasadzie wtrysku benzyny gdzie paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania. Dzięki temu kultura pracy (parametry) silnika i właściwości jezdne pojazdu zasilanego gazem zostały zachowane bez zmian. Sercem systemu LPdi jest chroniony patentem moduł FSU (*moduł zmiany paliwa), który pozwala na płynne zmiany zasilania pomiędzy gazem a benzyną. Moduł ten kieruje wybrane paliwo do pompy wysokiego ciśnienia w silniku, która z kolei powoduje wzrost ciśnienia paliwa do ponad 100 bar tuż przed wprowadzeniem paliwa do komory spalania. Wyjątkowym rozwiązaniem w systemie LPdi jest fakt, że rozruch auta następuje również na gazie. W każdej chwili kierowca ma oczywiście możliwość wyboru paliwa naciskając przycisk zamontowany w kabinie. Silniki z wtryskiem bezpośrednim paliwa są stosowane przez większość producentów takich jak: Audi, VW, Skoda, Seat, BMW, Ford, Peugeot, Mercedes, Fiat, Toyota. System LPdi pozwala na wykorzystanie oryginalnych cześci związanych z wtryskiem bezpośrednim zamontowanych fabrycznie w aucie w celu zasilania pojazdu gazem w fazie ciekłej. Ingerencja związana z montażem instalacji gazowej LPdi jest zatem minimalna. Wykorzystuje się w tym celu m.in.: pompę wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze benzynowe, czujniki ciśnienia. Wszystkie cześci są przetestowane i certyfikowane zgodnie z normą EC67-R01.

Zalety instalacji LPdi:

    * system może pracować stale na gazie (włącznie z odpaleniem silnika). W odróżnieniu od innych systemów gazowych na rynku - benzyna nie jest wogóle potrzebna,
    * sterowanie silnikiem jest w pełni kontrolowane przez oryginalny benzynowy komputer auta,
    * system nie jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie jak: wilgotność, temperatura, ciśnienie,
    * redukcja wydatków na paliwo o ok. 50%,
    * ochrona środowiska - redukcja emisji Co2,
    * zgodny z regulacją 67R/01.
http://www.vialle.com.pl/images/lpdi_schemat_small.jpg

Czas montażu - 2 dni robocze.

Działamy na rynku usług motoryzacyjnych od prawie 20 lat. Stawiamy przede wszystkim na jakość wykonywanych usług i zadowolenie klienta.

Nasi mechanicy są po szkoleniach producenta Vialle, w związku z tym jesteśmy przygotowani w 100%  do profesjonalnego montażu instalacji LPdi w silnikach TSI grupy VAG.

Posiadamy wszystkie wymagane zezwolenia, certyfikaty oraz homologacje.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

AUTO - BAYER
ul. Siedlecka 177
Strzała, 08-119 Siedlce
Mazowieckie
Polska
(025) 633-34-47
www.autobayer.pl

http://img43.imageshack.us/img43/2391/autobayerlogo.jpg

2

Odp: Ciekły wtrysk gazu do silników TSI - montaż

Re: Ciekły wtrysk gazu do silników TSI - montaż

AUTO-BAYER napisał/a:


Pragniemy zaoferować Państwu usługę montażu instalacji ciekłego wtrysku gazu firmy Vialle LPdi.... 
(...)
Wszystkie cześci są przetestowane i certyfikowane zgodnie z normą EC67-R01.
(...)
Posiadamy wszystkie wymagane zezwolenia, certyfikaty oraz homologacje.


Pytanie - kto w Polsce jest posiadaczem homologacji na sposób montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, w którym ujęty jest system LPdI? Innymi słowy - Świadectwo jakiej firmy otrzymam, zlecając montaż u Was?

Pytanie drugie - kto gwarantuje warunki odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia silnika/układu wysokiego ciśnienia samochodu na zasadach podawanych przez Vialle w sytuacji, kiedy ta firma nie posiada w Polsce oddziału?

Pytam, bo kretyńskie polskie przepisy mogą kwestionować rozwiązanie będące w pewnym sensie rozwiązaniem monopaliwowym - przełączanie na benzynę trochę trwa :-)

3

Odp: Ciekły wtrysk gazu do silników TSI - montaż

Standardowa podstawowa gwarancja na instalację udzielana jest na 200.000km lub 2 lata.

Natomiast od ewentualnego uszkodzenia silnika/układu wysokiego ciśnienia samochodu można się ubezpieczyć wykupując dodatkową gwarancję  w cenie 1500 euro.