Temat: Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie

Mam problem z sekwencyjną instalacją gazową Tartarini w Fiacie Panda. Mianowicie auto gaśnie (na gazie) przy dojazdach do skrzyżowań, progów zwalniających, a czasami nawet przy redukcji biegu. Nie dzieje się to jednak za każdym razem. Dodam, że auto jest nowe, ma przejechane 2500km i gaz jest założony od początku. Byłem już chyba z 6 razy w ASO Fiata gdzie instalacja była zakładana, aby coś z tym zrobili. Niby regulowali, ale to nic nie dało. Na benzynie jeździ się ok. Mam więc pytanie, czy to może być spowodowane techniką jazdy (tak sugerują w serwisie; dodam, że jeżdżę Astrą I z lpg i nigdy jeszcze mi nie zgasła). Czy to, że silnik spełnia normę emisji Euro 5 może być przyczyną gaśnięcia na gazie?
Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem czy mam jeździć inaczej, czy może mam ochrzanić mechanika w serwisie.

2

Odp: Instalacja gazowa Tartarini w Fiacie Panda 1.2 - auto gaśnie

Miałem podobny objaw w swej Albei (także z sekwencją Tartarini), tylko, że moje auto ma już ponad 60 tys. przebiegu. Po wyczyszczeniu listwy wtryskiwaczy usterka nie występuje. Tak naprawdę to listwa nie była specjalnie zabrudzona, tylko niewielkie osady na tłoczkach. Teraz samochód przełącza się idealnie na gaz idealnie (bez odczuwalnego szarpnięcia), nie gaśnie po przełączeniu, no i nie występuje gaśnięcie na ciepłym silniku, które występowało bardzo rzadko, ale było bardzo denerwujące. Chcąc uniknąć takich sytuacji trzeba znaleźć sobie stację z dobrym paliwem. Z mojego doświadczenia wynika, że wcale nie musi to być stacja koncernowa.

3

Pytanie do autora.

Mam nową Pandę 1.2 z sekwencją Tartarini, która również gaśnie. Czy autor postu sobie poradził.

4

Tak na szczęście po wielu wizytach w serwisie udało się ustalić przyczynę problemu. Mianowicie przewody dołączone do instalacji LPG doprowadzające gaz są za krótkie, należy je wymienić na dłuższe. Jeszcze jedna moja rada: z serwisem nie można postępować zbyt łagodnie, bo będą Cię ignorować.
Napisz czy Twój problem został rozwiązany.

5

Następnym razem warto pomyśleć o dobrych fachowcach, którzy mają podejście. Ja współpracuje z firmą alltop z Warszawy i jestem zadowolony.

6

Mają lpg w albo trzeba bardzo dobrze znać się na autach albo trzeba mieć dobrego mechanika, który będzie wiedział, co w aucie piszczy. Też spotkałam się z firmą alltop i mam jak najlepsze doświadczenia.

7

[QUOTE=marcin.szweda1;n20129]Mianowicie przewody dołączone do instalacji LPG doprowadzające gaz są za krótkie, należy je wymienić na dłuższe.[/QUOTE]
Dawno nie czytałem lepszego żartu.

Jedyna korzyść z odgrzebania pradawnego tematu... smile