26

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

oktan napisał/a:

Domniemane wersje specjalne będące w posiadaniu jedynego warsztatu w kraju pozostawiam bez komentarza. To auto jest do zrobienia na ogólnie dostępnym oprogramowaniu, i działa bez zbędnych sensacji. cool


Widziałem na własne oczy przedmiotowe auto i powiem tyle - nie zobaczyłbym, to bym nie uwierzył. Zrobiłem takich Opli kilka i z żadnym nie było problemów, a tu zjawiska jakie się w działy były efektem jakiegoś wyjątkowo egzotycznego firmware w ECU. Osobiście nie bawiłbym się w wyważanie tych drzwi, tylko podjechał do ASO Opla i kazał sobie wgrać inne oprogramowanie. Sebastian lubi takie rzeczy, więc programiści z AC mieli chwilę zabawy.

27

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Ceny to rzecz względna, ale zestaw na Stagu, Hana2000 i reduktorze ACR01 (jeśli boisz się, że czarny nie da rady to jest już czerwony do 250KM) będzie dobry i w dodatku na pewno w cenie niższej niż podana przez Ciebie.

28

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

k.wirus napisał/a:

Witam !

To mój pierwszy post więc ogólne dzień dobry wszystkim.

Podłącze sie pod temat bo jestem na etapie zbierania informacji. Co prawda nie do Toledo a do Passata 2.3 V5 (170 km) ale będę chciał założyć instalację w najbliższym czasie. W poleconym warsztacie zaproponowano mi zestaw:

Stag300 6cyl,
Wtryski :Hanna 6cyl, (jakie - nie wiem)
Reduktor :Vega-i do 250 KM,

Co myślicie o takiej konfiguracji ? Przyznam ze jestem kompletnym laikiem w tym temacie i bardzo liczę na waszą opinię. W podobnej cenie (ok. 4000) w drugim miejscu zaproponowano mi Landi Renzo Omegas.

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedzi.

Kuba


Dokładnie takiego passata robiliśmy, w zestawie:
- Stag 300-6 Plus
- 5x pojedyncza Hana 2000
- Magic III

Idealnie chodzi. W dodatku zaskakująco mało pali. Sam silnik dość specyficzny, montaż nieco upierdliwy, strojenie za to w odróżnieniu od wersji 10v 150KM jest łatwiejsze, bo nie zawiera w sobie konieczności walczenia w dzikimi algorytmami w fazie nagrzewania. Auto posiada na pokładzie sondę WBO i zaawansowany algorytm analizy sprawności katalizatora, wskazane jest dobrze przyłożyć się do dobrania prawidłowych parametrów.

A tak to wygląda:

29

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

k.wirus napisał/a:

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Jeszcze jedno pytanie: jak tańszą opcję do Landi Renzo dostałem Lovato, w cenie ok. 3500 - to jest zawsze 1 tys w kieszeni. Zakład do którego dzwoniłem podszedł do rozmowy rozsądnie - stwierdzili ze nie ma sensu pakować do 11 letniego auta drogiej instalacji LR i ze Lovato będzie działać bardzo dobrze i w zupełności wystarczy. Co myślicie o takiej opcji ?

pozdrawiam,
Kuba


Obawiam się, że z co najmniej dwóch powodów ta instalacja się nie sprawdzi. Po pierwsze - fatalnie wolne wtryskiwacze Lovato, po drugie - sterownik o określonych możliwościach, skonfrontowany z bądź co bądź nienajłatwiejszym silnikiem. Uważałbym.

30

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Ściślej - tę mniej wolną. I tak za wolną.

31

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Panowie, proszę o merytorykę.

32

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Myślę, że merytoryki było wystarczająco dużo... Proszę o informacje, jak instalacja działa...

33

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Do AGZ nie mam poglądowych fotek, ale wrzucam od 3,2 VR6 z audi A3 - wszystko jest analogicznie:

34

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

atari napisał/a:

nie jest tutaj tak ze wtryski lpg nie powinny byc w lini bo wtryski bezn tez nie ida w lini?


Idą w linii.

35

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Rozumiem, co oznacza silnik typu VR. Akurat w VR5 10v wszystkie wtryskiwacze są w jednej linii, co uwzględnia sterownik benzyny w związku z niesymetryczną budową kanałów ssących. Sytuacja w tej kwestii wygląda inaczej dla VR5 10V, a inaczej dla VR6 24V, czy VR5 20v.

Dla dalszego wyjaśnienia w przypadku sytuacji wtryskiwaczy umieszczonych w takich samych odległościach od zaworów (VR6 24V, VR5 20V):

36

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

atari napisał/a:

no i ja mam wlasnie 2.3 20V gdzie nie sa one w lini. Rozumiem ze jak by nie bylo to wtryski lpg powinny bys w jednakowej odleglosci od wtryskow benz?


Tak.

37

Odp: Jaka instalacja Seat Toledo 2.3 v5

Uściślijmy: jeśli mowa o wężykach wtryskiwacz-kolektor, to oczywiście prawidłowo powinny one być jednakowej długości. Ponieważ jednak droga gazu do "dalszych" cylindrów i tak jest dłuższa ze względu na rurki podprowadzające gaz bliżej zaworów, należy uwzględnić odchyłki w zasilaniu dalszych cylindrów, lub skompensować długości przewodów dla bliższych cylindrów dłuższymi wężykami niż dla dalszych - mam nadzieję, że się wyraziłem jasno.