Temat: Jaguar X-Type 3.0 V6 Zła praca na benzynie

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym opisać swój problem liczę, że jesteście w stanie mi pomóc.
Misiąc temu zainstalowano mi LPG w moim aucie.
Przez 2000km nie było żadnych problemów, kilkukrotnie przy gwałtownym przyspieszaniu piszczał przycisk BRC jakby nie było gazu (był pełny zbiornik). W zeszłym tygodniu jadąc w trasie (800km) po 400km zapalił mi się check engine.
Zjechałem na pobocze autostrady. Miałem przy sobie interfejs ELM327 i laptopa więc szybko skasowałem błąd "P0191 (Fuel Rail Pressure Sensor CKT Range/Performance". Po skasowaniu kontynuowałem podróż.
Po dojechaniu do domu następnego dnia pojechałem do gazowników na pierwszy przegląd instalacji. "Podniósł ciśnienie" i mogę jechać.
Wsiadłem do auta i na zegarach zobaczyłem błąd "Cruise not available" i na benzynie już przestał chodzić.
Po odpaleniu wszystko ok a po chwili obroty spadały i po dodaniu gazu strzelało w kolektor.
Po 4 godzinach przez które sprawdzali pompę paliwa, czujniki ciśnienia itp postanowili zdjąć klemę. Pomogło, było wszystko ok. Dojechałem do domu 90km. Następnego dnia po odpaleniu na benzynie dwa razy zgasł.
Wróciłem do Holandii tego samego dnia. Teraz na benzynie nie pracuje idealnie, obroty falują. Na gazie idealnie.

Przy montażu gazownik mówił, że jak się zapali check to być może trzeba będzie zamontować moduł za 200 zł a jak ten nie pomoże to moduł za 300zł. Ja musiałem wrócić za granicę a do Polski jadę dopiero na święta.

Nie wiem już czy gazownicy coś uszkodzili bądź źle zamontowali?

Auto: Jaguar X-Type
Wtryskiwacze: BRC Rail
Reduktor: BRC Genius Max
Elektronika: BRC Plug & Drive
Pojemność: 2987
Moc: 230
Kod Nadwozia: CF1
Rok Produkcji: 2002

2

Odp: Jaguar X-Type 3.0 V6 Zła praca na benzynie

Gazownik założył mi emulator AC i śrubką wyregulował ciśnienie na takie jak na benzynie ok 381 kPa.
Problem z tym, notorycznie wywala checka z blędem ciśnienia na listwie ( "P0191 (Fuel Rail Pressure Sensor CKT Range/Performance")...

3

Dowiedz się w serwisie czy Jaguar posiada czujnik ciśnienia paliwa. Może być trudny temat.

4

Ma bo do niego podpięty jest ten emulator..
Wszystko chodzi jest super poza tym checkiem...

5

Pytanie czy został dobrze podłączony. Jeśli zapala checka to możliwe, że jest niewłaściwy emulator lub złe miejsce zamontowania.

6

Prawidłowo na pewno, po podpięciu do komputera podczas pracy na gazie utrzymuje stałe ciśnienie benzyny na listwie.

7

Może niewłaściwy emulator? Może on źle działa i dlatego zapisuje błąd?

8

Na "może" raczej mi to nie wygląda. Emulator jest dobry. Mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto uleczył swojego iXa.

9

Witam
Mam pytanie, czy Twój Jag jest w wersji USA czy europejskiej?

10

Europa, żaden import.
Check zapala się bardzo rzadko i tylko podczas pracy na gazie.

11

Właśnie jestem na etapie wyboru instalacji tylko że do 2.5.
Myślałem że te problemy są tylko w USA. A tu jednak i w europejskich.... szkoda.

12

Witam
Już niedługo zamontuje gaz.
Będzie to chyba Stag 300 + hana.

Odnośnie check to rozwiązaniem może być przelew.
Z tego co wiem to ciśnienia na listwie zmienia się  (i takich zmiennych wartości oczekuje komuter/pompa) i dlatego komputer pokazuje błąd. Emulator podaje stałe ciśnienie.