Temat: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Witam,
W Fiacie Panda 56 KM założyłem instalację Smart Lovato. Po 8 tys. km wtryski zaczęły głośno pracować (od nowości instalacji samochód na gazie pracował tak cicho jak na benzynie), a teraz hałas słychać nawet we wnętrzu. Instalacja zakładana w ASO Fiata, po 4 wizytach w ASO nie wiedzieli co dolega LPG, mówili że wszystko jest dobrze. Po kolejnej wizycie u gazownika (zbyt duże spalanie gazu 7,5 litra) ASO doszło do wniosku, że coś jest nie tak i wymieniło dwie cewki listwy wtryskowej, spalanie jakie było takie jest, ale to mi nie przeszkadza, bardziej głośna praca LPG. Samochód nadal głośno pracuje, jak disel, ale tylko na gazie. Co może być przyczyną głośnej pracy silnika?
Dziękuję za odpowiedzi.

2

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Listwa wtryskiwaczy jakiej firmy?

3

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Nie wiem jaka to listwa, wstawiam fotkę. Jak mało wyraźna to poprawię i wstawię nowe zdjęcie.
http://zapodaj.net/17b9e7205eb9.jpg.html (link usunięty)
A tutaj umieściłem filmiki (trochę niewyraźne, ale dźwięk jest ok), na pierwszym silnik uruchomiony na benzynie, na drugim na gazie, słychać listwę chyba, choć hałas wydaje się jakby dochodził z rozrządu, ale to sami oceńcie. Ja nie jestem ekspertem więc nie mogę się wypowiadać na ten temat.
http://www.youtube.com/watch?v=HLrseJn2fwA (link usunięty)
http://www.youtube.com/watch?v=m_JI5YXfqIo (link usunięty)
Zapomniałem napisać, że w momencie jak zrobiło się zimno, to gaz nie przełącza się tak jak zawsze (silnik przy przełączaniu na gaz gaśnie, po naciśnięciu gazu znowu odpala, i nie przełącza się) przy 30-40 stopniach, teraz muszę pojechać z 5-10 km na paliwie i dopiero przełączyć na gaz to wtedy normalnie działa (temperatura 90 stopni), nadmienię że jest to instalacja z sekwencją. Jak silnik jest ciepły to gaz przełącza się szybko.

4

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Masz zamontowaną listwę Lovato. Z objawów, które opisujesz wydaje mi się że może to być problem z niewłaściwym skalibrowaniem listwy wtryskiwaczy. Z tym jest jednak problem bo można ją bardzo łatwo wtedy uszkodzić. Mozna spróbować zwalczyć ten objaw (chociaż częściowo) dyszami.
A dźwięk takiego "klepania" pochodzi właśnie z listwy wtryskiwaczy. Jeśli instalacja jest na gwarancji to spróbuj powalczyć o wymianę?
pozdrawiam

5

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Tak, gwarancję mam jeszcze na 1,5 roku. Rozumiem, że listwa powinna być wymieniona? Ostatnio jak byłem w ASO chciałem żeby mi wymienili całą listwę, ale wymienili tylko dwie cewki na listwie (czy tak się robi?) i to mnie ździwiło, ale to jest właśnie ASO. Wiecie może czy jeśli pójdę do innego ASO lub zakładu to stracę gwarancję na instalację?

6

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Spróbuj wymóc na nich może podstawienie nowej listwy na próbę.

7

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Dobrze, zrobię tak. Jak będzie po wymianie to dam znać co i jak.

8

Odp: Problem z instalacją Lovato w Fiacie Panda

Czekamy. Powodzenia